tinkas
19.05.10,13:15
ahojte prosím Vás idem posielať bločky na vratku DPH...ale nie som si istá jedným typom blockov...konkrétne za používanie maďarských dialníc, ked šofer platí kartou tak na výpise zo shellky pekne vidieť že tých 2790f je vrátene 25% dph ale ked mi sofer donesie bloček - lebo platil v hotovosti tam uz ta dph nieje spomenutá.....myslíte že mi z takéhoto bločku vrátia tu dph? dakujem
u.erika
19.05.10,16:11
Vrátenie DPH z Maďarska robíš sama cez DÚ,alebo cez nejakú firmu?
Nám to robí FDE, ktorému posielam Orginál FA zo Shellu štvrťročne, s potvrdením od shellky o zaplatení faktúr. A je tam limit, že na jednej FA minimálne 6000 HUF musí byť DPH.
tinkas
20.05.10,04:41
ahoj erika aj nám to robí FDE ale shell posiela faktúry priamo FDE a každý stvrťrok jej máme ešte poslať vsetky faktúry a bločky, ktoré sú s dph na vratku. len nechápem prečo ked v madarsku vodič plati shellkartou tak na faktúre je pekne vyčíslená dph (25%) a ked platí v hotovosti tak na bločku tak dph vyčíslená nie je- a tým pádom takýto bločke FDE neuzná ako vratku. nevieš mi v tom poradiť?
u.erika
20.05.10,14:16
Mi dostaneme originál Fa. Dostala som jeden formulár od FDE, na ktorý mám napísať všetky FA z ktorých chcem DPH naspäť, ten formulár pošlem do Shellky, oni mi potvrdia kedy dostali platby, a s tým formulárom pošlem originál FA do FDE. Žiadne bločky tam neposielam. Je tam limitované, že faktúry a bločky len vtedy, ak je na FA alebo na blok vyčíslená DPH najmenej 6000 forintov. Keď vodič kúpil dial. známku za hotové, tam máš len 520 forintov, a to je menej ako 6000. Podľa mňa bločky neposielaj, a k FA nie je potrebné posielať bločky. Šoférom povedz, že dialnicu majú platiť s kartou, lenže zo skúsenosti viem, že na hraniciach nie sú shellky, preto vodiči kupújú známky za hotovosť.
Keď potrebuješ ten formulár, môžem Ti poslať, alebo keď si zaregistrovaná na stránke FDE, tak Ti na vyžiadanie aj oni pošlú mailom.