letula
17.05.10,19:31
Ahojte! Neviem si rady s broskyňou.Má asi 8rokov,vždy bola slabšia,ale rodila.V marci som ju postriekala Kuprikolom,ako každý rok.Ona sa mi nerozzeleňala,nemá listy doteraz.Čo sa jej stalo,netuším.Poraďte mi,čo s ňou? Ozdraviť,či vykopať?
Silvernola
18.05.10,02:14
Tento rok je to asi veľmi častý problém. Aspoň v mojom okolí broskyne veľmi zle prezimovali Mne z troch dve, ale susedovi zo siedmych šesť vyschlo úplne. Tiež neviem, čím to je, že na celom strome vyrašilo lien zo desať pukov. Aj keď iné konáriky nie sú suché, rozhodla som sa pre radikálne riešenie. Broskyňa je ceklove krátkoveký strom. Ja som za 18 rokov odstraňovala 5 stromov (teraz pribudnú dva).
Rozhodla som sa vyskúšať radu od Wabiho a zasadila som na trvalé stanovište zopár mandľových kôstok. Potom do nich naočkujem broskyne. Keď nebudú presádzané, údajne by sa mali vyhnúť mnohým problémom. Uvidíme.
legolas
18.05.10,05:03
...podľa toho ako píšeš, tak mohla vymrznuť, ale urob skúšku, odrež kúsok výhonka a zistíš či žije, ak je zhnednutý tak vymrzol, hovorí sa , že do Jána ak stromy nevypučia tak ich treba odstrániť, takže to je moja rada....