weeky
20.05.10,15:37
Moj byvaly exmanzel si neprebral rozsudok o rozvode. S terajsim priatelom by sme sa chceli zosobasit a tym ze ex nema rozsudok v rukach to nejde. Povedali mi ze to nie je pravoplatne kym to on neprebere. Co potom? je tam nejaka premlcacia doba ze to neprebere a po nejakej dobe sa to bude povazovat za prebrane? alebo sa to da nejako obist aby sme sa mohli zosobasit? Dakujem za nejake rady.
sharingan
20.05.10,13:51
Možno sa mýlim, ale myslím, že aj v takomto prípade existuje riešenie: volá sa to fikcia doručenia. Znamená to, že ak sa ani po márnej opakovanej výzve nepodarí pri doporučenej zásielke doručovateľovi doručiť zásielku, táto zásielka sa uloží na pošte. Ak si adresát zásielku počas jej uloženia nevyzdvihne, považuje sa deň, keď bola zásielka vrátená na súd, za deň doručenia i keď sa adresát o tom nedozvedel. Nie som si istá, či to platí aj v tomto prípade (istotne sa k tomu vyjadrí aj niekto, kto sa v týchto právnických otázkach vyzná lepšie).
Flinstone
20.05.10,15:54
Občiansky súdny poriadok - Zákon č. 99/1963 Zb v znení noviel
§ 46
(2) Ak nebol adresát zastihnutý, hoci sa zdržuje v mieste doručenia, doručí sa inej dospelej osobe bývajúcej v tom istom byte alebo v tom istom dome alebo zamestnanej na tom istom pracovisku, ak je ochotná obstarať odovzdanie písomnosti. Ak nemožno ani takto doručiť, uloží sa písomnosť na pošte alebo na orgáne obce a adresát sa vhodným spôsobom vyzve, aby si písomnosť vyzdvihol. Písomnosť sa považuje za doručenú dňom, keď bola súdu vrátená, i keď sa adresát o tom nedozvedel.
weeky
20.05.10,19:25
Ďakujem za odpovede....pomohli ste mi.