matej37
19.05.10,17:28
Kupim napr. 10 akcií za 400EUR a kolko mi vyplatia penazi za dividendy kazdy rok?

Mate niekto skusenosti s nimi?

Alebo ak ma niekto skusenosti s nakupom akcii od inych firiem, podelte sa s nami o tom.
Dantess
19.05.10,15:33
Tatry sú stratové určite to nemá význam. JT tam prerobili milióny a takto chcú aspoň časť peňazí získať späť...
matej37
20.05.10,06:52
A ktoré akcie, od ktorej firmy by si mi poradil?
Dantess
20.05.10,06:56
A ktoré akcie, od ktorej firmy by si mi poradil?
Akciami sa nezaoberám, pretože ak na nich chceš zarobiť potrebuješ investovať aspoň 30 000eur. Inak to nemá význam, aby si sa mesačne preťahoval o 20 - 30 eur.
Laco-monter
20.05.10,07:16
V Tatrách bolo pekne dokedy ich nezrovnala víchrica ...

A určite sa neoplatí nič kupovať na čo ide reklama .

Reklama v 99,9 % prípadov propaguje predražené, služby alebo veci.
rickman
20.05.10,09:20
Na zaciatku reklamnej kampane mala akcia cenu cca 40,05 € pokial si dobre pamatam. Dnes je to 39,83 € (19.5.10).
Dantess
20.05.10,09:46
Na zaciatku reklamnej kampane mala akcia cenu cca 40,05 € pokial si dobre pamatam. Dnes je to 39,83 € (19.5.10).
Včera mali 38,80... Prichádza leto pôjde to dole. Ak aj nakúpiť tak v lete a v zime odpredať, ale treba nakúpiť za desaťtisíce eur, aby sa na tom dalo zarobiť
BXLmiami
20.05.10,10:00
Tiež by som nekupovala nič,čo mi predáva J&T.Nemyslím,že by chceli dopriať zisk niekomu okrem seba.
profesional
21.05.10,06:37
AKO TO V SKUTOCNOSTI JE S TATRY MOUNTAIN RESORTS?

Ista nemenovana spolocnost ktora ma v nazve 2 pismenka a jeden spojovaci znak v strede skupila v rokoch 2007-2009 vo Vysokych Tatrach vacsie mnozstvo hotelov a inych rekreacnych zariadeni.

Prichodom krizy tieto zacali byt stratove a neexistuje pre ne ziadna perspektiva ze by do 5-7 rokov mohli byt ziskove.

Tak si tato spolocnost vymyslela jednu sice legalne, avsak nie som si isty ci moralnu hru.

Doslo k zalozeniu Tatry Mountain Resorts.

Na trh boli ponuknute akcie. JE ALE EXTREMNE DOLEZITE CITAT PORIADNE A VSETKO. NA TRH BOLI UVOLNENE TZV. PRIORITNE AKCIE.

Kmenove akcie su take s ktorymi je spojene pravo hlasovat na valnom zhromazdeni.

Prioritne akcie zaistuju svojmu vlastnikovi pravo na prednostnu vyplatu dividendy ak spolocnost dosiahla zisk. Avsak nema pravo hlasovat na valnom zhromazdeni a ak spolocnost nedosiahla zisk, nema narok ani na dividendu.

Co z toho vyplyva? Ludia si nakupia prioritne akcie Tatry Mountain Resorts. Avsak nebudu mat vobec ziadne pravo hlasovat na valnom zhromazdeni. Jediny kto bude mat pravo hlasovat a teda rozhodovat co a ako bude spolocnost robit, budu ludia z dvojpismenkovej spolocnosti so spojovacim znakom uprostred.

Spolocnost Tatry Mountain Resorts bude mat teda dosadene vedenie nie na zaklade rozhodnutia tych co kupia akcie. Ale na zaklade rozhodnutia tych co cele toto naplanovali, pripravili a riadia. Teda dvojpismenkovou spolocnostou so spojovacim znakom uprostred.

A co sa stane dalej? Tato dvojposmenkova spolocnost so spojovacim znakom uprostred preda svoje stratove hotely a rekreacne zariadenia za plnu cenu aj s poriadnym ziskom spolocnosti Tatry Mountain Resorts. Ludia co si nakupia prioritne akcie nebudu mat vobec ziadnu legalnu moznost ako zabranit tomu aby tato spolocnost kupila stratove hotely a rekreacne zariadenia.

Aky bude teda na konci vysledok?

Dvojpismenkova spolocnost so spojovacim znakom uprostred sa zbavi neperspektivnych stratovych hotelov a rekreacnych zariadeni. Dostane za ne to co do nich vrazila a este aj cosi navysel.

A cierny peter ostane v rukach ludi co si kupia akcie Tatry Mountain Resorts. Preco? Lebo spolocnost nebude vlastnit takmer ziadne hotove peniaze. Bude vlastnit neperspektivne a stratove hotely a rekreacne zariadenia. Kedze spolocnost bude dlhodobo generovat stratu, tak sa nikto ziadnej dividendy nedocka. Mozno tak za 10-15 rokov ak sa casom obnovi turisticky ruch vo Vysokych Tatrach. Ak vobec..
Moze sa celkom realne stat ze po par stratovych rokoch skonci spolocnost v konkurze a ludom ostanu len oci pre plac.

TAKZE, JE TO SICE LEGALNE CO SA TU DEJE, AVSAK O MORALNOSTI TOHTO BAHNA NECHAM POROZMYSLAT KAZDEHO BEZ TOHO ABY SOM SA K TOMU VYJADROVAL.
rickman
21.05.10,09:03
...

A svoj zamer podporia neobmedzenou reklamou vo vlastnej televizii. Ale inak dobre zhrnutie, no nemyslim si, ze bude naplnene na 100%. Na to by si musel mat trochu viac informacii a ani tie by ti nezarucili, ze situaciu budes vediet predpovedat prave kvoli tomu, ze o nej rozhoduje len par ludi.
profesional
21.05.10,15:25
Staci sa na to pozriet:

Ak ti niekto za kazde 1 EUR za ktoru kupis akcie ponukne benefity v hodnote 0,5 EUR, tak aku hodnotu vlastne ta akcia ma..?
Ingrid Ondruskova
21.05.10,15:52
A svoj zamer podporia neobmedzenou reklamou vo vlastnej televizii. Ale inak dobre zhrnutie, no nemyslim si, ze bude naplnene na 100%. Na to by si musel mat trochu viac informacii a ani tie by ti nezarucili, ze situaciu budes vediet predpovedat prave kvoli tomu, ze o nej rozhoduje len par ludi.

Súhlasím s "profesional"...Aj ja si myslím, že scenár sa naplní podobným spôsobom, lebo čo???....
na Slovensku je to tak! Len sa čudujem, že to nie je trestné... a potom po rokoch by bolo fajn:eek:, keby bežní ľudia, čo do toho dali prachy pýtali od vlády odškodnenie....
profesional
21.05.10,17:23
Ak niekto bude od vladz yase pztat odskodnenie, tak to potom uy asi aj ja pojdem do kasina so 100 eurami a ak ich predam, pojdem strajkovat pred urad vlady ze chcem odskodnenie. Ale ak vyhram tak samozrejme budem heroe..
rickman
22.05.10,05:20
Staci sa na to pozriet:

Ak ti niekto za kazde 1 EUR za ktoru kupis akcie ponukne benefity v hodnote 0,5 EUR, tak aku hodnotu vlastne ta akcia ma..?

Neviem ako pocitas, no za 400 E akcii ponukaju 100 E benefitov. A aku hodnotu to ma? Neviem, ani ma to nezaujima. Len si nemyslim, ze sa bude opakovat scenar ako s nebankovkami, pretoze im tu treba zit. A ak by si to aj nahodou dovolili, tak to bude len dalsia "dobra vizitka".

V tomto state je postavenych viacero veci na hlavu, a nejake odskodnovanie hlupakov po nebankovkach mi pride ako dobry doplnok tych ostatnych hovadin, ktore su tu zavedene a ktore sa deju..
profesional
22.05.10,08:48
Podla mna si to kludne dovolia. Ved budu ludom cely cas do oci rozpravat na valnych hromadach na ktorych nebudu mat pravo ludia nic povedat, ze ake uzasne hotely a rekreacne zariadenia ta spolocnostvlastni, ake je to uzasne a ake fantasticke zisky z toho raz dosiahnu a ver tomu ze vacsina ludi co tam vlozi peniaze dokaze taketo rozpravky pocuvat takmer neobmedzene dlho.
BLINDSIDE
23.05.10,08:22
Ešte doplním, že áno, pekne píšeš lebo ludia sú ako maé deti. Oni nerozmýšľajú, oni ta sledujú. A ked vidia, že BMG im nič za ich papiere nedalo, iba sľuby - takejto hodnote už žial neverí asi nikto :) Ale k veci: TMR im ukáže majetok, statok, ktorý je hmotný, každý z akcionárov si môže ten svoj kúsok chytiť, ísť do neho vymočiť zadok v termálnom prameni atd atd. Na toto sa chytilo kvantum ludí, ako aj na ich dlhopisy so 4 % p.a ročne. Ale pointu vidím skôr v tom, že JT nepotrebuje tak priviesť TMR k likvidácii, ako skôr získať ešte nejaký kapitál a reinvestovať ho ide, kde môžu byť ziskový. Každý vie, že Tatry teraz negenerujú nič, teda nie je to to, čoho by si oni dokázali všimnúť a bolo by to pre nich zaujímavé. Skôr sa nakumuluje kapitál z akcii a vyčká sa. Neskôr ale nikto nedokáže povedať kedy TMR začne opäť zarábať. Ale dovtedy vdaka získaným prostriedkom z odpredaja nie úplného predaja dokážiu vytvárať iné hodnoty a niekde inde. A kto vie, JT sa v posledných rokoch sústreďuje na Global System for Mobile Communications (GSM) a tu treba nemamlé investičné stimuly. Ako tu už jeden USER písal, je to o čase ale podvod to nie je. Ak nikto nebude ochotný čakať pár pekných rokov na zisk, bude môcť odpredať svoj podiel ale za sumu, ktorú si povedia v Nicosii na Cypre. Na trhu sú milióny akcii, ale je len na nás ktoré si kúpime. Ale vždy platilo, že dobrá burza nepotrebuje brookera ani makléra. Ako aj dobrý produkt nepotrebuje reklamu...