sile
18.05.10,10:02
Zdravím, rada by som sa opýtala profesionálov v Omege, mam ID, ktorý je nedaňový náklad, a neviem kde ho mám označiť že je nedaňový, pretože mi stále v uzávierke vybieha ako daňový a neviem ako ho mam odtiaľ vybrať , aby som ho mohla nechať zaúčtovaný. V Alfe si môžem vybrať , pri evidovaní, či je daňový alebo nie. ale tu mi nič také nezobrazuje. Ďakujem
andreaS
18.05.10,08:06
nedanovo musis oznacit ucet na kt. si ho zauctoval/a ..

napr. 518-999 je nedanovy, tak vo vlastnostniach tohto uctu treba zaskrtnut "nedanovy" a este v dalsej podzalozke vo vlastnostiach este nastavit do ktoreho riadku danoveho priznania ho ma program zahrnut... a potom bude aj samotne danove priznanie urobene tak ako ma...
sile
18.05.10,11:13
velmi pekne dakujem, danove robim po prvy krat, aj v Omege som novacik, este by som sa spytala, ten nedanovy doklad je pokuta danovemu uradu za nesplnenie reg. povinnosti, ja by som to dala do riadku č. 130 v ll.časti ale taka možnost tu nie je, treba to ručne dopísat? alebo to treba najskor rozpisat do lll.časti, ale to v Omege asi nejde. prosim pomoc, už som si dala aj odklad terminu DPPO.
andreaS
18.05.10,11:26
zadaj čast III.A riadok 14 ... sucet tabulky III.A ti prenasa do riadku 130 :)
sile
18.05.10,13:37
tak predsa :o , vrelá vdaka !