XR51
18.05.10,14:14
Dobrý deň,
som študentom VŠ a na leto sa chystám na 3-4 mesiace pracovať vo firme. Keďže už mám pohovory naplánované, chcem sa opýtať, či ako študent budem musieť platiť všetky dane a odvody ako "bežní" zamestnanci".

Ďakujem za odpovede
Tweety
18.05.10,12:15
Dobrý deň,
som študentom VŠ a na leto sa chystám na 3-4 mesiace pracovať vo firme. Keďže už mám pohovory naplánované, chcem sa opýtať, či ako študent budem musieť platiť všetky dane a odvody ako "bežní" zamestnanci".

Ďakujem za odpovede
Ak budeš pracovať na dohodu, preddavky na odvody platiť nebudeš.
XR51
18.05.10,12:19
neviem, či mi dovolia pracovať na dohodu, ak ma tam chcú na TPP. Ak na pracovnú zmluvu, tak platím tých cca 40% odvody ? ani mi ich potom nevrátia ? :/
Tweety
18.05.10,12:21
neviem, či mi dovolia pracovať na dohodu, ak ma tam chcú na TPP. Ak na pracovnú zmluvu, tak platím tých cca 40% odvody ? ani mi ich potom nevrátia ? :/
AK na PZ, budeš platiť odvody a dane ako ostatní zamestnanci.
mzdarka renca
18.05.10,12:29
neviem, či mi dovolia pracovať na dohodu, ak ma tam chcú na TPP. Ak na pracovnú zmluvu, tak platím tých cca 40% odvody ? ani mi ich potom nevrátia ? :/
Ak budeš zamestnaný na základe pracovnej zmluvy, tak celkovo 13,4% ti zamestnávateľ zrazí z hrubej mzdy mesačne. Ak u toho zamestnávateľa podpíšeš daňové vyhlásenie a označíš, že si uplatňuješ NČZD na daňovníka, čo je 335,47 eur/mesiac, tak do tejto sumy ti nebude zrazená daň. Nad túto sumu ti zamestnávateľ zrazí 19%. Ako uvádzaš, máš v pláne u zamestnávateľa odpracovať 4 mesiace. Nárok na NČZD za rok 2010 je 4025,70 eur, tak ak si urobíš DP, a zaplatená - zrazená daň ti bude vrátená.
XR51
18.05.10,12:56
ďakujem, presne niečo takéto som mal na mysli, len som to nevedel pomenovať