msviki
19.05.10,20:53
zdravim, vie niekto poradit, alebo ma skusenosti kde a ako registrovat "slovne spojenie" ako (TM) trade mark? kde mam hladat. Ci a ake je posobenie tejto znacky medzinarodne, kedze internet ma posobnost celosvetovo?
Kto kontroluje a ma na starosti pravnu stranku a registraciu(TM)

Ide mi o internetovy predaj a ochranu pred kopirovanim informacii urciteho produktu.

dakujem
camozzi
19.05.10,21:03
Registrovane ochranne znamky ma na starosti Urad priemyselneho vlastnictva SR. Vsetky informacie o poplatkoch, postupe a vsetkom okolo najdes na ich stranke:
http://www.indprop.gov.sk/?ochranne-znamky

Je to pomerne zdlhavy proces. Odporucam obratit sa na pravnikov, ktori maju skusenosti s obchodnym pravom a registraciou znamky.
msviki
20.05.10,00:54
ok, diki. Znie to komplikovane. ma niekto skusenosti aj s tym co to stalo? napr.
trojica slov zaregistrovana na SK a vo svete?
V slovencine a anglictine?
Je tam rozdiel? geograficky alebo jazykom?

Neviem, ci sa dobre pytam, ale ak mate skusenosti, ocenim kazdy prispevok.

pekny den
profesional
21.05.10,06:09
Takmer kazda civilizovana krajina ma urad ktory registruje ochranne znamky. Cim vyspelejsia ekonomika, tym lacnejsi, rychlejsi a jednoduchsi proces to je.

Napr. v USA sa to da zvladnut za 300 USD do 3 tyzdnov s minimom papierovania.

U nas sa to da zvladnut za 5000 Eur do 18 mesiacov s kopou papierovania.

Pricom existuju registracie znamok:

Podla krajin alebo podla kontinentov (drahsia verzia kedze zahrna vsetky krajiny kontinentu).

V ramci toho existuju iste kategorie, cosi ako odvetvove delenie. V zakladnej cene registracie je zapis do 3 kategorii. Za kazdu dalsiu navyse sa doplaca.

Takze zavisi viacmenej od krajiny kde chces robit business... Ja osobne mam vacsinu trademarkov registrovanych pre Europu vo Velkej Britanii, pre Severjnu a juznu ameriku v USA a pre Aziu v Hong Kong-u.
msviki
21.05.10,23:58
dakujem za pomoc. tuzemsky trh bude musiet byt zabezpeceny tuzemskymi pravidlami.
Preco som vsak pytal o radu je fakt, ako sa ochranit medzinarodne, a taktiez dokazat to patricnymi dokumentami pri spore.
Ako vieme internet je biznis bezhranicny a ked dojde k lamaniu chleba plac nepomoze.

Z toho co profesional napisal, by som aj obisiel miestne SK urady ak by sa dalo. zalezi mi predsa na celoplosnej medzinarodnej ochrane. A ked to bude lacnejsie a rovnako ucinne, tak preco nie.