andersenka
19.05.10,10:02
Objednala som si tigriu hviezdu a orchideovitú ľaliu. Sú to rastliny pestované vonku, len neviem či ich na zimu treba dať dnu, či nevymrznú, alebo ako sa o ne vlastne starať a ako ich prezimovať.
Sú to voľnokorenenné rastliny....
Ďakujem.
Silvernola
19.05.10,12:05
Orchideovú ľaliu som si kúpila tiež (nedávno) a predávajúci ma ubezpečoval, že bez problémov prezimuje vonku. Ale takých sme už počuli! :cool:Tiež by ma zaujímali osobné skúsenosti.
andersenka
19.05.10,12:24
Orchideovú ľaliu som si kúpila tiež (nedávno) a predávajúci ma ubezpečoval, že bez problémov prezimuje vonku. Ale takých sme už počuli! :cool:Tiež by ma zaujímali osobné skúsenosti.
ja som si to objednala zo starklu............nasadila do takého malého kyblíka zatial nech sa tie malé výhonky chytia.....
Tá tygria hviezda - to je obdobné
beba13
20.05.10,04:35
tigria hviezda prezimuje vonku tak ako ostatné ľalie, dokonca len v črepe zapustenom v zemi, ale tak isto prezimovala ,ked som ju zabudla dať na zimu do zeme,ale má len drobné kvietky nie ako to býva zobrazene v katalógoch
andersenka
20.05.10,06:20
tigria hviezda prezimuje vonku tak ako ostatné ľalie, dokonca len v črepe zapustenom v zemi, ale tak isto prezimovala ,ked som ju zabudla dať na zimu do zeme,ale má len drobné kvietky nie ako to býva zobrazene v katalógoch
ja som obe nasadila do takého kýblika kovového. Môžem teda ten nechať vonku počas zimy? Lebo nebudem to pravdepodobne dávať do zeme.........
beba13
20.05.10,09:16
..no a aký je veľký ten kýblik? potom ho daj do chladnej pivnice na zimu, ked ho nechceš dávať do zeme,
Marína
20.05.10,09:25
tigria hviezda prezimuje vonku tak ako ostatné ľalie, dokonca len v črepe zapustenom v zemi, ale tak isto prezimovala ,ked som ju zabudla dať na zimu do zeme,ale má len drobné kvietky nie ako to býva zobrazene v katalógoch
Tigriu hviezdu mám zasadenú v predzáhradke na chalupe už pár rokov v zemi, tiež ma veľkosť okvetia sklamalo, Starkl má "dobrého" grafika.
andersenka
21.05.10,05:26
Tigriu hviezdu mám zasadenú v predzáhradke na chalupe už pár rokov v zemi, tiež ma veľkosť okvetia sklamalo, Starkl má "dobrého" grafika.
tak to si ma vôbec nepotešila :(
Marína
21.05.10,20:49
Je mi ľúto, možno tebe narastú väčšie kvietky.:)
andersenka
25.05.10,09:52
no tak pri mojom šťastí budem rada keď vôbec vyrastú
andersenka
23.09.10,08:40
no zdá sa že mi prežila iba tigria hviezda a ľaľiovitá orchidea vôbec nevyrastla z cibule .... :( budem musieť doobjednať na jar zo Starkla...
Ale tigria hviezda už nahadzuje puky a čakám každým dňom kedy mi rozkvitne.............potom pridám foto :)
beba13
24.09.10,17:16
.no budeme sa tešiť,neviem prečo vždy kvitne až v októbri a nie ako ostatné v lete
andersenka
27.09.10,05:12
no beba - píše sa o nej,že kvitne keď ostatné kvety už nie...............aj ty ju máš?
beba13
28.09.10,19:03
..mala som ju len nejako my vyhynula,ale asi si ju ešte objednám
milka 60
29.09.10,04:54
ja som obe nasadila do takého kýblika kovového. Môžem teda ten nechať vonku počas zimy? Lebo nebudem to pravdepodobne dávať do zeme.........
Adelka , ja nechávam lalie tiež vonku v kvetináčoch- velkých , ale neprší a nesneží na ne a mám na nich ked už mrzne jutové vrecia , vlastne ich dám do vriec a nechám vonku
andersenka
30.09.10,07:27
Adelka , ja nechávam lalie tiež vonku v kvetináčoch- velkých , ale neprší a nesneží na ne a mám na nich ked už mrzne jutové vrecia , vlastne ich dám do vriec a nechám vonku
no musím vymyslieť, nerada by som prišla o ne,,,,,,,,,,,len či zakvitnúť stihne kým bude mrznúť............ale vraj táto tigria hviezda kvitne keď ostatné kvety už nie...........tak som aspoň čítala.......