Avdika
19.05.10,07:09
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Dala som v práci výpoveď, od 01.06. - 31.07.2010 mi plynie výpovedná doba. Vedeli by ste mi poradiť, čo by sa stalo v prípade, že by som chcela odísť skôr a šéf by s tým nesúhlasil? Núka sa mi jedna veľmi dobrá robota a chcela by som ísť tam, ale neviem ako postupovať. Ďakujem pekne za radu.
willma
19.05.10,05:38
výpoveď zo strany zamestnanca stačí pohľadať, už to tu bolo premielané krížom krážom
Jara
19.05.10,06:33
Ak Ti plynie výpovedná lehota, tak jedine legálne, že sa dohodnete so šéfom. Ak nie a ty neprídeš do práce, tak ide o absenciu a neviem na akej si pozícií, ale môžu nastať pre teba problémy, napr. spôsobenie škody pre firmu tvojou neprítomnosťou, prípadne náhrada odvodov ap.
katka50
19.05.10,06:46
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Dala som v práci výpoveď, od 01.06. - 31.07.2010 mi plynie výpovedná doba. Vedeli by ste mi poradiť, čo by sa stalo v prípade, že by som chcela odísť skôr a šéf by s tým nesúhlasil? Núka sa mi jedna veľmi dobrá robota a chcela by som ísť tam, ale neviem ako postupovať. Ďakujem pekne za radu.

Napr. aj toto:

Zák. práce § 62 ods.3
(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.