mirejka
19.05.10,21:23
Pracujem na dobu určitú do 17.08.2010, ku dňu 31.05.2010 by sme mali skončiť pracovný pomer - je nás viac žien. Zamestnávateľ momentálne nemá pre nás prácu, ale našiel nám náhradnú prácu v druhej obci 42 km od terajšieho pracoviska, mohli sme sa rozhodnúť či pôjdeme pracovať tam, alebo si máme podať žiadosti o výpoveď. Chcem vedieť podľa akého paragrafu by sme si mali podať mi žiadosti, aby to bolo pre nás dobré, alebo podľa akého paragrafu by mal zamestnávateľ rozviazať s nami pracovný pomer.
Mgr.Shrek
19.05.10,19:29
z HE do Hencoviec?
Lubaba
19.05.10,19:32
Ak máte pracovný pomer na dobu určitú,tak ten končí uplynutím doby na ktorú je uzatvorený, teda u vás do 31.5. 17.8.neviem prečo by ste vy mali rozväzovať pracovný pomer. Riešiť si problémy s nezabezpečím práce by mal v súlade so ZP riešiť zamestnávateľ.
zk24
19.05.10,19:48
Nie je to nahodou tak, ze ked podate vypoved vy sami, zamestnanci, tak nemate narok na odstupne?
mirejka
19.05.10,20:09
Pracovný pomer máme rozviazať ešte pred skončením doby na určito. V pondelok nám oznámili, že nemajú pre nás prácu, len tú náhradnú v druhej obci, v piatok máme už dovolenku a aj budúci týždeň, zatiaľ nám nechcú povedať ako ukončia s nami prac. pomer, že si to musia premyslieť. Máme čakať čo urobia a čerpať dovolenky? sú to súkromný podnikatelia
Chobot
19.05.10,20:12
Pracovný pomer máme rozviazať ešte pred skončením doby na určito. V pondelok nám oznámili, že nemajú pre nás prácu, len tú náhradnú v druhej obci, v piatok máme už dovolenku a aj budúci týždeň, zatiaľ nám nechcú povedať ako ukončia s nami prac. pomer, že si to musia premyslieť. Máme čakať čo urobia a čerpať dovolenky? sú to súkromný podnikatelia

Čakajte ....

Sami nič nepodnikajte. Vy (zamestnanci) nie ste povinní riešiť problémy zamestnávateľa o tom, ako ukončiť prac. pomer.
Nutricia
20.05.10,05:20
Pracujem na dobu určitú do 17.08.2010, ku dňu 31.05.2010 by sme mali skončiť pracovný pomer - je nás viac žien. Zamestnávateľ momentálne nemá pre nás prácu, ale našiel nám náhradnú prácu v druhej obci 42 km od terajšieho pracoviska, mohli sme sa rozhodnúť či pôjdeme pracovať tam, alebo si máme podať žiadosti o výpoveď. Chcem vedieť podľa akého paragrafu by sme si mali podať mi žiadosti, aby to bolo pre nás dobré, alebo podľa akého paragrafu by mal zamestnávateľ rozviazať s nami pracovný pomer.

Podla §47 je zamestnávatel povinný Vám pridelovat prácu podla prac.zmluvy.
Ak pre Vás nemá prácu v mieste, ktoré bolo dohodnuté v prac.zmluve ako miesto výkonu práce musí Vám dať výpoved podla §63 ods.1písm.b nadbytočnosť.
Na Vašom mieste by som nič nepodnikala, ak Vám zamestnávatel ponúkol inú pre Vás vhodnú prácu ako bolo uvedené v PZ a vy s tou ponukou nesúhlasíte musí postupovať ako som písala vyššie,dať Vám výpoved podla uvedeného § s nárokom na odstupné.
kokolačík
20.05.10,06:00
Nie je to nahodou tak, ze ked podate vypoved vy sami, zamestnanci, tak nemate narok na odstupne?

Jasne.

Lenže ak majú PP na dobu určitú, tak k dátumu ukončenia PP dostanú odstupné vo výške 0,0 € :D:D:D .
Xanti
20.05.10,06:03
Jasne.

Lenže ak majú PP na dobu určitú, tak k dátumu ukončenia PP dostanú odstupné vo výške 0,0 € :D:D:D .
Súhlasím,
zamestnávateľovi je lepšie dať na ten týždeň zamestnancom náhradu mzdy za prekážky na strane zamestnávateľa ako im dať výpoved dohodou a platiť odstupné.
kokolačík
20.05.10,06:03
Podla §47 je zamestnávatel povinný Vám pridelovat prácu podla prac.zmluvy.
Ak pre Vás nemá prácu v mieste, ktoré bolo dohodnuté v prac.zmluve ako miesto výkonu práce musí Vám dať výpoved podla §63 ods.1písm.b nadbytočnosť.
Na Vašom mieste by som nič nepodnikala, ak Vám zamestnávatel ponúkol inú pre Vás vhodnú prácu ako bolo uvedené v PZ a vy s tou ponukou nesúhlasíte musí postupovať ako som písala vyššie,dať Vám výpoved podla uvedeného § s nárokom na odstupné.

Možno na tých pár dní stačí dať ich na 60 % (a oproti vlastnej výpovedi je to pre neho lacnejšie ) - veď 30.5. im končí PP .
mazurka
20.05.10,06:32
Im nekončí PP 31.5., ale až 17.8.2010 - podľa zadania otázky, takže keď nemá pre nich prácu podľa PZ a nesúhlasia so zmenou,tak §63 ods.1 písm.b nadbytočnosť alebo 60% do skončenia t.j. do 17.8.2010.
ivka70
20.05.10,06:52
Im nekončí PP 31.5., ale až 17.8.2010 - podľa zadania otázky, takže keď nemá pre nich prácu podľa PZ a nesúhlasia so zmenou,tak §63 ods.1 písm.b nadbytočnosť alebo 60% do skončenia t.j. do 17.8.2010.

60% ale iba v pripade, ze maju odbory a takto dohodnutu kolektivnu zmluvu.
Inak je prekazka na strane zamestnavatela platena priemernou mzdou (100%).
ivka70
20.05.10,06:54
Ak máte pracovný pomer na dobu určitú,tak ten končí uplynutím doby na ktorú je uzatvorený, teda u vás do 31.5. neviem prečo by ste vy mali rozväzovať pracovný pomer. Riešiť si problémy s nezabezpečím práce by mal v súlade so ZP riešiť zamestnávateľ.

Nepochopim, ako toto moze byt najlepsi prispevok, ked si jeho autorka zle precitala zadanie a na zaklade toho nedala vobec odpoved na dany problem.

PP na dobu urcitu totiz konci az 17.8.
vypoved je aktualna k 31.5.
Xanti
20.05.10,06:57
Ivka70 asi preto, že ako najlepší príspevok sa ukáže vždy ten, ktorý má najviac pridelených bodov ( viac ako 3 ) a je prvý v poradí, pričom vôbec nemusí poradiť najlepšie.
Lubaba
20.05.10,09:42
Dátum ukončenia som myslela do 17.8., len som ho napísala zle, už je to opravené.
terezamaria
20.05.10,10:10
Pracujem na dobu určitú do 17.08.2010, ku dňu 31.05.2010 by sme mali skončiť pracovný pomer - je nás viac žien. Zamestnávateľ momentálne nemá pre nás prácu, ale našiel nám náhradnú prácu v druhej obci 42 km od terajšieho pracoviska, mohli sme sa rozhodnúť či pôjdeme pracovať tam, alebo si máme podať žiadosti o výpoveď. Chcem vedieť podľa akého paragrafu by sme si mali podať mi žiadosti, aby to bolo pre nás dobré, alebo podľa akého paragrafu by mal zamestnávateľ rozviazať s nami pracovný pomer.
Mirejka pokiaľ nesúhlasíte ísť pracovať na iné pracovisko, vzdialené 42 km od terajšieho, zamestnávateľ Vám musí dať nadbytočnosť podľa § 63, ods.1, písm.b/ ZP, resp. kombinovať Dohodu § 60 ZP s výpovedným dôvodom nadbytočnosti § 63, ods.1, písm.b/ ZP. Samozrejme, že Vám patrí vyplatenie odstupného, podľa odpracovaných rokov.

Vy si žiadnu žiadosť o výpoveď nedávajte, išli by ste proti sebe. Problém naskočil zamestnávateľovi, preto to takto musí riešiť. Až budeš niečo potrebovať ešte vysvetliť, pýtaj sa.
veronikasad
20.05.10,10:29
Možno na tých pár dní stačí dať ich na 60 % (a oproti vlastnej výpovedi je to pre neho lacnejšie ) - veď 30.5. im končí PP .
Prečo pár dní ? Do skončenia prac.pomeru na dobu určitú sú ešte 3 mesiace.

Zmena miesta výkonu práce je možná len dodatkom k pracovnej zmluve, ktorú podpíše zamestnávatel aj zamestnanec. Ak zamestnanec nesúhlasí, zamestnávatel mu dáva výpoveď a pracovný pomer končí 31.7.2010 - pred skončením prac.pomeru na dobu určitú (s nárokom na odstupné)