kolomankraslan
19.05.10,14:14
Dobry den chcel by som sa spytat chcelby som si otvorit internetovu stranku v zahranici v madarsku da sa nejak spravit tak ze tam si otvorim internetovu stranku ale firmu budem riadit zo slovenska a tym tam nebudem platit dane.
Ci sa da ze si otvorim eshop a ak si niekto objedna tak mu to posielame dobierkou priamo zo skladu na Slovensku dalo by sa to nejak takto alebo sa musim registrovat v madarsku ako zivnostnik?
Prosim odpiste mi vdaka.
Martin Mocko
19.05.10,12:32
Dobry den chcel by som sa spytat chcelby som si otvorit internetovu stranku v zahranici v madarsku da sa nejak spravit tak ze tam si otvorim internetovu stranku ale firmu budem riadit zo slovenska a tym tam nebudem platit dane.
Ci sa da ze si otvorim eshop a ak si niekto objedna tak mu to posielame dobierkou priamo zo skladu na Slovensku dalo by sa to nejak takto alebo sa musim registrovat v madarsku ako zivnostnik?
Prosim odpiste mi vdaka.

Webová stránka môže byť aj mongolskou doménou...a neznamená to, že firma/SZCO je registrovaná na území Mongolska.
FO sa jednoznačne registruje ako podnikateľ v mieste svojho trvalého bydliska, PO v mieste svojho sídla (teraz píšem o živnostenskom, prípadne obchodnom registri).
Z pohľadu daňového ide o to, či je firma/SZCO rezidentom SR alebo nie.