slavka31
20.05.10,14:58
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť či mi nepomôžete vypočítať materské, ktoré by som si chcela uplatniť...Som zamestnaná na HPP do 15.7.2010, potom mi končí prac.zmluva - na dobu určitú (vracia sa kolegyňa, ktorú som zastupovala 3 roky počas materskej + RP). Po ukončení prac. pomeru sa nahlásim na UPSVaR ako nezamestnaná. Momentálne som v 6.týždni tehotenstva. Predpokladaný nastup na materskú bude 6 tyždňov pred pôrodom. Pôrod cca - 9.1.2011, teda nastup na materskú cca koncom novembra-zač.decembra. Dobrovolne nemoc.poistenie som si platila od augusta 2008 do mája 2009 z rozdielu max.VZ a VZ zo zamestnania. Potom to bolo ešte nejaký krátky čas z minimálnej mzdy. teraz som dobrovolne poistená zasa z rozdielu max.VZ a VZ z práce t.j. z 625€ od 1.5.2010 a budem nepretržite aj počas materského. VZ z práce mám 465€ pomerne vždy rovnako sem tam trochu vyšší ale v podstate nepatrný rozdiel. Keďže splňam podmienku 270 dni DNP a tým pádom aj viac ako 26 týždňov pred pôrodom môžem si uplatniť materské z obrovolneho nemoc.poistenia. Zároveň splňam aj podmienku uplatnenia si materského aj zo zamestnania, nakoľko budem v 6 mesačnej ochrannej dobe a tá do decembra ešte neuplynie. Myslím si správne? Pomôžete mi vypočítať výšku mojej materskej z obidvoch poistení? Aspoň cca, viem, že to presne nebude...Veľmi ďakujem.