ingah
20.05.10,11:49
Dobrý deň, mám otázočku, firmy ide na výstavu - vystavovať produkty, kúpu kávy, malinovky dávam na repré, môže sa dať aj nejaký alkohol alebo ako je to s alkoholom. Ďakujem
babi2
20.05.10,09:54
Dobrý deň, mám otázočku, firmy ide na výstavu - vystavovať produkty, kúpu kávy, malinovky dávam na repré, môže sa dať aj nejaký alkohol alebo ako je to s alkoholom. Ďakujem
Na repre môžeš dať aj alkohol, nakoľko je nedaňový náklad
suklova
23.07.10,04:51
Kamarát si založil sro-čku. Robí sprostredkovateľa. Má dosť veľa pracovných obedov. /2-3x do týždňa/ Bude to účtovať ako reprezentačné? Musí to nejako aj odôvodniť? Samozrejme bločky z reštaurácií má. Ide mi o to, či má k tomu bločku priložiť napríklad aj meno obchodného partnera. Lebo teraz si to pamätá, ale napr. o rok si už nebude pamätať s kým to bol na prac.obede. Ako to robíte vy?
durisovad
23.07.10,04:54
Ak to zauctuje do nedanovych nakladov /ucet 513/, nemusi zdovodnovat ani prikladat meno obch.partnera. Snad len pre svoju vlastnu evidenciu, aby vedel, koho pohostil.
Teoreticky vzate do nedanovych nakladov by mohol dat napr. aj eroticky salon.
suklova
23.07.10,05:21
A mohol by si to zaúčtovať ako daňovo uznateľný náklad? Daňovo uznané náklady sú tie, ktoré súvisia priamo s podnikateľskou činnosťou a toto priamo súvisí s jeho činnosťou. Toto by si myslím vedel obhájiť nie?
JarkaL
23.07.10,05:29
A mohol by si to zaúčtovať ako daňovo uznateľný náklad? Daňovo uznané náklady sú tie, ktoré súvisia priamo s podnikateľskou činnosťou a toto priamo súvisí s jeho činnosťou. Toto by si myslím vedel obhájiť nie?
Určite to nie je daňový náklad.Aj keď je nám všetkým jasné, že obed s obchodným partnerom súvisí s podnikaním, pri takom obede sa dohodnú možno lepšie ako v kancelárii, ale náš zákon o dani z príjmov takýto výdavok neuznáva ako daňový náklad.
Zita5
23.07.10,05:37
A mohol by si to zaúčtovať ako daňovo uznateľný náklad? Daňovo uznané náklady sú tie, ktoré súvisia priamo s podnikateľskou činnosťou a toto priamo súvisí s jeho činnosťou. Toto by si myslím vedel obhájiť nie?

Neobháji , nedaňový náklad.
suklova
23.07.10,05:40
Ďakujem za odpovede.