stormcatcher
20.05.10,11:43
ahojte. urcite sa tu najde niekto kto vie robit web stranky. mam taky maly problemik. nevenujem sa vyrobe web stranok, len som si urobil uvodnu stranku, ked otvorim prehliadac, otvori sa tato stranka kde mam okrem ineho tlacitka na denne pouzivane linky. takze, ked kliknem na tlacitko a vratim sa naspät na tuto stranku, zistim, ze tlacitko na ktore som klikol zostalo ohranicene, co by sa vlastne malo stratit. vid. obr. nieco mi chyba v zdroj. kode. vedel by niekto doplnit? alebo poradit.
stormcatcher
20.05.10,13:15
nikto?
Fero11
20.05.10,14:58
no a to je akoze moc velka chyba ?
Co chces dosiahnut tym, ze ak sa vratis naspat a nebude to ohranicene
stormcatcher
20.05.10,15:16
no a to je akoze moc velka chyba ?
Co chces dosiahnut tym, ze ak sa vratis naspat a nebude to ohranicene
a videl si uz na nejakej stranke, ze ked kliknes na link, ostane vysvieteny alebo ohraniceny. presnejsie na tlacitko
domenico.office
20.05.10,15:27
Možno by bolo najlepšie, aby si sem pripol časť kódu, je jednoduchšie si pozrieť, ako tápať v neznámom.....
stormcatcher
20.05.10,15:31
Možno by bolo najlepšie, aby si sem pripol časť kódu, je jednoduchšie si pozrieť, ako tápať v neznámom.....
takto staci?
domenico.office
20.05.10,16:03
Až na pár drobností, ktorých by som sa určite vyvaroval, zdroják je celkom OK. Ja používam: http://www.niečo.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;">niečo, Doteraz ma to nikdy nenapadlo, ale v Mozille to robí aj pri iných stránkach, dokonca i na Porade, ak klikneš pravým na nejaký odkaz a dáš otvoriť v novom okne, v tom pôvodnom ostane odkaz "obodkovaný". To je tvoj príkaz " TARGET="_BLANK" . Vymaž ho, aby odkaz otváralo v pôvodnom okne, to bodkovanie pri načítaní novej stránky zmizne. Odskúšaj a daj vedieť.
stormcatcher
20.05.10,16:38
Až na pár drobností, ktorých by som sa určite vyvaroval, zdroják je celkom OK. Ja používam: http://www.niečo.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;">niečo, Doteraz ma to nikdy nenapadlo, ale v Mozille to robí aj pri iných stránkach, dokonca i na Porade, ak klikneš pravým na nejaký odkaz a dáš otvoriť v novom okne, v tom pôvodnom ostane odkaz "obodkovaný". To je tvoj príkaz " TARGET="_BLANK" . Vymaž ho, aby odkaz otváralo v pôvodnom okne, to bodkovanie pri načítaní novej stránky zmizne. Odskúšaj a daj vedieť.
toto "http://www.niečo.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;">niečo" myslis zamenit za "TARGET="_BLANK". to oramovanie mi skor vadi z estetickeho hladiska. odkaz by som nechcel otvarat v tom istom okne, lebo stranku mam nastavenu ako predvolenu a mam na nom dost tlacitok ktore vacsinou pouzivam a pri dalsich klikoch by som vzdy musel stranku reloadovat. a co by si v zdr.k. zmenil?
domenico.office
20.05.10,16:49
toto "http://www.niečo.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;">niečo" myslis zamenit za "TARGET="_BLANK". to oramovanie mi skor vadi z estetickeho hladiska. odkaz by som nechcel otvarat v tom istom okne, lebo stranku mam nastavenu ako predvolenu a mam na nom dost tlacitok ktore vacsinou pouzivam a pri dalsich klikoch by som vzdy musel stranku reloadovat. a co by si v zdr.k. zmenil?

Ak potrebuješ otvárať v novom okne, tak to nechaj tak. Nič nemeň. Je to neestetické, ale je to chovanie Mozilly a neurobíš s tým nič. Ja používam Safari, či Operu, tam sa to nezobrazuje.
domenico.office
20.05.10,16:51
Čo by som zmenil? Určite by som stránku vystaval v štandarte xhtml, určite externým css-kom, určite by som sa vyhol tlačidlá umiestniť do tabuliek.
domenico.office
20.05.10,16:53
A ak potrebuješ mať hlavné menu stále, vytvor stránku tak, že to hlavné menu bude na každej podstránke, aby si nemusel reloadovať na index.....
stormcatcher
20.05.10,17:36
A ak potrebuješ mať hlavné menu stále, vytvor stránku tak, že to hlavné menu bude na každej podstránke, aby si nemusel reloadovať na index.....
nemam viac stranok len tu jednu. odkazy su na rozne obchodne, burzove, kurzove a pod. stranky. takze kazdy link musi ist odtial. mohol by som to aj vypisovat, ale prave preto som to urobil aby som nemusel. trochu pohodlia.

ja som to robil hlavne tak, cosi som nasiel na jaknaweb.cz, trochu cosi obkukal, ja sa v tom moc neviznam. chcel som si to len trochu ulahcit aby som nemusel stale vyhladavat.

myslis, ze kaby som nedal link do tabulky ale len ako text na stranke, nevzniklo by to oramovanie?
domenico.office
20.05.10,18:07
V Mozille bude to orámovanie vždy, odskúšal som rôzne stránky, po otvorení nového okna ostane orámovanie na kliknutý link...To umiestnenie odkazov do tabuliek je skôr neštandartné riešenie, určite by som ho nepoužil. Chápem ťa o čo ti ide a postup si zvolil správny. Čo tak si uložiť tebe potrebné stránky ako záložky, ja používam Safari, využívam implementovanú funkciu "Show Top Sites" prikladám obrázok..... pouvažuj. Myslím, že i konkurenčné prehliadače majú podobné funkcie, v Mozille sa inštaluje, ako doplnok.
stormcatcher
20.05.10,18:21
V Mozille bude to orámovanie vždy, odskúšal som rôzne stránky, po otvorení nového okna ostane orámovanie na kliknutý link...To umiestnenie odkazov do tabuliek je skôr neštandartné riešenie, určite by som ho nepoužil. Chápem ťa o čo ti ide a postup si zvolil správny. Čo tak si uložiť tebe potrebné stránky ako záložky, ja používam Safari, využívam implementovanú funkciu "Show Top Sites" prikladám obrázok..... pouvažuj. Myslím, že i konkurenčné prehliadače majú podobné funkcie, v Mozille sa inštaluje, ako doplnok.
uvidim, nieco vyskusam ale az ked budem mat cas. zatial to musi ostat tak. neviem ake mas safari, raz som jeden skusal a nepacil sa mi. velky prazdny monitor a vsetko natlacene hore. zatial dik za rady.
domenico.office
20.05.10,18:40
Mám verziu 4.05, vyhovuje mi po všetkých stránkach, jednoduchý, rýchly, neprepchatý zbytočnosťami, ktoré spomalujú štart prehliadača i samotné prehliadanie.
TomasHC
21.05.10,05:11
ahojte. urcite sa tu najde niekto kto vie robit web stranky. mam taky maly problemik. nevenujem sa vyrobe web stranok, len som si urobil uvodnu stranku, ked otvorim prehliadac, otvori sa tato stranka kde mam okrem ineho tlacitka na denne pouzivane linky. takze, ked kliknem na tlacitko a vratim sa naspät na tuto stranku, zistim, ze tlacitko na ktore som klikol zostalo ohranicene, co by sa vlastne malo stratit. vid. obr. nieco mi chyba v zdroj. kode. vedel by niekto doplnit? alebo poradit.

Skus tam dat JavaScript, ktory nastavi focus na najaky skryty objekt.



function xx(){
var hid_el = document.getElementById("skryty_element");
hid_el.focus();
}

stormcatcher
22.05.10,05:20
Skus tam dat JavaScript, ktory nastavi focus na najaky skryty objekt.



function xx(){
var hid_el = document.getElementById("skryty_element");
hid_el.focus();
}



velmi pekne dakujem, ale ako som uz pisal neviem robit stranky. ta jedna bola mojim "veledielom". ani neviem kam by som mal ten kod vpisat
stormcatcher
26.06.10,04:39
kto by mi vedel upravit