akrestanova
20.05.10,14:52
Ahojte! Manžel ako živnostník bude pre jednu firmu zabezpečovať garážmajstra. Ale nie ako TPP ale na základe "nejakej" obchodnoprávnej zmluvy. Nevie mi niekto poradiť, kde by som takú zmluvu našla?
Mária27
20.05.10,13:09
Je niekoľko typov zmlúv, na základe ktorých by to mohol robiť. Mal by ti povedať názov. Ak idú podľa obchodného zákonníka, čítaj v ňom Hlavu II.
Chobot
20.05.10,13:35
Ahojte! Manžel ako živnostník bude pre jednu firmu zabezpečovať garážmajstra. Ale nie ako TPP ale na základe "nejakej" obchodnoprávnej zmluvy. Nevie mi niekto poradiť, kde by som takú zmluvu našla?

Mne sa to ale silno javí, že zamestnávateľ chce nejakou inou zmluvnou formou obísť pracovno právny vzťah. Táto pracovná pozícia totiž plne napĺňa formu závislej práce a mal by mať so zamestnávateľom uzatvorený nejaký druh pracovnoprávneho vzťahu - pracovnú zmluvu, dohodu o pracovnej činnosti či dohodu o brigádnickej činnosti.
akrestanova
20.05.10,14:22
V tomto prípade sa určite nebude nič obchádzať. Môj manžel má autoservis a vlastných zamestnancov. Spomínanej firme opravuje autá a do zbláznenia musí opravovať niečo, čím by sa dalo predíjsť funkciou garážmajstra. Šlo by vlastne o nejaký "paušál" za servisovanie vozidiel.
Chobot
20.05.10,17:40
V tomto prípade sa určite nebude nič obchádzať. Môj manžel má autoservis a vlastných zamestnancov. Spomínanej firme opravuje autá a do zbláznenia musí opravovať niečo, čím by sa dalo predíjsť funkciou garážmajstra. Šlo by vlastne o nejaký "paušál" za servisovanie vozidiel.

Aha, tak to je iné. Pod pozíciou garážmajster som si predstavoval inú pracovnú náplň.
Mária27
20.05.10,19:05
To môže byť mandátna zmluva podľa §§ 566 až 576 obchodného zákonníka.
akrestanova
25.05.10,09:44
ďakujem