slavka124
18.05.10,15:09
ako v jú riešite sumu- prenos z r. 2009? pnzd a dávate ho aj do nejakej knihy? vopred dík
Zita5
18.05.10,13:10
Čo je to pnzd konkrétne ? Akú knihu máte na mysli?
slavka124
18.05.10,13:15
príjem neovplyvňujúci základ dane- už som tu dostala rôzne odpovede na osobný vklad a osobná spotreba podnikateľa- či ich dávať do knihy záväzkov tak ma napadlo či aj prenos sa nemá ešte niekde inde zapisovať alebo len do peňažného denníka? vopred dík
Zita5
18.05.10,13:26
príjem neovplyvňujúci základ dane- už som tu dostala rôzne odpovede na osobný vklad a osobná spotreba podnikateľa- či ich dávať do knihy záväzkov tak ma napadlo či aj prenos sa nemá ešte niekde inde zapisovať alebo len do peňažného denníka? vopred dík

Choďte do svojho profilu a pozrite sa na dnešné odpovede. Nedávno som čítala Vašu tému , JarkaL Vám odpovedala .

Ak vidíte dve odlišné vyjadrenia z DRSR , tak sa snažte rozhodnúť ako účtovný prípad budete účtovať .Posúďte sama . Však sama vidíte , že nie sú názory rovnaké,jednak medzi Poraďákmi a jednak aj na DRSR . Tak neviem akú odpoveď možno očakávať .:) Ešteže to nie je vážny účtovný prípad - vklad podnikateľa:)
slavka124
18.05.10,13:35
viem, ale ak sa to teraz nesprávne naučím- budem tu chybu stále opakovať. ďakujem, ste zlatá. pekný aj keď upršaný a chladný deň
ivustek
18.05.10,14:01
Podajte si aj Vy dopyt na DR a podľa toho sa zariaďte. Pri kontrole sa ním budete brániť.
Prenos pnzd som nejako nepochopila. Kde by sa mal prenášať? Zaúčtovali ste to ako príjem neovpl. základ dane - to znamená, že sa netýkal podnikania a takýto príjem nie je potrebné evidovať v nijakej osobitnej knihe ani sa neprenáša do budúceho roka.
slavka124
18.05.10,14:41
ale veď aj osobný vklad a osobná spotreba je pnzd a vnzd a musí sa viesť v knihe záväzkov
Danielle369
18.05.10,16:34
Nikdy som neviedla osobný vklad a osobnú spotrebu v knihe záväzkov. Kontrolu som mala nikdy mi to nikto ani nevytkol.
slavka124
19.05.10,07:45
čaute, teraz mi odpísala jedna skúsená účtovnička a tvrdí, že ona dáva osobný vklad a osobnú spotrebu cez priebežné položky. robí to niekto takto?
Danielle369
19.05.10,07:53
Priebežné položky
§4

Účet priebežných položiek je do peňažného denníka zaradený na účely účtovania o "peniazoch na ceste". Je určený pre zápisy o prevodoch peňažných prostriedkov medzi pokladnicou a účtom v banke, ako aj pre zápisy o prevodoch medzi bankovými účtami. Jeho zriadenie bolo potrebné z toho dôvodu, že výpis z bankového účtu nie je k dispozícii v rovnaký deň, ako sa uskutočnil prírastok alebo úbytok hotovosti v pokladnici. Napr. peniaze po ich výbere z pokladnice sa stávajú "peniazmi na ceste", hotovosť už nie je k dispozícii a s vkladom v banke ešte nemožno disponovať.
Účet priebežných položiek sa pri bežnom účtovaní vždy po krátkom čase vyrovnáva a má obvykle nulové saldo.
andreaS
19.05.10,07:58
teraz myslis preniest osobnu spotrebu a vklady podnikatela ako sumar z roku 2009 do pociatku 2010?

Jedine co v PD prenasam je zostatok pokladne a banky... vsetko ostatne zacinam nanovo... navyse aj software to tak robi...

Podnikatel si v priebehu roka moze so svojimi peniazmi robit co len chce... vyberat kolko chce, vkladat podla potreby... a nikde sa to neeviduje... ine by to bolo v podvojnom uctovnictve...

Nechapem preco si jednoduche uctovnictvo chces takto komplikovat...