iva82
20.05.10,12:00
mňa by zaujímalo koľko % budem platiť clo za tovar dovezený z číny - jedná sa o módne doplnky, konkrétne "hair extensions" teda vlasové doplnky pre predlžovanie vlasov
vôbec to nemôžem nájsť! veľmi ma odrádza platiť z toho 19% + clo, lebo sa to v konečnom dôsledku nemusí vôbec oplatiť kupovať :-/
poprípade sú tam ešte nejaké iné poplatky???
kupovať budem ako živnostníčka, nárazovo za cca 1.000 až 2.000 eur, poštovné zahrnuté v cene tovaru, mám si ho dať na faktúru zvlášť vypočítať???
viete mi poprípade v tomto poradiť? vôbec neviem ako s tým pohnúť a nemám od koho poradiť... bude pre mňa lepšie byť platcom DPH? clo+dph pri preprave si vlastne môžem zahrnúť do výdavkov však?
:confused::confused::confused:
Danielle369
20.05.10,10:12
iva82
20.05.10,10:47
vďaka , pomohlo,
clo mám 2,2%
ak by ste mi niekto vedel poradiť niektoré veci, skúsenosti ozvite sa :-)
mail xxmortysa gmail com
MarkAurel
06.06.10,18:01
clo platievam zhruba 22percent, no male listove balicky nepreclievaju, nakolko odosielatel ich oznaci ako darcek atd. bezne si objednavam baterie,modelarske suciastky,mobili a inu drobnu elektroniku
MarkAurel
06.06.10,18:10
clo platievam zhruba 22percent, no male listove balicky nepreclievaju, nakolko odosielatel ich oznaci ako darcek atd. bezne si objednavam baterie,modelarske suciastky,mobili a inu drobnu elektroniku