erko27
20.05.10,19:42
Zdravim, mam otazku ohladom CE certifikatu. Rozbieham totiz firmu zaoberajucu sa vyrobou. Viem ze potrebujem CE certifikat aj kvoli predaju v SR. Ale neviem kde o neho mozem poziadat. Brazdim google uz par dni ale take informacie som tam nenasiel. Je x stranok kde sa docitate ze je to dolezite bla bla bla ale co musim urobit aby som ho dostal nie je nikde.... Nemate s tym niekto skúsenosti??? Dik
canbo
20.05.10,18:11
Záleží podľa oboru výroby. Na začiatok Vyhláška č. 508/2009 Z.z., potom skúsiť: www.build.gov.sk/mvrrsr/source/document/002106.doc
erko27
20.05.10,18:17
Vyrabam repliky kyvadlovych starozitnych hodin v ktorych je aj elektronicky clen a to hodinovy strojcek na 2ks 1,5V baterii
canbo
20.05.10,18:31
Obdobný postup platí na všetky výrobky AO -autorizovaná osoba - je aj technická inšpekcia , skúšobňa Dubnica a iné , na hodiny neviem.
erko27
20.05.10,18:40
Ze su to hodiny to by nemalo hrat velku ulohu lebo ja neziadam o certifikat na kvalitu ale o CE certifikat ten pokial viem riesi otazku minimalnej bezpecnosti... A ked na to pozeram ako clovek tak mi take hodiny nepridu nijako zivotu nebezpecne, ale na druhej strane chapem ze zakon je zakon a jednoducho ten certifikat musi byt.
canbo
20.05.10,19:00
Všeobecne: vyhlásenie zhody je porovnanie výrobku z platnou technickou normou (EN STN.... , až jednotlive predmetové normy) normy vyžadujú min. požiadavky na zabezpečenie bezpečnosti.
Iné sú požiadavky na vyhradené technické zariadenie skupiny A , iné na skupiny C. Vyhl. 508 - rieši bezpečnosť , požiadavky na technickú dokumentáciu, odbornosť výrobcu, vysvetľuje zakl. pojmy - názvoslovie ... a rieši dotazovanú tému je to začiatok.
erko27
20.05.10,19:40
Dik za radu zas som o nieco mudrejsi. Skusim tu prestudovat dufam ze s tym nebude problem. Pride mi to aj tak dost komplikovane, ved ked si to tak vezmem tak preco na to musim byt odbornik a neviem aky skuseny... Staci trochu drevorezbarstva, nejake drevoobrabacie stroje, trocha casu a hotove 100% strojceky do hodiniek od vyrobcu ktory na ne samezrejme ma certifikat...
erko27
21.05.10,06:52
Tu Vyhl. 508 som prestudoval ale ta sa venuje len zivotu nebezpecnym zariadenia ako napr tlakove nadoby elektricke pristroje... a blizsie ich zaraduje do tried podla objemu, tlaku, vykonu aj ked mo vyrobok je vlastne elektronika tak nema ani zdaleka vykon radovo v kW... je to uplne jemna elektronika ktora v ziadnom prostredi ani vo vode nemoze byt cloveku zivotu nebezpecna a nemoze mu nijako ublizit jedine ze by na neho spadla ale to je uz chyba pri manipulacii... Som bezradny... Ani neviem na koho sa obratit... Nemate nejaky napad hoc za to aj bude treba zaplatit.
canbo
21.05.10,17:17
erko27
21.05.10,17:28
Mozno sa tam pojdem pozriet dik pekne
simoj
28.09.10,21:02
pozuiva niekto z vas drevoobrábacie stroje http://www.kral-zilina.sk