anda
21.10.05,09:09
Dobrý deň poraďáci, chcela by som sa poradiť, či môžem prefakturovať práce(službu), ktoré nie sú uvedené v predmete podnikania s.r.o. Ide o to, že živnostník vykonal pre túto s.r.o. práce, ktoré mu aj vyfakturoval, nebol plátca DPH a jedná sa o to či to môžeme teraz fakturovať ďalej. A zaujímalo by ma ako to je potom s DPH. My sme platcovia DPH.
Paula
25.10.05,22:30
Dobrý deň poraďáci, chcela by som sa poradiť, či môžem prefakturovať práce(službu), ktoré nie sú uvedené v predmete podnikania s.r.o. Ide o to, že živnostník vykonal pre túto s.r.o. práce, ktoré mu aj vyfakturoval, nebol plátca DPH a jedná sa o to či to môžeme teraz fakturovať ďalej. A zaujímalo by ma ako to je potom s DPH. My sme platcovia DPH. Nie je mi jasné, o čo vám ide. Chcete, aby niekto iný financoval službu pre vás vykonanú? Alebo ste službu sprostredkovali, vám bolo faktúrované a teraz chcete refakturovať? Ak sa nejedná o službu oslobodenú od DPH, faktúrovať s DPH ako platca musíte.
boitana
03.02.06,08:49
ahojte chcem sa poradit, mas majetok osobne auto-zaplatili sme cestnu dan ,ale to auto sme dali do prenajmu-je tam zmluva, a teraz idem prefakturovat cestnu dan a moja otazka znie aj s DPH? ja si myslim ze ano lebo je to sluzba dakujem za odpoved
tibor
03.02.06,09:16
čudujem sa, že ste do ceny prenájmu nedali ihneď všetky náklady, čo Vám súviseli s držaním auta - tým pádom ste nič nemuseli prafakturovávať.

napríklad - ročná cena za prenájom je 80.000, cestná daň 3.700, mali ste dojednať cenu prenájmu na 83.700