yzal
19.05.10,18:30
Zdravím, v priloženom súbore mám v bunke množstvo čísiel oddelených čiarkami (je to export z jedného programu). Problém je v tom, že keď je tam čísiel viac excel ich nezobrazuje všetky v bunke. Čísla tam síce sú ale nevidím ich všetky pokiaľ na bunku nekliknem. Zalomiť text v bunke nepomohlo. Bunku by som nerád rozťahoval širšie ako je stránka A4 s klasickým okrajom a font by mal byť veľkosti 10. Jediným riešením zatiaľ bolo rozdeliť takéto bunky na viac menších, ale to by bolo pri množstve údajom zdĺhavé.
Dá sa to nastaviť/upraviť tak aby sa to zobrazovalo/tlačilo tak aby boli vidieť všetky čísla?

Dik za odpoveď yzal
Martin Mocko
19.05.10,16:43
Takto?
zlatica76
19.05.10,16:44
1. skús priložiť originál export, t.j. nie tvoj už upravený súbor.

2. z tvojho zadania neviem, čo chceš dosiahnuť - dá sa dosiahnuť, že každé číslo bude v jednej bunke - ale to musíš urobiť pri prvom exporte, určiť stĺpce podľa čiarok.

(hmm... ale to asi nebude pravé orechové, lebo z tvojej vzorky mi vzniklo 333 stĺpcov) :)

A si si istý, že to potrebuješ mať v Exceli? Čo keby si skúsi použiť Word alebo poznámkový blok?
zlatkao
19.05.10,17:16
Zdravím, v priloženom súbore mám v bunke množstvo čísiel oddelených čiarkami (je to export z jedného programu). Problém je v tom, že keď je tam čísiel viac excel ich nezobrazuje všetky v bunke. Čísla tam síce sú ale nevidím ich všetky pokiaľ na bunku nekliknem. Zalomiť text v bunke nepomohlo. Bunku by som nerád rozťahoval širšie ako je stránka A4 s klasickým okrajom a font by mal byť veľkosti 10. Jediným riešením zatiaľ bolo rozdeliť takéto bunky na viac menších, ale to by bolo pri množstve údajom zdĺhavé.
Dá sa to nastaviť/upraviť tak aby sa to zobrazovalo/tlačilo tak aby boli vidieť všetky čísla?

Dik za odpoveď yzal


Tak ak si želáte mať šírku ako v súbore, tak chodte na číslo, ktoré by predstavovalo posledné v riadku a dajte Alt+enter a takto to urobíte v ďalších riadkoch a potom už len posuniete bunku a budete to mať na A4
zlatkao
19.05.10,17:21
Tak ak si želáte mať šírku ako v súbore, tak chodte na číslo, ktoré by predstavovalo posledné v riadku a dajte Alt+enter a takto to urobíte v ďalších riadkoch a potom už len posuniete bunku a budete to mať na A4


Alebo som Vám to urobila, skúste či to si tak predstavujete
yzal
19.05.10,17:45
@ Martin Mocko - rýchlejšie ako dávať každé číslo do samostatnej bunky je rozdeliť pôvodnú na dve. Efekt bude taký istý aj sa s tým bude rýchlejšie pracovať

@ zlatica76 - priložený súbor je v podstate pôvodný export. Rozdelovať to podľa čiarky je tiež možnosť ale platí to čo aj pre Martina - rýchlejšie je to rozdeliť na dve časti respektíve podľa potreby ručne. Export je priamo do excelu čiže kopírovanie každej bunky ručne do wordu/poznámkového bloku nie je to pravé.

@ zlatko - cez alt+enter to nie je problém. Len je to problém pri veľkom množstve napr. rozdeliť takto 200 buniek a môžem si to ísť hodiť.

ale čo som tak skúšal googliť tak problém je v tom koľko znakov dokáže excel zobraziť v bunke a ostatné je vidieť len vo vzorcovom paneli.

Alebo nedá sa obsah bunky rozdeliť automaticky vzorec/makro do viacerých buniek? Napr. v bunke mám 90 znakov, dám si ju rozdeliť na tri tak mi spraví tri bunky po 30 znakov.
marjankaj
20.05.10,07:23
Zdravím, v priloženom súbore mám v bunke množstvo čísiel oddelených čiarkami (je to export z jedného programu). Problém je v tom, že keď je tam čísiel viac excel ich nezobrazuje všetky v bunke. Čísla tam síce sú ale nevidím ich všetky pokiaľ na bunku nekliknem. Zalomiť text v bunke nepomohlo. Bunku by som nerád rozťahoval širšie ako je stránka A4 s klasickým okrajom a font by mal byť veľkosti 10. Jediným riešením zatiaľ bolo rozdeliť takéto bunky na viac menších, ale to by bolo pri množstve údajom zdĺhavé.
Dá sa to nastaviť/upraviť tak aby sa to zobrazovalo/tlačilo tak aby boli vidieť všetky čísla?

Dik za odpoveď yzal

Skús toto šírku si môžeš v makre zmeniť. Je nastavená na 20 stlpcov.
z bunky A1 ti to skopíruje do šiesteho riadku.
Do makra sa dostaneš cez ALT+F11.

Alebo na iný list viď druhý súbor.

PS: oprava chybičky.
marjankaj
22.05.10,13:36
1. skús priložiť originál export, t.j. nie tvoj už upravený súbor.

2. z tvojho zadania neviem, čo chceš dosiahnuť - dá sa dosiahnuť, že každé číslo bude v jednej bunke - ale to musíš urobiť pri prvom exporte, určiť stĺpce podľa čiarok.

(hmm... ale to asi nebude pravé orechové, lebo z tvojej vzorky mi vzniklo 333 stĺpcov) :)

A si si istý, že to potrebuješ mať v Exceli? Čo keby si skúsi použiť Word alebo poznámkový blok?

Dá sa to urobiť aj neskôr.
Nastav sa na bunku A1 a potom
V menu UDAJE/TEXT NA STLPCE a ďalej podľa návodu si dáš pevnú šírku a rozdelíš si to na stlpce podľa potreby.

Ale neviem, načo mu to takto bude. Ako s tým chce pracovať:eek:
kamowski
23.05.10,04:45
Bunku by som nerád rozťahoval širšie ako je stránka A4 s klasickým okrajom a font by mal byť veľkosti 10.

ak je hlavný problém toto, otvoril som tvoj súbor v OO a tam mi zobrazuje pekne čísla až do 424 viď priložený pdf