Tartarus
18.05.10,17:57
Dobrý deň

Chcel by som sa vás opýtať aký je princip e-shopu myslím či tovar treba nakúpiť a mať ho niekde v sklade alebo ho dostanem na komisionalný predaj alebo vždy keď si zákaznik niečo obiedna tak rýchlo pôjdem kúpiť 1 vec do skladu??
Danielle369
18.05.10,16:05
No môžeš mať doma sklad, alebo po prebratí objednávky zase ty hned objednáš... a mal by si si urobiť zmluvy s nejakým velkoskladom aby si mal aj lacnejšie ceny a nejaké bonusy. Komisionálny predaj si musíš takisto s niekým zazmluvniť.
arizona
18.05.10,16:14
padro
18.05.10,18:39
vela ludi si mysli ze eshop sklad nepotrebuje, ale ak chces dobre ceny od dodavatela a aby to mal zakaznik rychlo tak pri tovare ktory je mozno mat na sklade (napr. nie je to tovar kde su tisice poloziek) tak urcite sklad treba.
Tartarus
19.05.10,15:08
No a ako sa potom rieši to keď si napríklad zakaznik obiedna nejaký tovar na dobierku takže ja ho obiednam zo skladu zaplatim za neho a pošlem zákaznikovy no ten ho neprevezme čo potom tovar ostane mne a ja z nim čo?
liba2
19.05.10,15:10
No a ako sa potom rieši to keď si napríklad zakaznik obiedna nejaký tovar na dobierku takže ja ho obiednam zo skladu zaplatim za neho a pošlem zákaznikovy no ten ho neprevezme čo potom tovar ostane mne a ja z nim čo?
Budeš ponúkať niekomu inému, kým ho nepredáš. ;)
arizona
19.05.10,15:17
No a ako sa potom rieši to keď si napríklad zakaznik obiedna nejaký tovar na dobierku takže ja ho obiednam zo skladu zaplatim za neho a pošlem zákaznikovy no ten ho neprevezme čo potom tovar ostane mne a ja z nim čo?
Môžeš ho predať ďalšiemu záujemcovi ;)
Niekedy sa dá dohodnúť s dodávateľom, že Ti tovar vezme späť...

Podnikanie je niekedy aj o stratách, nielen o zisku...
(odporúčam prečítať viacero tém na porade, kvôli získaniu prehľadu ako to vlastne chodí :) )
zubro85
20.05.10,11:03
No a ako sa potom rieši to keď si napríklad zakaznik obiedna nejaký tovar na dobierku takže ja ho obiednam zo skladu zaplatim za neho a pošlem zákaznikovy no ten ho neprevezme čo potom tovar ostane mne a ja z nim čo?

riziko podnikania...;)
Niesom
25.05.10,09:32
A to si ešte dobre dopadol, keď ho neprevzal. Môže sa ti stať, že si ho objedná, zaplatí, preberie a do 7 dní ho bezdôvodne rozbalený vráti. Podľa zákona na to má právo a musíš mu peniaze vrátiť. :rolleyes:
martinetto
24.06.10,14:45
Zakaznik ma pravo v zmysle §12 zak. 108/2000 Z. z. vratit do 7 pracovnych dni bez udania dovodu, ale tovar nesmie byt pouzivany (moze byt rozbaleny) a musi byt v stave vhodnom na dalsi predaj (ak je napr. krabica uplne roztrhana alebo chybaju dokumenty) ma pravo odmietnut taketo vratenie, no je vhodne ho prv vyzvat aby napr. doposlal chybajuce zar. listy, CD a pod.... ak tak nespravi nemusi predavajuci tovar prevziat.
MrMika
26.06.10,17:03
Zdravim.
Ja mam uz 3 eshopy, ale ide mi iba jeden, lebo zatiaľ sa všetko u nás nedá predávať online, veľa ľudí je nedôverčivých, ale musím ešte dodatočne zdarma cestovať k ním a predstaviť produkty, ale ak si objedná, tak tie náklady sú zanedbateľné. Druhý eshop mi ide slabo, tovar nemám skladom asi aj preto a ten tretí ide veľmi dobre, lebo tovar mám skladom a možno aj kvôli cenám a kvalite výrobkov, síce to už je ako veľkoobchod... Takže neviem povedať presne čo a ako, ale určite treba veľa rozmýšľať, že čo predávať...