Serious55
20.05.10,07:33
Dobry den,

Planujem zalozit s.r.o. Avskak pred 10dnami bolo na mna neopravnene podane trestne oznamenie 2ludmi. Po 10dnoch, ako som na to prisiel trestne oznamenie bolo stiahnute.

Teraz som na vazkach, to znamena ze mam zapis v trestnom registri ? A uz nemozem byt konatelom spolocnosti, ani nikdy ziadat o uver alebo hypoteku ? Aj ked to trvalo tak kratko a nemalo to ziadny realny dopad ?

Vopred dakujem za vsetky odpovede
zalobaba
20.05.10,05:47
Dobry den,

Planujem zalozit s.r.o. Avskak pred 10dnami bolo na mna neopravnene podane trestne oznamenie 2ludmi. Po 10dnoch, ako som na to prisiel trestne oznamenie bolo stiahnute.

Teraz som na vazkach, to znamena ze mam zapis v trestnom registri ? A uz nemozem byt konatelom spolocnosti, ani nikdy ziadat o uver alebo hypoteku ? Aj ked to trvalo tak kratko a nemalo to ziadny realny dopad ?

Vopred dakujem za vsetky odpovede

Zápis do regitra trestov sa dostane iba v prípade právoplatného odsúdenia.
blavaciko
20.05.10,07:37
podla mna presumpcia neviny :)
bezuhonnost = nebol pravoplatne odsudeny za trestny cin, ci?
akina
20.05.10,09:23
Ako je vyššie uvedené, pokiaľ nie je právoplatne odsúdený, hľadí sa naňho ako na bezúhonného.
danushka
20.05.10,09:37
Prevádzkovanie živnosti
Všeobecné podmienky

vek 18 rokov,
spôsobilosť na právne úkony,
bezúhonnosť.
Za bezúhonného sa nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za trestný čin hospodársky, trestný čin proti majetku alebo iný trestný čin spáchaný úmyselne, ktorého skutková podstata súvisí s predmetom podnikania, ak sa naňho nehľadí, akoby nebol odsúdený.

U slovenskej právnickej osoby musí všeobecné podmienky spĺňať fyzická osoba alebo osoby, ktoré sú jej štatutárnym orgánom.
profesional
21.05.10,06:41
Ak doslo k stiahnutiu trestneho oznamenia tak sa ziadne trestne konanie ani nezacalo. A aj keby zacalo, kym nebudes pravoplatne odsudeny, nic sa nedeje..