koalko
06.08.04,09:50
Môžete mi niekto poradiť čo v prípade lízingu na ojazdený ťahač kamiónu?
Je nárok na odpočet DPH? Je to súrne.
urs
06.08.04,07:58
Keďže je je to nákladne auto je nárok na odpočet. Podľa starého zákona bol jenoznačne celý. Teraz som ešte nemala auto N1, ale myslím že sa to nezmenilo.
koalko
06.08.04,08:10
Ale ja to potrebujem presne, lebo na školení niečo hovorili o ojazdených automobiloch išlo tam hlavne o lízingové spoločnosti, ktoré predávajú ojazdené autá, že im hrozí krach ak nezmenia zákon o DPH. Ale neviem presne o čom im ide.
urs
06.08.04,11:08
Komu dnes nehrozí krach??????????,
Treba si ale dobre premyslieť aká spoločnosť to bude "lízovať", pretože auto je až do prepisu jej majetok. Takže keď nato pozeráš z tejto strany ak krachne to je jedno prečo ( či len tak prešustruje peniaze alebo čo ) tak prídeš o auto a hotovo.
Z pohľadu DPH a auto tak si nemôžeš uplatniť DPH len pri osobných automobiloch.
Takže Ty si môžeš. Nechápem čo to má spoločné spoločné s krachom firmy. Veď DPH je na jednej strane + na druhej -, nikdy nie su peniaze mojim príjmom ani výnosom ani nič.
Zuzka
06.08.04,19:03
Koalko, lízingovým spoločnostiam ide o to, aby si mohli uplatňovať na vstupe DPH aj od občana alebo fyzickej osoby neplatiteľa DPH. Podľa nového zákona si môžu DPH uplatniť iba od platiteľa DPH. V tom je celý problém a o tomto rokuje Asociácia lízingových spoločností s MF SR.
koalko
07.08.04,14:12
Dakujem za odpovede , Zuzka presne vystihla na čo som myslela (pri krachu)...
Meja88
11.08.04,07:35
Nemáš, aj keď v zákone to spomenuli v odseku 7 pri odpočtoch.Dostalo sa to tam vraj omylom od poslancov.Prieči sa to zdravému rozumu, že je niečo napísané a neplatí, ale jedni prdajcovia si to zisťovali aj na Daň.riaditeľstve, aj na MF a nepovolili im to odpočítať.
mino
11.08.04,08:55
Táto téma je rozobratá pod podvojné účto.,leasing +DPH, Luna,
Daj si do vyhladávača LEASING.Najdeš to na druhej strane.
mino
11.08.04,09:03
Teraz pozerám tvoju otázku presne.Podľa mna ak máš ojazdené úžitkové auto na leasing a na leasingovej zmluve máš vyčíslenú DPH,neviem prečo by si nemal mať nárok na odpočet.Nárok na odpočet nemajú len bazáre a leasingové nspoločnosti,ale ty ako užívateĺ auta,prečo by si namal mať nárok na odpočet DPH?
mino
11.08.04,09:09
Ešte raz.Leasingové spoločnosti aj bazáre si nemožu odratávať DPH.Lebo nakupujú auta napr.od fyzických osob a aj od Fo podnikateľov ktorý im predávajú auta bez DPH.V starom zákone bol par.kde si mohli z kúpnej ceny DPH odrátať,ale nový zákon platný od 1.5.2004 si DPH z takýchto áut odrátať nemožu.To je ten problém,Ale tento problém sa teba netýka.Je to vec leasing.spoloč.a bazárov. TY MÁŚ NÁROK NA ODPOČET DPH ak si platiteľ.
Oldi
11.08.04,10:06
Nemáš, aj keď v zákone to spomenuli v odseku 7 pri odpočtoch.Dostalo sa to tam vraj omylom od poslancov.Prieči sa to zdravému rozumu, že je niečo napísané a neplatí, ale jedni prdajcovia si to zisťovali aj na Daň.riaditeľstve, aj na MF a nepovolili im to odpočítať.
Asi máš na mysli § 49, ods.7, ale ten hovorí len o osobných automobiloch, takže nevidím dôvod, prečo by pri úžitkovom nebol nárok na odpočet, myslím, že je jedno či je nové alebo ojazdené. Iný názor ?