Inga6
18.05.10,12:12
Pekny den poradaci,

chcem vas poprosit o radu. Zistili sme, ze nasa uctovnicka, uctujuca v MRP, dosiahla roznymi opravami zapisov to, ze mame v denniku vela nevyuzitych cisel zapisov.
Kedze sa jedna o velku firmu, uctovnicka priebezne tlacila PPD, VPD, BU a pod. vystupy z MRP a uz mame kopec sanonov, kde su vytlacene vystupy z MRP s cislami zapisov, pod ktorymi to mame teraz zauctovane bez ohladu na to, ze mame aj nevyuzite cisla zapisov.

Chcem sa preto opytat, ci je toto problem, ze nam v denniku vyhadzuje cca 50 nevyuzitych cisel zapisov, pod ktorymi z dovodu roznych oprav nemame nic zauctovane.
Ak je to problem, co nam z toho hrozi? Kontroluje sa to pri danovej kontrole?

Dakujem za radu!
ondrejvla
18.05.10,13:05
Pekny den poradaci,

chcem vas poprosit o radu. Zistili sme, ze nasa uctovnicka, uctujuca v MRP, dosiahla roznymi opravami zapisov to, ze mame v denniku vela nevyuzitych cisel zapisov.
Kedze sa jedna o velku firmu, uctovnicka priebezne tlacila PPD, VPD, BU a pod. vystupy z MRP a uz mame kopec sanonov, kde su vytlacene vystupy z MRP s cislami zapisov, pod ktorymi to mame teraz zauctovane bez ohladu na to, ze mame aj nevyuzite cisla zapisov.

Chcem sa preto opytat, ci je toto problem, ze nam v denniku vyhadzuje cca 50 nevyuzitych cisel zapisov, pod ktorymi z dovodu roznych oprav nemame nic zauctovane.
Ak je to problem, co nam z toho hrozi? Kontroluje sa to pri danovej kontrole?

Dakujem za radu!

Škoda, že si svoju otázku nezadala v časti softvér, programy. Ak máš softvér MRP DOS, tak ti viem poradiť toľko, že pôjdeš na koniec denníka, prípadne daňových dokladov, stlačíš CTRL END a doklady sa ti uložia podľa dátumu, neviem, či je táto možnosť v MRP Win, skús pohľadať v sekcii Softvéry, programy, prípadne zadaj do vyhľadávača : MRP*
http://www.porada.sk/images/buttons/add.pngPridať tému (http://www.porada.sk/newthread.php?do=newthread&f=18) hľadať
Tamila
18.05.10,15:39
V MRP WIN je funkcia prečíslovania, nemám teraz v tomto PC program MRP, tak neviem presne, ale je to myslím cez funcie.
Andyke
18.05.10,17:18
účt.denník, funkcie, prečíslovanie zápisov podľa dátumu.
Inga6
19.05.10,08:27
Dakujem za rady, ja to precislovat viem, v MRP Win. je to presne tak, ako pise Andyke.
Moja otazka ale bola o tom, ze kedze uz mame vytlacene haldy papierov z MRP ako VPD, PPD, banku a pod. a tam su uz cisla zapisov vytlacene, musela by sme opat vsetko od zaciatku roka prerobit, ak by sme to chceli opravit, co by bola neskutocna robota, kopec papiera a tak.
Preto som sa pytala, ci to moze byt nejaky problem, ak mame nevyuzite cisla zapisov a uz to nechame tak, t.z. nebudeme to precislovavat.
Dostala som jednu radu, ze vraj staci napisat iba nejake "prehlasenie", ze tieto a tieto cisla zapisov su v denniku nevyuzite a vraj by to u danovnikov malo obstat, tak neviem.
Dav
19.05.10,08:54
Dakujem za rady, ja to precislovat viem, v MRP Win. je to presne tak, ako pise Andyke.
Moja otazka ale bola o tom, ze kedze uz mame vytlacene haldy papierov z MRP ako VPD, PPD, banku a pod. a tam su uz cisla zapisov vytlacene, musela by sme opat vsetko od zaciatku roka prerobit, ak by sme to chceli opravit, co by bola neskutocna robota, kopec papiera a tak.
Preto som sa pytala, ci to moze byt nejaky problem, ak mame nevyuzite cisla zapisov a uz to nechame tak, t.z. nebudeme to precislovavat.
Dostala som jednu radu, ze vraj staci napisat iba nejake "prehlasenie", ze tieto a tieto cisla zapisov su v denniku nevyuzite a vraj by to u danovnikov malo obstat, tak neviem.
Ak už máš veľa vytlačených dokladov, vytlač záznam z kontroly v MRP. Nevyužité záznamy nechaj tak a do smernice k ročnej závierke, alebo ku ktorejkoľvek dokladovej inventúre pripoj zápis : Čísla záznamov podľa priloženého zoznamu neboli použité z dôvodu ....napr. chybnej obsluhy softwéru,.....zmeny účtovníčky v priebehu roku,......alebo čokoľvek, najbližšie k pravde.
Je to obhájiteľné. Stala sa chyba, vie sa o nej, oprava prečíslovaním je pracná, možno by spôsobila ďalšie chyby.
Inga6
19.05.10,09:22
Super Dav, dakujem velmi pekne za pomoc:).