JanulkaJ
19.05.10,08:14
Ahojte ,
surne potrebujem radu..
mame noveho zamestnanca idem uzatvorit dohodu o vykonani prace, kolko mu mozem dat mzdu mesacne? kolk onajviac je?
dakujem
Timka1
19.05.10,06:22
Ahojte ,
surne potrebujem radu..
mame noveho zamestnanca idem uzatvorit dohodu o vykonani prace, kolko mu mozem dat mzdu mesacne? kolk onajviac je?
dakujem

výšky odmeny na Dohodu o vykonaní práce nie je ohraničená, môžeš mu dať akúkoľvek sumu

ale ak si mala na mysli výšku pre Úrad práce, tak tá je maximálne 136,38 € mesačne, aby nebol vyradený z evidencie
truch
19.05.10,06:22
Suma nie je obmedzená, môžeš dať koľko si zaslúži:):)
Obmedzený zákonom je len počet hodín
katka50
19.05.10,06:23
Ahojte ,
surne potrebujem radu..
mame noveho zamestnanca idem uzatvorit dohodu o vykonani prace, kolko mu mozem dat mzdu mesacne? kolk onajviac je?
dakujem
Max.výška odmeny nie je určená. Pri dohode o vyk. práce je obmedzenie časové - ročne max. 350 hod. u jedného zamestnávateľa. Ak je dohodár evidovaný na Úrade práce môže mať mesačne odmenu max. vo výške 136,38 € hrubom.
truch
19.05.10,06:24
mimotemy všetky tri skoro naraz:D:D
Mery977
03.06.10,11:45
a ako to je s poberateľom starobného dôchodku a dohoda o vykonaní práce???
Tweety
03.06.10,11:48
a ako to je s poberateľom starobného dôchodku a dohoda o vykonaní práce???
Ak myslíš, či môže mať, tak odpoveď je áno.
Mery977
04.06.10,08:40
a nie je nejak viazaný výškou mzdy, keď poberá dôchodok?? a čo sa týka hodin platí aj pre dôchodcu tých 350 hod ročne??
Tweety
04.06.10,08:46
a nie je nejak viazaný výškou mzdy, keď poberá dôchodok?? a čo sa týka hodin platí aj pre dôchodcu tých 350 hod ročne??
Nie, nie je. 350 hodín bez rozdielu, či je, alebo nie je dôchodca.
adi11
04.06.10,08:49
a nie je nejak viazaný výškou mzdy, keď poberá dôchodok?? a čo sa týka hodin platí aj pre dôchodcu tých 350 hod ročne??
dôchodca nie je viazaný výškou mzdy..a 350 hod. ročne platí aj pre dôchodcu
Danielle369
04.06.10,08:49
ada159
11.06.10,06:21
Môže zamestnanec, ktorý pracoval na dohodu o Vp a odpracoval u zamestnavateľa 350 h za rok v nasledujúcom mesiaci nastúpiť u toho istého zamestnávateľa na dohodu o prac.činnosti, s tým, že pracuje v týždni 10 hod.?
Timka1
11.06.10,06:23
Môže zamestnanec, ktorý pracoval na dohodu o Vp a odpracoval u zamestnavateľa 350 h za rok v nasledujúcom mesiaci nastúpiť u toho istého zamestnávateľa na dohodu o prac.činnosti, s tým, že pracuje v týždni 10 hod.?

áno, môže, pretože DoPČ je ničo iné ako DoVP

a môže podpísať aj vyhlásenie k dani na uplatňovanie nezdaniteľnej časti mesačne 335,47 € a do tej výšky mu nebude zdaňovaná odmena z DoPČ
ada159
11.06.10,06:26
DAkujem za odpoved, a je aj ohraničená limitom dophoda o pč, ak je uvedená na dobu neurčitú? Je možné ju zatvoriť len na 12 mesiacov a v dalšom roku opakovane uzavrieť, alebo na dobu neurčitú je chápané aj obdobie dlhšie ako 12 mesiacov?
Timka1
11.06.10,06:28
DAkujem za odpoved, a je aj ohraničená limitom dophoda o pč, ak je uvedená na dobu neurčitú? Je možné ju zatvoriť len na 12 mesiacov a v dalšom roku opakovane uzavrieť, alebo na dobu neurčitú je chápané aj obdobie dlhšie ako 12 mesiacov?

na dobu neurčitú nie je ohraničená doba, môže byť aj na viac ako 12 mesiacov, avšak v dohode je potrebné uviesť, že sa uzatvára na dobu neurčitú


(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
ada159
11.06.10,06:31
dakujem velmi pekne, už som začínala mať obavy, že to mám zle.
miriza
20.09.10,11:52
Chceme zamestnať dvoch dôchodcov, poberateľov starobných dôchodkov na dohodu o vykonaní práce. Je lepšie im dať podpísať vyhlásenie alebo nie?
Lianka
20.09.10,11:53
Poberatel starobneho dochodku nema narok na nezdanitelnu cast na danovnika.
veronikasad
20.09.10,12:03
Chceme zamestnať dvoch dôchodcov, poberateľov starobných dôchodkov na dohodu o vykonaní práce. Je lepšie im dať podpísať vyhlásenie alebo nie?
odkedy sú poberatelia star.dôchodku ?
Tweety
20.09.10,12:28
Poberatel starobneho dochodku nema narok na nezdanitelnu cast na danovnika.
Nie je tomu celkom tak, ak začal poberať v priebehu tohto roka, nárok na NČ na rok 2010 má, ak je poberateľom od 1.1.2010, alebo už skôr, nárok nemá.
Lianka
20.09.10,12:50
Tweety, suhlasim, pisala som principialne.

Ak by si ju neuplatnil v zamestnani, moze si ju uplatnit v RZD alebo danovom priznani.
mzdarka renca
20.09.10,12:58
Tweety, suhlasim, pisala som principialne.

Ak by si ju neuplatnil v zamestnani, moze si ju uplatnit v RZD alebo danovom priznani.

a ja ešte doplním, že pri RZD, alebo DP v prípade, že už bol starobným, predčastne starobným, alebo výsluhovým dôchodcom už 1.1.2010, je možné, že jeho dôchodok je v takej výške, ktorá je nižšia ako NČZD a tento rozdiel si bude môcť uplatniť ako NČZD.
miriza
21.09.10,04:11
Poberateľmi dôchodkov sú určite pred rokom 2010 odkedy presne neviem. Takže poberatelia starobného dôchodku si daň na konci roka nijako nevysporiadajú?
Marína
21.09.10,05:07
Poberateľmi dôchodkov sú určite pred rokom 2010 odkedy presne neviem. Takže poberatelia starobného dôchodku si daň na konci roka nijako nevysporiadajú?
Odpoveď máš od Renči tesne nad svojou otázkou.
Len v prípade, že ich dôchodok je nižší ako nezdaniteľná časť základu dane.
Anja111
21.09.10,05:11
Poberateľmi dôchodkov sú určite pred rokom 2010 odkedy presne neviem. Takže poberatelia starobného dôchodku si daň na konci roka nijako nevysporiadajú?
Daň si po skončení roka vysporiadať môžu, ale záleží to od výšky ich príjmov, či budú mať nárok na jej vrátenie...
Na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky však v tomto prípade nárok nemajú...
miriza
21.09.10,05:16
Je to ohraničené nejakým príjmom myslím. Koľko môžu maximálne zarobiť?
truch
21.09.10,05:40
Výška odmeny za DoVP nie je limitovaná, môžeš dať koľko uznáš za vhodné.
Anja111
21.09.10,05:47
Doplním iba, že ak myslíš na príjem, kedy vrátia dôchodcovi zaplatenú daň, tak je to čiastka 2012,85 €, t.j. polovica NČ...
miriza
21.09.10,05:47
To viem že odmena nie je limitovaná, ale som tu čítala niečo že nemusí podávať DP a zarobí do nejakej výšky a že aj daň sa mu vráti ak má malý dôchodoch sú na to presné sumy?
Anja111
21.09.10,05:50
To viem že odmena nie je limitovaná, ale som tu čítala niečo že nemusí podávať DP a zarobí do nejakej výšky a že aj daň sa mu vráti ak má malý dôchodoch sú na to presné sumy?
Odpoveď máš v mojom predchádzajúcom príspevku.
miriza
21.09.10,05:54
Presne toto som myslela :) takže ak zarobí sumu do 2012,85/ čo do konca roka určite nezarobí tak mu daň vrátia ?/ Počítam že bude mať 300 EUR mesačne.
Anja111
21.09.10,05:57
Presne toto som myslela :) takže ak zarobí sumu do 2012,85/ čo do konca roka určite nezarobí tak mu daň vrátia ?/ Počítam že bude mať 300 EUR mesačne.
Ak jeho celkový ročný príjem nebude viac ako 2012,85 € a ak podá daňové priznanie, tak mu zaplatenú daň vrátia...
miriza
21.09.10,06:03
Jeho celkový ročný príjem aj s dôchodkom?
Anja111
21.09.10,06:05
Jeho celkový ročný príjem aj s dôchodkom?
Nie. Jeho zdaniteľný príjem nesmie prekročiť uvedenú sumu...
Tweety
21.09.10,06:06
Jeho celkový ročný príjem aj s dôchodkom?
Nie, dôchodok sa do príjmu nepočíta.
miriza
21.09.10,06:06
Tak to môjmu neprekročí do konca roka určite. ďakujem.
tibor1000
27.09.10,05:39
Dobrý deň,
prosím Vás, keď je mamička na materskej dovolenke,a príležitostne pracuje na dohodu o vykonaní práce,môže si uplatniť daňový bonus na dieťa - u u tohto zamestnávateľa?
ďakujem
vieraaaa
27.09.10,05:44
Dobrý deň,
prosím Vás, keď je mamička na materskej dovolenke,a príležitostne pracuje na dohodu o vykonaní práce,môže si uplatniť daňový bonus na dieťa - u u tohto zamestnávateľa?
ďakujem
Môže v prípade splnenia podmienok viď:
http://www.porada.sk/t147536-danovy-bonus-a-zac-pp.html
http://www.porada.sk/t56405-danovy-bonus-a-dohoda-o-vykonani-prace.html
http://www.podnikam.sk/porada/uctovnictvo-f9/da-ovy-bonus-t57.html
stefany2505
29.09.10,07:28
môžem uzavrieť DoVP s Rakúšanom, ktorý vykoná jednorázovú prácu pre slovenskú s.r.o.?
mzdarka renca
29.09.10,07:38
môžem uzavrieť DoVP s Rakúšanom, ktorý vykoná jednorázovú prácu pre slovenskú s.r.o.?

môžeš
ccokoladecka
01.10.10,07:27
ahojte, môže dohodár o vykonaní práce využívať služobné auto sústavne? malo by to byť určené v dohode o vykonaní práce alebo nie?
Tweety
01.10.10,07:48
ahojte, môže dohodár o vykonaní práce využívať služobné auto sústavne? malo by to byť určené v dohode o vykonaní práce alebo nie?
Áno, môže, ak s tým nadriadení súhlasia, prečo nie, ale má to byť ošetrené v dohode.
ccokoladecka
01.10.10,07:53
a ak ho bude využívať ako referentské vozidlo, tak musí robiť aj cesťáky? možno je to hlúpa otázka a napíšete mi že musí, ale radšej sa opýtam :)
Tweety
01.10.10,07:57
a ak ho bude využívať ako referentské vozidlo, tak musí robiť aj cesťáky? možno je to hlúpa otázka a napíšete mi že musí, ale radšej sa opýtam :)
Áno, ak s ním bude chodiť na PC, tak samozrejme áno.
ccokoladecka
03.10.10,10:38
a nemate k dispozicii vzor dohody, kde by bolo zakomponovane vyuzivanie sluzobneho vozidla?
neviem, ci tam staci uviest iba jednoducho: pracovnikovi bolo zverene sluzobne vozidlo ....., ktore bude vyuzivat v suvislosti s vykonom cinnosti, na ktore bola uzatvorena dohoda o VP.
diafan
04.10.10,07:49
Ahojte,
mame dohodara, ktory robil na dohodu o VP v septembri. Na zac. oktobra sa veduci rozhodol,, ze mu spravime dodatok k dohode a predlzime dohodu do 31.10.2010. Dnes 4.10. sa veduci rozhodol, ze od zajtra vezmeme zca na TPP.
Chcem sa spytat, ako je to s prihlasenim na soc. positovni - teraz ho mam prihlaseneho ako dohodara. Mam ho odhlasit ako dohodara a k 5.10. ho prihlasit na TPP? Alebo moze byt prihlaseny sucasne "dvojmo" aj ako dohodar aj ako TPP?
Vyplatu mu tiez budem posielat ako dve sumy - za dohodu a za TPP?
Dakujem velmi pekne za odpoved.
Tweety
04.10.10,07:52
Ahojte,
mame dohodara, ktory robil na dohodu o VP v septembri. Na zac. oktobra sa veduci rozhodol,, ze mu spravime dodatok k dohode a predlzime dohodu do 31.10.2010. Dnes 4.10. sa veduci rozhodol, ze od zajtra vezmeme zca na TPP.
Chcem sa spytat, ako je to s prihlasenim na soc. positovni - teraz ho mam prihlaseneho ako dohodara. Mam ho odhlasit ako dohodara a k 5.10. ho prihlasit na TPP? Alebo moze byt prihlaseny sucasne "dvojmo" aj ako dohodar aj ako TPP?
Vyplatu mu tiez budem posielat ako dve sumy - za dohodu a za TPP?
Dakujem velmi pekne za odpoved.
Ak má dohodu na inú prácu ako bude vykonávať podľa PZ a dohoda bude trvať aj naďalej, neodhlasujete ho z nej. Ako zamestnanca ho prihlásiť dátumom vzniku PP. AK práce na dohodu končí, odhlásite ho dátumom ukončenia prác na dohodu.
Timka1
04.10.10,07:54
Ahojte,
mame dohodara, ktory robil na dohodu o VP v septembri. Na zac. oktobra sa veduci rozhodol,, ze mu spravime dodatok k dohode a predlzime dohodu do 31.10.2010. Dnes 4.10. sa veduci rozhodol, ze od zajtra vezmeme zca na TPP.
Chcem sa spytat, ako je to s prihlasenim na soc. positovni - teraz ho mam prihlaseneho ako dohodara. Mam ho odhlasit ako dohodara a k 5.10. ho prihlasit na TPP? Alebo moze byt prihlaseny sucasne "dvojmo" aj ako dohodar aj ako TPP?
Vyplatu mu tiez budem posielat ako dve sumy - za dohodu a za TPP?
Dakujem velmi pekne za odpoved.

teoreticky by mohol mať zamestnanec u jedného zamestnávateľa aj DoVP aj riadnu Pracovnú zmluvu, avšak len na dve rozdielne činnosti, nemôžu byť rovnaké v oboch zmluvách

predpokladám, že zamestnanca chcete zamestnať na trvalý PP na tú istú činnosť ako mal dohodu, vtedy je potrebné najprv ho odhlásiť v SP z dohody a následne prihlásiť na riadny PP

vyplácate mu spolu aj DOvP aj mzdu z PP, zdaňuje sa to tiež len raz spolu, v karte mzdy určite budete mať nejakú položku, kde doplníte príjmy mimo poistného za zamestnanca, tam doplníte odmenu z dohody a zdaníte spolu celkovú sumu
terezamaria
04.10.10,07:54
Ahojte,
mame dohodara, ktory robil na dohodu o VP v septembri. Na zac. oktobra sa veduci rozhodol,, ze mu spravime dodatok k dohode a predlzime dohodu do 31.10.2010. Dnes 4.10. sa veduci rozhodol, ze od zajtra vezmeme zca na TPP.
Chcem sa spytat, ako je to s prihlasenim na soc. positovni - teraz ho mam prihlaseneho ako dohodara. Mam ho odhlasit ako dohodara a k 5.10. ho prihlasit na TPP? Alebo moze byt prihlaseny sucasne "dvojmo" aj ako dohodar aj ako TPP?
Vyplatu mu tiez budem posielat ako dve sumy - za dohodu a za TPP?
Dakujem velmi pekne za odpoved.

Pokiaľ ho chceš mať aj ako dohodára, aj ako TPP, tak ho prihlásiš len ako TPP a odhlasovať z dohodára ho nebudeš.
Výplatu budeš robiť zvlášť za zamestnanca na TPP a zvlášť za dohodára.
Daň odvedieš spolu z obidvoch. Aj odvody.
diafan
05.10.10,08:19
Ďakujem všetkým za odpoveď.
terezamaria
05.10.10,08:51
a nemate k dispozicii vzor dohody, kde by bolo zakomponovane vyuzivanie sluzobneho vozidla?
neviem, ci tam staci uviest iba jednoducho: pracovnikovi bolo zverene sluzobne vozidlo ....., ktore bude vyuzivat v suvislosti s vykonom cinnosti, na ktore bola uzatvorena dohoda o VP.

Úplne perfektne si si to napísala aj sama.Napíšem Ti to trošku obšírnejšie:

K výkonu uvedenej práce bude XY pridelené osobné motorové vozidlo, ktoré bude využívať po celú dobu platnosti DoVP. O vozidlo sa bude riadne starať, udržiavať ho v čistote, parkovať bude...........Pri poruche na vozidle bude závada odstránená v .........../dielni podniku,servise,......./.
ccokoladecka
05.10.10,09:19
dakujem :)
mzdarka renca
05.10.10,09:30
Ahojte,
mame dohodara, ktory robil na dohodu o VP v septembri. Na zac. oktobra sa veduci rozhodol,, ze mu spravime dodatok k dohode a predlzime dohodu do 31.10.2010. Dnes 4.10. sa veduci rozhodol, ze od zajtra vezmeme zca na TPP.
Chcem sa spytat, ako je to s prihlasenim na soc. positovni - teraz ho mam prihlaseneho ako dohodara. Mam ho odhlasit ako dohodara a k 5.10. ho prihlasit na TPP? Alebo moze byt prihlaseny sucasne "dvojmo" aj ako dohodar aj ako TPP?
Vyplatu mu tiez budem posielat ako dve sumy - za dohodu a za TPP?
Dakujem velmi pekne za odpoved.

- na soc. poisťovni musí byť zvlášť prihlásená dohoda a zvlášť PP, taktiež v mesačnom výkaze - prílohe uvádzaš VZ + poistné z dohody zvlášť, aj z PP zvlášť.
Daň odvádzaš ako jednu.

- tvoj program by mal umožniť nahrať aj dohodu aj PP ako súbežné.

-
jana32
09.10.10,17:37
Prosím o radu, zanmestnanec mal u nás dohodu o vykonaní práce s tým, že sme nevedeli že je študentom, nemal ani podpísané vyhlásenie ku mzde. teraz nás žiada o to, aby sme mu nezrážali dań, lebo je študent, s tým, že nám donesie potvrdeni o škole. . Je to možné ale aj pri dohode o vykonaní práce, alebo musíme spätne urobiť dohodu o brigádnickej práci študentov, aby neplatil daň ? Ďakujem.
katka50
09.10.10,17:45
Prosím o radu, zanmestnanec mal u nás dohodu o vykonaní práce s tým, že sme nevedeli že je študentom, nemal ani podpísané vyhlásenie ku mzde. teraz nás žiada o to, aby sme mu nezrážali dań, lebo je študent, s tým, že nám donesie potvrdeni o škole. . Je to možné ale aj pri dohode o vykonaní práce, alebo musíme spätne urobiť dohodu o brigádnickej práci študentov, aby neplatil daň ? Ďakujem.
Aj študentovi sa či už z Dohody o vykonaní práce, alebo z Dohody o brigád. činnosti zráža daň. Ak podpíše Vyhlásenie k dani a odmena z týchto dohôd nepresiahne mesačne 335,47 €, tak daň bude 0. Ak nepodpíše Vyhlásenie k dani - tak aj keď je študent - odmena mu bude zdanená.
cloverdale
11.10.10,12:10
Dobrý deň,
potrebujem uzavrieť dohodu o vykonaní práce s osobou, ktorá je v TPP u iného zamestnávateľa, pre nás vykoná určitú prácu (príprava projektu). Čo mi z toho vyplýva? (Ohľadom DU, SP a ZP).
Ďakujem.
katka50
11.10.10,12:19
Dobrý deň,
potrebujem uzavrieť dohodu o vykonaní práce s osobou, ktorá je v TPP u iného zamestnávateľa, pre nás vykoná určitú prácu (príprava projektu). Čo mi z toho vyplýva? (Ohľadom DU, SP a ZP).
Ďakujem.
Prihlásiť do SP na RLFO pred začatím výkonu práce a odhlásiť po ukončení práce. Zraziť z dohody poistné na garančné poistenie a úrazové poistenie. Do ZP nevyplýva žiadna povinnosť. Na DÚ zahrnúť dohodu do štvrťročného prehľadu.
Ivana P.
12.10.10,18:19
Dobrý večer, chcela by som Vás poprosiť o pomoc.

Živnostník, neplatca DPH, chce zobrať na dohodu svojho syna - vysokoškoláka do práce, kvôli tomu vraj aby rozložil svoj príjem a platil menšie dane. V tejto problematike sa vôbec nevyznám, začínam. Preto sa Vás chcem opýtať, ako to vlastne funguje s prácou na dohodu, do akej výšky môže zarobiť vysokoškolák, aby neplatil daň z príjmu - akú celkovú sumu môže vyplatiť tento živnostník svojmu synovi, aby to syna nezaťažilo daňami. Viem, že tento živnostník za neho bude odvádzať úrazové a garančné poistenie, ale neviem ako je to s daňou. Ďakujem pekne!
Andyke
12.10.10,18:40
Hrubý príjem : ak neprekročí hranicu 4025,70 € za rok - tak bude mať nulovú daňovú povinnosť syn. Vzhľadom na to, že už sme v októbri , ak by zarobil za tieto 3 mesiace túto sumu, tak mesačne preddavky by sa platili, ale potom v rámci ročného zúčtovania alebo podaním daň.priznania študenta by sa mu tie zrazené preddavky vrátili.
Ivana P.
13.10.10,05:01
Ďakujem, tie mesačné preddavky sú v akej výške? To bude platiť ten živnostník za toho syna? Bude sa to týkať až budúceho roka, asi mu to rozloží po mesiacoch. Takže najviac suma 4025,70 - čiže to vlastne tá nezdaniteľná časť.
katka50
13.10.10,05:38
Ďakujem, tie mesačné preddavky sú v akej výške? To bude platiť ten živnostník za toho syna? Bude sa to týkať až budúceho roka, asi mu to rozloží po mesiacoch. Takže najviac suma 4025,70 - čiže to vlastne tá nezdaniteľná časť.
1/12 zo sumy 4025,70 € je 335,47 €. Čiže, ak mesačná odmena bude do tejto výšky, tak daň bude 0. Ak mesač. odmena bude vyššia, tak potom odmena - 335,47 a z rozdielu zaplatí daň. Musí však podpísať Vyhlásenie na zdanenie príjmov.
Ak by aj mal za tieto 3 mesiace zrazenú daň, ako sa už písalo-podá si daňové priznanie a zrazená daň sa mu vráti.
gigi24
17.10.10,15:28
Ahojte, chcela by som sa spýtať, ako je to, že ak som na čiastočnom invalidnom dôchodku a pracovala som na dohodu o vykonaní práce, kde som zarobila cca 120 Eur dostala peniaze bez zrazenia dane (podpísala som nejaký papier, že mi nestrhnú dan vo firme,lebo som neprekročila nejaku výšku zárobku) a teraz by som chcela ísť na dohodu pracovať do inej firmy, kde mám zarobiť cca 300 Eur, tam mi už musia zdaniť túto sumu?.....a ak budem ešte takto občas robiť niekde na dohodu všetko sa mi bude zdaňovať?...a ešte by som sa chcela spýtať, či sa ma týka tiež tá suma 4025,7Eur aj keď som na ČID
veronikasad
17.10.10,15:31
Ahojte, chcela by som sa spýtať, ako je to, že ak som na čiastočnom invalidnom dôchodku a pracovala som na dohodu o vykonaní práce, kde som zarobila cca 120 Eur dostala peniaze bez zrazenia dane (podpísala som nejaký papier, že mi nestrhnú dan vo firme,lebo som neprekročila nejaku výšku zárobku) a teraz by som chcela ísť na dohodu pracovať do inej firmy, kde mám zarobiť cca 300 Eur, tam mi už musia zdaniť túto sumu?.....a ak budem ešte takto občas robiť niekde na dohodu všetko sa mi bude zdaňovať?
Ak v prvej firme už nebudeš pracovať, treba tam ukončiť uplatňovanie nezd.časti základu dane a podpísať vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov u nového zamestnávatela.
Vyhlásenie môže byť podpísané súčasne len u jedného zamestnávatela.
Ak by si pracovala u viacerých, príjem u ďalšieho zamestnávatela ti bude zdanený. Ak podáš daň. priznanie a celkový príjem nepresiahne 4025,70€, zrazenú daň ti DU vráti.
gigi24
17.10.10,15:40
Ak v prvej firme už nebudeš pracovať, treba tam ukončiť uplatňovanie nezd.časti základu dane a podpísať vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov u nového zamestnávatela.
Vyhlásenie môže byť podpísané súčasne len u jedného zamestnávatela.
Ak by si pracovala u viacerých, príjem u ďalšieho zamestnávatela ti bude zdanený. Ak podáš daň. priznanie a celkový príjem nepresiahne 4025,70€, zrazenú daň ti DU vráti.

aj keĎ poberám čiastočný ID?
veronikasad
17.10.10,15:41
aj keĎ poberám čiastočný ID?
Ano, nárok na uplatnenie nezd.časti by si nemala iba v prípade, keby si bola poberatelom starobného alebo predčasneho starobného dôchodku k 1.1. kal. roka
gigi24
17.10.10,15:53
Ano, nárok na uplatnenie nezd.časti by si nemala iba v prípade, keby si bola poberatelom starobného alebo predčasneho starobného dôchodku k 1.1. kal. roka

tak ti moc ďakujem za pomoc
GAP
04.11.10,18:04
Chcela by som sa spýtať, že ak zamestnavateľ zamestnal na DoVP zamestnanca na dobu urcitu ( 7 dni, 25 hod., ukol sadenie stromcekov za kus 0,12€.) a je momentalne na UP, jeho prijem je 134€ v hrubom. Bol prihlasený aj odhlásený zo SP. Zrazila som zr. daň. To mi myslim si ze vsetko sedi. Ale teraz chce zamestnavateľ opať zamestnať toho isteho pracovnika na DoVP na tú istu pracovnu činnosť. A priblizne tolko hodin. Moze tak urobiť? Samozrejme ze ho zase nahlasim na SP. Len sa mi jedna, ci moze byt zase ta ista činnosť.
rodina1
04.11.10,18:10
Chcela by som sa spýtať, že ak zamestnavateľ zamestnal na DoVP zamestnanca na dobu urcitu ( 7 dni, 25 hod., ukol sadenie stromcekov za kus 0,12€.) a je momentalne na UP, jeho prijem je 134€ v hrubom. Bol prihlasený aj odhlásený zo SP. Zrazila som zr. daň. To mi myslim si ze vsetko sedi. Ale teraz chce zamestnavateľ opať zamestnať toho isteho pracovnika na DoVP na tú istu pracovnu činnosť. A priblizne tolko hodin. Moze tak urobiť? Samozrejme ze ho zase nahlasim na SP. Len sa mi jedna, ci moze byt zase ta ista činnosť.
Podľa mňa, môže. V zákone sa nehovorí, že DoVP nemôže byť v priebehu roka uzatvorená na rovnakú prácu.
vieraaaa
04.11.10,18:44
Obmedzenie je iba v tom, že do roka môže dohodár na DoVP odpracovať u toho istého zamestnávateľa maximálne 350 hodín.
GAP
04.11.10,20:50
Ďakujem Vám.
ivuska1212
11.01.11,14:46
Dobry den. Som invalidna dochodkyna ( nad 75% ). Moze ma zamestnat na dohodu aj moj manzel , ktory je SZCO?
veronikasad
11.01.11,14:49
Dobry den. Som invalidna dochodkyna ( nad 75% ). Moze ma zamestnat na dohodu aj moj manzel , ktory je SZCO?
u manžela (SZČO) môžeš vypomáhať aj bez dohody. Neporuší zákon o nelegálnej práci. Alebo si potrebuje znižovať základ dane ?
ivuska1212
11.01.11,15:00
O to nam prave ide. Bez dohody mu pomaham uz treti rok, ale potreboval by znizit zaklad dane.
veronikasad
11.01.11,15:01
O to nam prave ide. Bez dohody mu pomaham uz treti rok, ale potreboval by znizit zaklad dane.
Môžeš pracovať na dohodu, ale ak nemá iných zamestnancov, je s tým kopec povinností voči SP a DU (mesačné výkazy, platby poistného, prihláška zamestnanca aj zamestnávatela do SP, rozšírenie registrácie dane zo závislej činnosti, štvrťročný prehlad a ročné hlásenie na DU).

Nemôže ťa prihlásiť spätne, základ dane za rok 2010 si týmto spôsobom nezníži.
ivuska1212
11.01.11,15:14
Dakujem za rychlu odpoved. Zamestnancov inych manzel nema. A nejde nam ani tak o minuly rok ako o tento dalsi. To vsetko, co uvadzas v zatvorke je potrebne aj pri dohodach?
Tweety
11.01.11,15:19
Dakujem za rychlu odpoved. Zamestnancov inych manzel nema. A nejde nam ani tak o minuly rok ako o tento dalsi. To vsetko, co uvadzas v zatvorke je potrebne aj pri dohodach?
Áno, aj pri dohodároch.
ivuska1212
11.01.11,15:22
Dakujem
hbrichackova
12.01.11,09:32
Ahoj všem,
a liší se nějak odvod daně v závislosti na výšce odměny ,myslím formuláře a celková dańová agenda?
veronikasad
12.01.11,09:33
Ahoj všem,
a liší se nějak odvod daně v závislosti na výšce odměny ,myslím formuláře a celková dańová agenda?
ak myslíš platbu na DU, líši sa konštantným symbolom. Zrážková aj preddavková daň sa uvádza v štvrťročnom prehlade.
mariannak
12.01.11,11:45
Môžem zamestnať na dohodu aj príslušníka ČR? Je v niečom rozdiel oproti zamestnancovi zo SR - odvody, daň?
labutienka
12.01.11,11:54
Ak jeho celkový ročný príjem nebude viac ako 2012,85 € a ak podá daňové priznanie, tak mu zaplatenú daň vrátia...
Na základe čoho by mali dôchodcovi vrátiť daň, keď nedosiahol výšku 2.012,85 €? Ja si myslím, že tu hrá rolu len výška jeho dôchodku...
grammatika
12.01.11,13:01
Zamestnávateľ firma sro, nezamestnáva nikoho.
V januári chce zamestnať na dohodu 1 zamestnanca. Ale tento dohodár prácu vykoná behom 10 dní.

Zaujímalo by ma, či ho musíme stále prihlasovať a odhlasovať, pretože je možné, že napr.v marci ho budeme potrebovať zase a podobne.
Ak ho nemusíme odhlásiť, tak v mesiaci, v ktorom neodpracuje nič, čiže mu nebude vyplatená žiadna odmena/mzda, musíme podávať nulové výkazy? Pretože iných zamestnancov firma nemá.

Dokedy pri dohode musíme vypracovať mzdu? Pretože sa posielajú mesačné výkazy, ale môže sa stať, že hneď na začiatku mesiaca ukončí svoju vykonanú prácu a mzda by mu podľa mojich vedomostí by mala byť vyplatená hneď po skončení práce.
A dokedy musíme zaplatiť zrážkovú daň? Do dňa -kedy mu mzdu vyplatíme? alebo do výplatného dňa firmy?
Ďakujem
hbrichackova
12.01.11,14:06
Dohody jsou v ČR jednodušší ve smyslu odvodů na SP a ZP.Z dohod se neodvádí žádné pojištění,není tedy nutná registrace zaměstnance.Dohody jsou omezeny časově (max 150 hodin za rok u jednoho zaměstnavatele).Daňově-do 5000CZK srážková daň (15%) a nad zálohová (také 15%).
Prosím,ohledně Slovenska,ten limit pro srážkovou daň je kolem 165 EUR,je to tak? A pokud zaměstnávám pouze dohodáře a měsíční výdělky jsou vyšší než těch 165 EUR,platím zálohovou daň.kterou zúčtuji v lednu následujícího roku.Mám ještě nějakou povinnost vůči zaměstnanci (musí něco podepisovat ?).Odvod na SP je ok,to chápu.
H
GABRIELA
13.01.11,07:21
Voči zamestnancovi nič viac. Na DÚ štvrťročne Prehľad, ročne Hlásenie, do SP mesačné výkazy.
GABRIELA
13.01.11,07:23
Dobrý deň,
moja dcéra študuje VŠ v Prahe. V škole podpísala Dohodu o provedení prác a k tomu aj vyhlásenie . Z odmeny jej odviedli daň 15%. Na slovensku ma však ešte na Dohodu o vykonaní práce tiež odmenu a tiež podpísané vyhlásenie. Jej odmena je v čechádh 2500 czk/R, na Slovensku 1440 €/R
Predpokladám že trvalý pobyt zakladá že je rezident SR.
Nebude mať problém ak ma podpísané dve vyhlásenia? A čo s daňovým priznaním?
Podať v ČR, tam jej aj tú odvedenú daň vrátia, keďže jej príjem je minimálny? Potom požiadať Finanč. úrad o potvrdenie o vysporiadaní dane a podať DP na Slovensku aj keď príjmy sú len 1440 €? Daň z ČR vyňať, aj keď by bola nulová?

Neviete mi poradiť?