cascade
18.05.10,20:31
Ahojte poraďáci. Môže mi niekto prosím poradiť,ako požiadať o pridelenie /obhájcu-právnika/,keď si ho nemôžeme dovoliť a máme obavu o spravodlivé súdne konanie /dcéra je poškodená-autonehoda/ ? Ďalej , ako požiadať súd o odročenie , nakoľko ešte dcéra stále podstupuje doliečovanie a aj ja som PN ? Ďalej , keďže nemáme právnika a sme PN , ako doručiť včas súdu potrebné návrhy na doplnenie , lekárske správy a podobne , keď z titulu choroby nestíhame všetko do lehoty súdneho konania ? Ďakujem .
Mgr.Shrek
18.05.10,18:40
Ahojte poraďáci. Môže mi niekto prosím poradiť,ako požiadať o pridelenie /obhájcu-právnika/,keď si ho nemôžeme dovoliť a máme obavu o spravodlivé súdne konanie /dcéra je poškodená-autonehoda/ ? Ďalej , ako požiadať súd o odročenie , nakoľko ešte dcéra stále podstupuje doliečovanie a aj ja som PN ? Ďalej , keďže nemáme právnika a sme PN , ako doručiť včas súdu potrebné návrhy na doplnenie , lekárske správy a podobne , keď z titulu choroby nestíhame všetko do lehoty súdneho konania ? Ďakujem .

Napíš viac informácii. O aké konanie ide?
Občiansko právne, trestno právne, správno právne?

Čo sa týka tých podaní.

Prilepil som ti vzor, na akých to robím ja.
Doplň číslo konania, to je spisová značka
Potom žalobcu/navrhovateľa, žalovaného/odporcu a zdôvodnenie.

Čo sa týka doručenia. Môžte veci doručiť aj dodatočne. Ak to urobíte, tak požiadajte o odpustenie zmeškania lehoty z dôvodu dlhodobej PN.

No a právnik. Skúste požiadať o pomoc Centrum právnej pomoci. Buď Vám poskytnú právnika, alebo Vám poradia ako ďalej
cascade
18.05.10,18:52
Ide o trestno právne konanie, dcéru zrazilo auto a je ako poškodená.
Mgr.Shrek
18.05.10,19:31
Ide o trestno právne konanie, dcéru zrazilo auto a je ako poškodená.

Tak v tomto prípade je všetko v rukách prokurátora.
Môžte akurát znieť námietku.
V akom štádiu sa konanie nachádza?
Je to na polícii, má to vyšetrovateľ, prokurátor, alebo už je to na súde?
cascade
18.05.10,19:44
Zajtra je súd.
Mgr.Shrek
18.05.10,19:52
Tak potom to je v rukách prokurátora. On vedie spor. Komunikujte s ním.
Ak ste predvolané na pojednávanie a nemôžte sa dostaviť, je potrebné sa písomne ospravedlniť a uviesť dôvod.
draik
19.05.10,08:22
Je dôležité, či si poškodená uplatnila nárok na náhradu škody do skončenia vyšetrovania, ak túto náhradu požaduje. Inak sa v trestnom konaní o nej nerozhodne a bude potrebné podať civilnú žalobu.
Kvaka
13.11.12,13:38
Oživujem tému, chcem sa opýtať, kedy bol vynesený rozsudok? Mňa by to zaujímalo, už je to dosť dlhá doba a nikto nevieme, či bol niekto odsúdený a kedy nadobudlo rozhodnutie právoplatnosť.
Kvaka
13.11.12,14:31
Ide najmä o určenie premlčacej lehoty, ak je tu nejaký právnik, dokedy sa premlčuje právo poškodenej?