zk24
20.05.10,09:35
Ahojte,

mam skusenosti s Oberonom pre podvojne uctovnictvo a chcem si rozsirit obraz o module Jednoduche uctovnictvo od tejto spolocnosti.

Na prvy pohlad som nenasla take zadefinovania v SW, ci si SZCO uplatnuje pausalne alebo realne vydavky a podobne... Da sa to? Alebo sa to neda v ziadnom SW?

Viem, ze ked sa uplatnuju pausalne vydavky, neni v podstate ako uctovnictvo viest, ale bolo by to vhodne aspon pre evidenciu vystavenych faktur a (teda Prijmov), pripadne nejake tlacove vystupy...

Dakujem.
Melnick
31.05.10,22:12
Nie je to možné a nepoznám program, v ktorom sa to zadefinovať dá. Ale je pravda, že som to ani moc nezisťovala:D
Ja si robím PV tým spôsobom, že zaúčtujem všetky VF + príjmy a čo sa výdavkov týka, účtujem normálne na predvolených predkontáciách iba platby do fondov. Tu si vytváram ďalšie kódy samostatne pre SP a samostatne pre ZP, aby som si mohla vytlačiť výšku platieb, ktoré potrebujem pre vypracovanie RZZP, ale aby som zároveň mala podchytené všetky platby do fondov, o ktoré navyšujem 40% resp. 60% paušálne výdavky.:)

V podstate vediem evidenciu P+V .:)