Richard
18.05.10,11:00
Dnes som spustil novú funkciu.
Príklad: http://www.porada.sk/t140253-pridelovanie-oopp.html

Po prvom príspevku (otázke) sa bude zobrazovať najužitočnejšia odpoveď podľa Vášho hlasovania.
Keďže niekedy sa tie užitočné hlasy dávajú hocijako, spravil som zatiaľ limit že sa tam zobrazuje príspevok ak má viac ako tri hlasy (4) a zároveň ich má najviac spomedzi všetkých príspevkov v danej téme.

Táto "funkcia" dáva zároveň tlačítku "užitočné" rozmer. Má teda podeň spadať hlavne príspevok ktorý najviac rieši otázku a je v nadväznosti na otázku najužitočnejší.
Výsledky budú závisieť od Vášho hlasovania. Veľký vplyv má zadávateľ otázky, pretože ak vyberie príspevok za najlepšiu odpoveď tak ten získava za toto 6 hlasov čiže významne ovplyvňuje ktorý príspevok sa bude javiť najužitočnejší.

Ak si však budete myslieť že existuje aj lepšia odpoveď, môžete ho prehlasovať.

V oddychových témach to asi nebude zobrazované (zatiaľ je).
arizona
18.05.10,19:29
Dnes som spustil novú funkciu.
Príklad: http://www.porada.sk/t140253-pridelovanie-oopp.html

Po prvom príspevku (otázke) sa bude zobrazovať najužitočnejšia odpoveď podľa Vášho hlasovania.
Keďže niekedy sa tie užitočné hlasy dávajú hocijako, spravil som zatiaľ limit že sa tam zobrazuje príspevok ak má viac ako tri hlasy (4) a zároveň ich má najviac spomedzi všetkých príspevkov v danej téme.

Táto "funkcia" dáva zároveň tlačítku "užitočné" rozmer. Má teda podeň spadať hlavne príspevok ktorý najviac rieši otázku a je v nadväznosti na otázku najužitočnejší.
Výsledky budú závisieť od Vášho hlasovania. Veľký vplyv má zadávateľ otázky, pretože ak vyberie príspevok za najlepšiu odpoveď tak ten získava za toto 6 hlasov čiže významne ovplyvňuje ktorý príspevok sa bude javiť najužitočnejší.

Ak si však budete myslieť že existuje aj lepšia odpoveď, môžete ho prehlasovať.

V oddychových témach to asi nebude zobrazované (zatiaľ je).
...k vyznačenému :

-Ako je to v prípade, že nejaká téma má viacero odpovedí s rovnakým obodovaním?

-Nemohli by sa všetky príspevky v témach zoradiť chronologicky, podľa ohodnotení? (body, súhlasy atd.)
aspoň by sa príspevky, ktoré často do témy ani nepatria, objavovali na konci a nemuseli by sme ich čítať medzi ostatnými?
(všimla som si, že tlačítka mimo témy sa používajú skôr omylom , ako na to, na čo boli určené )

Priznám sa, už som nejaká "prelimitovaná" , strácam prehľad...
- prečo sú stanovené limity napr. za najlepšiu odpoved je 6 bodov, ale "užitočných" sa pripíše maximálne 3 body, aj ked ju ocení napr. 10 ľudí?

-Všimla som si jednu tému, kde za najužitočnejšiu tému bola hore vyobrazená odpoveď s 5 bodmi,a za najlepšiu odpoveď bol označený príspevok s jedným bodom...
V oboch prípadoch sa mi to zdá nejaké...nespravodlivé a divné :confused:
účtovník 007
18.05.10,19:43
Príspevky sú obvykle na seba naviazané. Ak sa ich poradie poprehadzuje podľa bodovania, nebude z toho omáčka?
220870
18.05.10,19:50
konečne niečo konštruktívne čo rieši prehľadnosť témy.Ešte pridaj tlčítku mimo témy vlstnosť že ak takýto príspevok označia traja tak sa bude konkrétny príspevok zobrazovať len po" rozkliknutí" .;) a bude to ok.
Tamila
18.05.10,19:50
Príspevky sú obvykle na seba naviazané. Ak sa ich poradie poprehadzuje podľa bodovania, nebude z toho omáčka?
Už som sa tu s tým stretla, že príspevok označený ako najlepšia odpoveď bol na začiatku. Citoval sa v ňom iný príspevok, ktorý bol v poradí oveľa neskôr a vôbec to nenadväzovalo. Trvalo mi dosť dlho, kým som sa zorientovala. Bude z toho omáčka a nebude vedno, čo k čomu patrí. Môj názor je, aby zostali v poradí ako idú, aj keď bude označený ako najlepšia odpoveď.
arizona
18.05.10,19:52
Príspevky sú obvykle na seba naviazané. Ak sa ich poradie poprehadzuje podľa bodovania, nebude z toho omáčka?
...máš pravdu, súhlasím- vyškrtla som to z môjho príspevku :-)
v niektorých témach, by to asi spôsobilo chaos
Laco-monter
18.05.10,19:53
Všimol som si, že niekto má ku každému svojmu príspevku prišpendlený pod čiarou oznam :

VYPNIME NEVHODNÉ PRÍSPEVKY A NEBUDÚ SA ZOBRAZOVAŤ !

Naozaj duchaplné ! :confused: :mee:

Ešte tomu niekomu prepožičať aj božskú moc a poniektorí sme hneď minulosť.

:D

"Každá moc kazí, a absolútna moc kazí absolútne." CITÁT
220870
18.05.10,19:53
Ide len o jeden najlepší príspevok.Mohol by sa zobrazovať duplicitne.
Tamila
18.05.10,19:55
A ak sledujem nejakú tému celú, vždy si pozriem posledné príspevky. Potom budem musieť čítať celú tému zakaždým odznova, keď tie najlepšie budú inde ako posledné.
arizona
18.05.10,19:56
Už som sa tu s tým stretla, že príspevok označený ako najlepšia odpoveď bol na začiatku. Citoval sa v ňom iný príspevok, ktorý bol v poradí oveľa neskôr a vôbec to nenadväzovalo. Trvalo mi dosť dlho, kým som sa zorientovala. Bude z toho omáčka a nebude vedno, čo k čomu patrí. Môj názor je, aby zostali v poradí ako idú, aj keď bude označený ako najlepšia odpoveď.
Ten príspevok zostáva aj nadalej v téme, takže je v poradí...
Richard
18.05.10,20:21
Ako možno vidieť v príklade, žiaden chaos nenastáva iba za otázkou nasleduje najužitočnejšia odpoveď. Téma potom pokračuje ďalej a najužitočnejší príspevok je aj na svojom pôvodnom mieste.

Zbaľovanie nevhodných a mimotémy príspevkov tu funguje, práve to bol dôvod zavedeniu takéhoto typu hodnotenia.

Ak sú dva príspevky rovnako ohodnotené, mal by sa zobraziť prvý z nich z hľadiska dátumu pridania.
arizona
18.05.10,20:32
Dík za vysvetlenie.

sorry , mimotemy čo je to za novinka " zaujímavá otázka" pri prvom príspevku? To ako funguje?
Richard
18.05.10,20:39
to bude az zajtra... kazdy moze hlasovat za zaujimavu otazku... aby sme potom mohli niekde filtrovat nove a zaroven zaujimave temy...

cele to hodnotenie ma byt komplexny system na zaklade ktoreho sa budu dat pozerat zaujimave a vyriesene temy a podobne...
jozka56
18.05.10,21:39
Ako možno vidieť v príklade, žiaden chaos nenastáva iba za otázkou nasleduje najužitočnejšia odpoveď. Téma potom pokračuje ďalej a najužitočnejší príspevok je aj na svojom pôvodnom mieste.

Zbaľovanie nevhodných a mimotémy príspevkov tu funguje, práve to bol dôvod zavedeniu takéhoto typu hodnotenia.

Ak sú dva príspevky rovnako ohodnotené, mal by sa zobraziť prvý z nich z hľadiska dátumu pridania.
A možno tá najužitočnejšia odpoveď sa bude meniť každý deň, možno aj v kratších intervaloch.....vydolovanie tej najsprávnejšej spôsobí veľký chaos:) ???? alebo bude to vždy len tá prvá???,
Richard
19.05.10,13:03
A možno tá najužitočnejšia odpoveď sa bude meniť každý deň, možno aj v kratších intervaloch.....vydolovanie tej najsprávnejšej spôsobí veľký chaos:) ???? alebo bude to vždy len tá prvá???,

Aké dolovanie príspevku?

Príspevok sa nedoluje ale ukáže sa vždy ten ktorý má najviac hlasov v danom čase.

Simple as that.
zk24
19.05.10,13:10
ja mam otazku. castokrat sa v teme pyta a odpoveda uz na podobne otazky a niekedy to zavedie temu do uplne ineho rozmeru. Odpoved na otazku ktora je uz trosku mimo hlavnej temy moze dostat 3 body a odpovede na prvu - hlavnu otazku napriklad 2. Potom sa mi pod hlavnou otazkou (temou) zobrazi najlepsia odpoved ale vlastne vobec nesuvisi s danou otazkou...

Dufam ze mi je rozumiet, lebo ja si uz prestavam :D
jozka56
19.05.10,13:15
Takže vždy v danom momente tá najužitočnejšia, to som chcela vedieť.
Richard
19.05.10,13:23
ja mam otazku. castokrat sa v teme pyta a odpoveda uz na podobne otazky a niekedy to zavedie temu do uplne ineho rozmeru. Odpoved na otazku ktora je uz trosku mimo hlavnej temy moze dostat 3 body a odpovede na prvu - hlavnu otazku napriklad 2. Potom sa mi pod hlavnou otazkou (temou) zobrazi najlepsia odpoved ale vlastne vobec nesuvisi s danou otazkou...

Dufam ze mi je rozumiet, lebo ja si uz prestavam :D

Dobrá pripomienka.
Na to práve pripravujem systém zatvárania tém. Ak bude téma vyriešená tak ju uzatvoríme. (ak nie zadávateľ tak ostatní budú mať túto možnosť formou ďalšieho hlasovacieho tlačítka).
Zároveň je však dôležité používanie tlačítka "mimotémy" aby sa do "rozrobenej" témy nenamontovala ďalšia.
zk24
19.05.10,13:29
Uzatvaranie tem by bolo super.
iriska
30.05.10,15:16
Fuuuha, asi sa dám prefarbiť na blondínu, aby to zodpovedalo môjmu nepochopu toho, čo sa tu udeje v najbližších dňoch, týždňoch.
Myslím si, že porada už fungovala až príliš dobre (a preto ju treba "vylepšiť" ďalšími a ďalšími tlačítkami? :( )
Petra Nová
30.05.10,16:14
Prosím Ťa, nerob to! Som prirodzená blondína a také nemajú rady konkurenciu prefarbených.;)
jozka56
30.05.10,20:23
:D:D:D
alla66
02.01.12,12:50
..... kam sa stratil čudlík s najužitočnejšou odpoveďou?:confused:
marjankaj
02.01.12,12:52
Asi bol na "prd". Po stlačení sa téma uzatvorila.:rolleyes:
alla66
02.01.12,12:54
práveže mi teraz vyskočilo upozornenie, aby som zahlasovala a vybrala najlepšiu odpoveď....preto sa pýtam.....
marjankaj
02.01.12,13:00
No ty si nejaká protekčná.;) Mne tam také nesvící.:rolleyes:
alla66
02.01.12,13:01
upozornenie Ti bude svícit iba pri vlastnej téme....
marjankaj
02.01.12,13:05
Veď tam som už pozeral. A ništ.:confused:
alla66
02.01.12,13:07
Richard svíci na zeleno..... snáď vysvetlí, čo sa deje :)
alla66
02.01.12,13:11
Janko, nájdi si svoju tému, ktorú chceš zatvoriť a hlasuj za jej uzatvorenie....vyskočí ti upozornenie na hlasovanie o najužit.odpoveď
marjankaj
02.01.12,13:21
No veď jednu mi zavrel chobot a v ostatných dvoch mi nesvieti nič také, že zatvoriť ani najlepšia odpoveď:eek:
alla66
02.01.12,13:23
vo svojej téme klikni na tlač. "vyriešené"
marjankaj
02.01.12,13:40
No ja to neviem ani vytlačiť.:eek: Teda ma to do najužitočnejšejšej odpovede ani netlačí.:rolleyes: