glascat7
20.05.10,12:00
Dobrý deň.
Chcem Vás poprosiť o radu v takejto situácii. Chcem odísť z firmy, a tak som si napísala dohodu o skončení pracovného pomeru. Chcela som odísť k 31.5., ale vedenie nesúhlasilo, nemajú za mňa náhradu, preto som zmenila dátum na 31.7. Zatiaľ mi však dohodu vedenie nepodpísalo. Mám obavy, že ak nikoho nenájdu, budú ma tlačiť, aby som zmenila dátum na august... Rozmýšľam nad tým, že si napíšem klasickú výpoveď zo strany zamestnanca a pošlem doporučene na firmu, aby som mala istý dátum odchodu 31.7. po dvojmesačnej výpovednej lehote. Je to podľa Vás správne?
Tweety
20.05.10,10:01
Dobrý deň.
Chcem Vás poprosiť o radu v takejto situácii. Chcem odísť z firmy, a tak som si napísala dohodu o skončení pracovného pomeru. Chcela som odísť k 31.5., ale vedenie nesúhlasilo, nemajú za mňa náhradu, preto som zmenila dátum na 31.7. Zatiaľ mi však dohodu vedenie nepodpísalo. Mám obavy, že ak nikoho nenájdu, budú ma tlačiť, aby som zmenila dátum na august... Rozmýšľam nad tým, že si napíšem klasickú výpoveď zo strany zamestnanca a pošlem doporučene na firmu, aby som mala istý dátum odchodu 31.7. po dvojmesačnej výpovednej lehote. Je to podľa Vás správne?
Ak podáš výpoveď v máji, PP skončí dátumom 31.7.2010.
terezamaria
20.05.10,10:23
Dobrý deň.
Chcem Vás poprosiť o radu v takejto situácii. Chcem odísť z firmy, a tak som si napísala dohodu o skončení pracovného pomeru. Chcela som odísť k 31.5., ale vedenie nesúhlasilo, nemajú za mňa náhradu, preto som zmenila dátum na 31.7. Zatiaľ mi však dohodu vedenie nepodpísalo. Mám obavy, že ak nikoho nenájdu, budú ma tlačiť, aby som zmenila dátum na august... Rozmýšľam nad tým, že si napíšem klasickú výpoveď zo strany zamestnanca a pošlem doporučene na firmu, aby som mala istý dátum odchodu 31.7. po dvojmesačnej výpovednej lehote. Je to podľa Vás správne?

S výpoveďou sa poponáhľaj, aby si ju doručila do koca mája 2010.Potom výpovedná doba začne plynúť od prvého dňa nasledujúceho mesiaca, teda od 1.6.2010 a bude končiť 31.7.2010.

Nemusíš sa doprosovať zamestnávateľovi, takto to máš úplne jednoznačné, že skončíš 31.7.2010.
janaGT
20.05.10,10:26
daj výpoveď ako ti radia predomnou

§ 67
Výpoveď daná zamestnancom

Zamestnanec môže dať zamestnávateľovi výpoveď z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.



§ 62
Výpovedná doba

(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.

(2) Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak nie je ustanovené inak.

(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná