Babulica
18.05.10,18:29
Prosim o radu, pri RZZP za rok 2009 vyslo zamestnancovi (ktory si robil RZZP sám) ze zamestnavatel ma preplatok 60 Eur, zohladnila som to vo vyplatach. Moja otazka znie....tento preplatok nam vrati poistovna alebo si moze firma ponizit preddavky za mesacne poistne v danom mesiaci?

Dakujem :o
vieraaaa
18.05.10,16:35
Prosim o radu, pri RZZP za rok 2009 vyslo zamestnancovi (ktory si robil RZZP sám) ze zamestnavatel ma preplatok 60 Eur, zohladnila som to vo vyplatach. Moja otazka znie....tento preplatok nam vrati poistovna alebo si moze firma ponizit preddavky za mesacne poistne v danom mesiaci?

Dakujem :o
O tento preplatok si firma poníži odvod do ZP.
Babulica
18.05.10,16:36
O tento preplatok si firma poníži odvod do ZP.

Naozaj sa to moze?? Myslela som si, ze to sa nesmie...
vieraaaa
18.05.10,16:44
Naozaj sa to moze?? Myslela som si, ze to sa nesmie...
A veru keď rozmýšľam, tak už som si nie taká istá, lebo keď je nedoplatok, tak sa poukazuje na zvláštny účet, aj keď vo výkaze je zahrnutý aj tento nedoplatok. Ale myslím si, že keď dáš RZZP do výplat, software by Ti to mal tak isto zahrnúť do mesačného výkazu a tým ponížiť odvod.
Babulica
18.05.10,16:55
Ved to som si myslela aj ja,ale software mi to neponizil, len mi to zahrnul do rekapitulacie.....tak teraz neviem...1 tvrdi, ze nie, ty ano a teraz nie naisto :) uz som na vazkach :D
Katy a R
18.05.10,17:03
vieraaaa
18.05.10,17:04
Ved to som si myslela aj ja,ale software mi to neponizil, len mi to zahrnul do rekapitulacie.....tak teraz neviem...1 tvrdi, ze nie, ty ano a teraz nie naisto :) uz som na vazkach :D
Tento text je zo stránky VŠZP k RZZP:
f) do 30. júna 2010 (§ 19 ods. 11)
Platiteľ poistného, ktorý robil RZ je v tomto termíne povinný odviesť nedoplatok zdravotnej poisťovni a zdravotná poisťovňa (po zúčtovaní vzájomných pohľadávok a záväzkov!) je povinná vrátiť preplatok platiteľovi poistného (alebo zamestnávateľovi), ktorý vykonal RZ za zamestnanca. Nedoplatky sa odvádzajú a preplatky vracajú, ak ich výška predstavuje najmenej 3 €
V tomto termíne je povinný tiež zamestnávateľ, ktorý vykonal za zamestnanca RZ, zúčtovať so zamestnancom jeho nedoplatok alebo preplatok, ak jeho výška dosiahla najmenej 3 €.