janaGT
21.10.05,08:06
Ak vznikne platiteľovi daňová povinnosť z DPH - stačí ak bude daný príkaz na úhradu do banky so splatnosťou 25.10? Alebo už musí byť 25.10. pripísaná na účet DÚ?
ormika
21.10.05,06:08
Chcela som odpovedať, nie súhlasiť. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifPeniaze musia aj v ten deň odísť z účtu.
evina
21.10.05,06:13
Ak vznikne platiteľovi daňová povinnosť z DPH - stačí ak bude daný príkaz na úhradu do banky so splatnosťou 25.10? Alebo už musí byť 25.10. pripísaná na účet DÚ?

§60 zákona o správe daní a poplatkov:



1/ Za deň platby sa považuje
a/ pri bezhotovostných prevodoch z účtu v banke deň, kedy bolo uskutočnené odpísanie z účtu daňového subjektu,
b/ pri platbách v hotovosti deň, kedy banka, pošta alebo iná oprávnená osoba hotovosť prijala alebo prevzala.
janaGT
21.10.05,06:15
ďakujem za odpovede!
Tweety
21.10.05,07:03
[QUOTE=janaGT]
Ak vznikne platiteľovi daňová povinnosť z DPH - stačí ak bude daný príkaz na úhradu do banky so splatnosťou 25.10? Alebo už musí byť 25.10. pripísaná na účet DÚ?



Platby do štátneho rozpočtu sú pre banku prednostné platby. T.j. ak dáš príkaz na 25.10. musí v ten deň byť odpísaná z účtu a pripísaná na účet ŠR.
Mária M;) :rolleyes: :eek:
evina
21.10.05,07:07
[QUOTE=janaGT]
Ak vznikne platiteľovi daňová povinnosť z DPH - stačí ak bude daný príkaz na úhradu do banky so splatnosťou 25.10? Alebo už musí byť 25.10. pripísaná na účet DÚ?



Platby do štátneho rozpočtu sú pre banku prednostné platby. T.j. ak dáš príkaz na 25.10. musí v ten deň byť odpísaná z účtu a pripísaná na účet ŠR.
Mária M;) :rolleyes: :eek: To je pravda, že sú to platby prednostné, ale ak v niektorých bankách dáš príkaz poobede, tak platbu odpíšu až na druhý deň...
Tweety
21.10.05,07:43
Tam je potom namieste sťažnosť , porušila tým predpisy. Podľa mňa, ak sú voľné prostriedky na účte , banka musí zrealizovať platbu. Iné je to napr. pri zahr. príkazoch.
bepo
21.10.05,07:44
Inak táto téma tu už bola a evina na ňu odpovedala citáciou rovnakého paragrafu,nezaškodí občas pohľadať v starších témach.
Vera
21.10.05,07:52
To je pravda, že sú to platby prednostné, ale ak v niektorých bankách dáš príkaz poobede, tak platbu odpíšu až na druhý deň...
My sme mali za toto pokutu...tiež sme poslali až večer.
evina
21.10.05,12:24
Tam je potom namieste sťažnosť , porušila tým predpisy. Podľa mňa, ak sú voľné prostriedky na účte , banka musí zrealizovať platbu. Iné je to napr. pri zahr. príkazoch.
Ide o to , že ak platbu vykonávaš napr. v pobočke, tam už nemusia mať prístup na ten ich centrálny systém, alebo čo to majú, a to Ťa pred zákonom neospravedlní. Treba si dať na to pozor..mne napr. v pobočke VÚB poobede už platbu nezrealizujú...
Tweety
21.10.05,14:22
Ide o to , že ak platbu vykonávaš napr. v pobočke, tam už nemusia mať prístup na ten ich centrálny systém, alebo čo to majú, a to Ťa pred zákonom neospravedlní. Treba si dať na to pozor..mne napr. v pobočke VÚB poobede už platbu nezrealizujú...
Neviem,ako je to s klasickými prevodnými príkazmi, ale pri úhradách cez homebanking nám ČSOB zatiaľ zrealizovala všetky príkazy v deň splatnosti.
:) ;)
evina
21.10.05,15:19
Neviem,ako je to s klasickými prevodnými príkazmi, ale pri úhradách cez homebanking nám ČSOB zatiaľ zrealizovala všetky príkazy v deň splatnosti.
:) ;)
Áno ide o klasický prevodný príkaz, tam si treba dať pozor-
Ferko
21.10.05,15:43
Ja som platila vo VUB cez internetbanking aj večer pred ôsmou a platba prešla. Príkaz zadaný do 20.00 odpíšu ešte v ten deň - samozrejme do tuzemska. S pobočkou nemám skúsenosti. Od začiatku mám IB - je to pohodlné.