sanya
18.05.10,14:43
Sme RO zriadená obcou.
čo mám robiť ak sme urobili chybu pri prevodovom mostíku na účtoch 355 aj 384 ešte v roku 2008 a prišli sme na to až teraz.
Ako to mám opraviť tak aby sme nemali problém pri konsolidácii. :mee:
susann2
19.05.10,04:22
Sme RO zriadená obcou.
čo mám robiť ak sme urobili chybu pri prevodovom mostíku na účtoch 355 aj 384 ešte v roku 2008 a prišli sme na to až teraz.
Ako to mám opraviť tak aby sme nemali problém pri konsolidácii. :mee:
Musíš sa poradiť so zriaďovateľom, lebo aj on účtuje na týchto účtoch a naozaj to môže spôsobiť problém pri konsolidácii. Zase ale nie taký, že by sa to nedalo vyriešiť. Ja som koncom roka urobila takú chybu na účte podliehajúcemu konsolidácii, že som tomu teraz keď pripravujem podklady, nemohla ani uveriť. So zriaďovateľom som sa dohodla, že z konsolidačného balíka použijeme len prvý a posledný list t.j. všeobecné údaje a odsúhlasovací formulár. Do toho formulára dám údaje aké majú správne byť a rozdiel zdôvodním. Zriaďovateľ už má program na konsolidáciu aj zhrané všetky údaje, t.j. súvahu a výsledovku. Teraz naše spoločné, odsúhlasené údaje len vylúči. Nepôjde mu to automaticky, lebo ja som minulý rok nemala zadaného pri účtovaní príjmov a výdajov, zriaďovateľa ako partnera ku konsolidácii a dodatočne, to už nie všade sa dalo doplniť.