skplan
20.05.10,10:26
Chcem sa opytat. Zo socialnje poistovne mi dosiel list, ze mam uhradit dlzne poistne do 30 dni od dorucenia. Momentalne mozem vsak uhradit nieco vyssie ako polovicu a dalsiu zvysnu splatku chcem realizovat v priebehu 14 dni. Pise sa tam, ze odvolanie ma odkladny ucinok, tak teraz neviem, ci napisat do veci Odvolanie, alebo kedze suhlasim s dlhom, staci prilozit len kopiu zaplateneho seku a poziadat ich o predlzenu 14-lehotu splatnosti s druhou splatkou? Zajtra je uz 30-den, dost to suri. Dakujem za odpoved.
Timka1
20.05.10,08:31
Chcem sa opytat. Zo socialnje poistovne mi dosiel list, ze mam uhradit dlzne poistne do 30 dni od dorucenia. Momentalne mozem vsak uhradit nieco vyssie ako polovicu a dalsiu zvysnu splatku chcem realizovat v priebehu 14 dni. Pise sa tam, ze odvolanie ma odkladny ucinok, tak teraz neviem, ci napisat do veci Odvolanie, alebo kedze suhlasim s dlhom, staci prilozit len kopiu zaplateneho seku a poziadat ich o predlzenu 14-lehotu splatnosti s druhou splatkou? Zajtra je uz 30-den, dost to suri. Dakujem za odpoved.

mal si skôr zájsť do Sociálnej poisťovne a dohodnúť sa s nimi na splátkovom kalendári, keďže dlh uznávaš, písomne si ju mal o to požiadať potom

na tvojom mieste by som zaplatila tú polovicu a skontaktovala sa s nimi, že druhú polovicu uhradíš čo najskôr a dohodla sa na novom termíne
skplan
20.05.10,08:57
Dakujem.
Betina2
20.05.10,09:38
Na Tvojom mieste by som zavolala Tvojmu refernetovi, ktorý Ťa má na starosti (podľa začiatočného písmena Tvojho priezviska, predpokladám, že sa pýtaš ako FO) resp na oddelenie výberu poistného. Dnes je ale štvrtok a to je nestránkový deň. Za pokus to ale telefonicky stojí, nie? Ak sa Ti to dnes nepodarí vybaviť, hneď zajtra ráno by som tam zašla osobne a vybavila, čo s tým ďalej, aj keby som žiadosť mala písať na mieste ručne a podať su ju tam hneď (ale môžeš to spraviť aj v u seba v kancelári alebo doma pekne na PC a podať poštou). Každopádne sa obráť na osobu, ktorá ťa má v evidenci a na starosti - v liste si mal určite aj jeho meno a tel.č. uvedené. a sním sa dohodni na ďalsom postupe. Ak na neho tel.nemáš alebo nemáš meno osoby, informátor na SP Ti poradí.
Ak zajtra bude plynúť 30-ty deň lehoty, tak ešte zajtra to môžeš vybaviť. V pondelok už bude neskoro. A potom ťa už sankcie asi neminú. Najhoršie je nečinne čakať a nepokúsiť sa o nič. :(
skplan
20.05.10,20:04
Nestrankovy den, taze dovolat sa bolo marne. Tak mi zostalo napisanie doporuceneho listu s razitkom 1.triedy a bola prilozena aj kopia sekovej poukazky o zaplateni polovice z dlznej ciastky dnesnym dnom. S tym, ze zvysna polovica bude doplatena do 14 dni. Hadam to akceptuju vsetko s dnesnym datumom. Uvidime.
KEJKA
20.05.10,20:06
vyrubia ti nanajvýš úroky z omeškania a ak nebudu príliš velke, tak ani to.