anna81
18.05.10,13:13
Firma je štvrťročný platca DPH. K 1.6.2010 vstupuje do likvidácie. Kedy je potrebné podať DP k DPH a súhrnný výkaz?
petra:-)
18.05.10,12:13
Firma je štvrťročný platca DPH. K 1.6.2010 vstupuje do likvidácie. Kedy je potrebné podať DP k DPH a súhrnný výkaz?

DP k DPH a súhrnný výkaz firma podáva v riadnom termíne na podanie. V súvislosti so vstupom do likvidácie má spoločnosť povinnosť v zmysle § 31 zákona o správe daní a poplatkov uvedenú skutočnosť oznámiť DÚ. Po zápise vstupu do likvidácie v OR SR predložiť DÚ aktuálny výpis.

Spoločnosť v zmysle § 81 zákona o DPH môže v súvislosti so vstupom do likvidácie a požiadať o zrušenie registrácie a určenie posledného zdaňovacieho obdobia.
anna81
19.05.10,06:28
Ďakujem, ďakujem.
anna81
19.05.10,07:24
§ som si popozerala, len som nenašla tlačivo na drsr o oznámení o zrušení registrácie pre dph (len k dani z mot. vozidiel). Kde by som ho našla? alebo to oznámiť len formou listu?
truch
19.05.10,07:26
§ som si popozerala, len som nenašla tlačivo na drsr o oznámení o zrušení registrácie pre dph (len k dani z mot. vozidiel). Kde by som ho našla? alebo to oznámiť len formou listu?
Napíš žiadosť o zrušenie registrácie pre DPH listom, to stačí.
Počítaj s kontrolou DPH!!
anna81
19.05.10,08:25
To som si myslela že príde kontrola! Zatial sme ešte nemali! Už ma chytajú žalúdočné kŕče..
Do kedy ich môžem čakať?
Začali sme byť platcami DPH v r. 2004, to môžu kontrolovať aj ten rok až do vstupu firmy do likvidácie (čiže do 31.5.2010)?
truch
19.05.10,09:42
To som si myslela že príde kontrola! Zatial sme ešte nemali! Už ma chytajú žalúdočné kŕče..
Do kedy ich môžem čakať?
Začali sme byť platcami DPH v r. 2004, to môžu kontrolovať aj ten rok až do vstupu firmy do likvidácie (čiže do 31.5.2010)?
Kontrola môže byť, ale aj nemusí, záleží od DÚ, ako rozhodnú, čo a koľko budú chcieť vidieť. Ak neboli veľké obraty možno od kontroly upustia, ale skôr si myslím, že kontrola bude. Drž sa a daj vedieť ako si dopadla
anna81
19.05.10,10:35
OK. Kontrolorku dph máme takú zlatučkú pani (také sa len tak ľahko nevidia), už som bola za ňou viackrát.
Obraty sú primerané, ale v posledné roky sme dosť vyvážali do zahraničia, tak sme mali nadmerné odpočty.
No čo už.. raz to muselo prísť.
nina0074
02.06.10,14:00
Ahojte,

vedel by mi prosím niekto poradiť. Spoločnosť ktorú účtujeme išla do likvidácie 3/2010 , za mesiac 4/2010 som podávala DPH s odpočtom asi vo výške 160EUR. List o likvidácie mi prišiel až potom čo som poslala DPH na daňový úrad.
Moja otázka znie, či má firma nárok na odpočet dane ked je v likvidácii?Kde mám hľadať v zákone?
Na daňový úrad ešte len ideme posielať list o zrušenie platcu na DPH.
:confused:
Ďakujem