xxxVilma
21.05.10,07:41
Chcem si zalozit stavebne sporenie rozhodujem sa medzi PSS a Wustenrot.
Bola som aj v jednej spolocnosti aj v druhej dostala prospekty a pravdu povedfiac
mam z toho zmetok, uvitam dorbru radu dakujem
profesional
21.05.10,06:22
Najprv si ujasni preco chces zalozit stavebne sporenie, aky ucel nim chces dosiahnut a kedy chces peniaze pouzit, ci budes chciet pouzit peniaze skor ako po 6 rokoch, alebo neskor.
A potom uz bude rozhodovanie lahke..
Chobot
21.05.10,07:41
Chcem si zalozit stavebne sporenie rozhodujem sa medzi PSS a Wustenrot.
Bola som aj v jednej spolocnosti aj v druhej dostala prospekty a pravdu povedfiac
mam z toho zmetok, uvitam dorbru radu dakujem

V prípade stav. sporenia ani nie je dôležité, v ktorej SS si ho otvoriť, lebo podmienky sú na 95% rovnaké, ale o to, za akým účelom chceš uzatvoriť SS.

Jednu výhodu SS W oproti PSS ti viem povedať - vo W môžeš na jednu zmluvu napísať viac osôb, takže ušetríš na poplatku za vedenie účtu stav. sporenia.

Ostatné je všetko na to, aké máš so SS plány, či chceš úver, alebo ti ide len o sporenie. Podľa toho vyberáš konkrétny produkt.
maurbelora
21.05.10,15:20
Stavebné sporenie je na bývanie a je to produkt, ktorý si nekúpiš, vtedy keď ho najviac potrebuješ. preto treba plánovať taka rada ak chceš riešiť bývanie o tri alebo 4 roky máš v stavebnom sporení garantovaný úver zo zákona len si on treba požiadať, ale musíš si pravidelne sporiť. Ďalšia výhoda: má výborné úroky oproti banke. Ale stavebné sporenie nieje len na 6 rokov čím ho máš dlhšie tým máš väčšie výhody :-)))
Chobot
22.05.10,18:57
max. rendita na stavebnom sporeni vychadza 4,9% p.a. pri 6 rokoch sporenia, maximalnej štatnej premii a minimalnom vklade potrebnom pre jej ziskanie. Podľa mňa je to v konečnom uplne porovnatelne s dlhodobym terminovanym vkladom. Odporucam pozriet aj CSOB? Pokial chcete zmluvu len pre seba, poplatky (vstupne aj rocne) su tam najnizsie a tym padom tam usetrite najviac. Wustenrot sa naopak oplati, ak na jednu zmuvu date viac clenom rodiny.

Ukáž mi nejaký dlhodobý term. vklad s úrokom 4,9 %....:rolleyes:

Ostatné môže byť.
Maros16
24.05.10,08:35
Celkom fajn stranka na finančné produkty je .....
Stavebne sporenie tam zial neporovnavaju :(
Chobot
24.05.10,09:05
Celkom fajn stranka na finančné produkty je ................
Stavebne sporenie tam zial neporovnavaju :(

Tak na čo sem dávaš link na tú stránku?????? :confused::confused::confused:

Toto je téma o stavebnom sporení.

A prestaň spamovať na porade, lebo ťa vylúčim! Každý druhý tvoj príspevok je odkaz na tú stránku. Nič rozumné si ešte neporadil..
zltalienka
27.09.10,09:19
Ahojte, chcela by som vedieť Vaše názory na stavebné sporenie v dnešnej dobe, teda
1. či sa podľa Vás oplatí uzatvárať si stavebné sporenie, keď už napr. na rok 2011 je potrebné vložiť vyššiu sumu na dosiahnutie maximálnej štátnej prémie (len neviem, či je to aj schválené).
2. Taktiež čo si myslíte o akcii, ktorú ponúka do konca septembra jedna zo stav. sporiteľní. Uvažujem, že by som ju využila.
3. A ešte 1 otázka, ak by som mala uzatvorené stav. sporenie a žiadala o hypo v banke (nie v stav. sporiteľni), znížilo by existujúce stavebné sporenie moju bonitu v očiach banky?

ďakujem veľmi pekne za Vaše odpovede.
Xanti
27.09.10,09:25
Sporenie neznižuje bonitu klienta,
úver zo stavebnej sporiteľne už áno. Je predsa na každom znás aby si zvolil správny spôsob šporenia. A na účtoch stav. sporitelne je to momentálne ešte výhodné.

Tiež sme využili akciu septembrovú v istej stav. sporiteľni. Ušporené prašule sa zídu.
zltalienka
27.09.10,09:29
Vďaka za odpoveď Xanti.
Erika-ežka
27.09.10,10:31
Aj ja sa rozhodujem deťom založiť stav.sporenie a dočítala som sa, že : Stačí, ak si v septembri uzatvoríte zmluvu o stavebnom sporení s cieľovou sumou 5 000 € v akejkoľvek tarife. Získate ju bez poplatku za jej uzatvorenie a ušetríte tak 50 €.
T.z. iba takúto cieľovú sumu? Či aj vyššia bude bez poplatku? ...
Xanti
27.09.10,10:33
Aj ja sa rozhodujem deťom založiť stav.sporenie a dočítala som sa, že : Stačí, ak si v septembri uzatvoríte zmluvu o stavebnom sporení s cieľovou sumou 5 000 € v akejkoľvek tarife. Získate ju bez poplatku za jej uzatvorenie a ušetríte tak 50 €.
T.z. iba takúto cieľovú sumu? Či aj vyššia bude bez poplatku? ...
Ak uzavrieš sporenie na 10 000 eur, tak zaplatíš poplatok 50 e namiesto 100 e. Vždy ušporíš tých 50 e. ( tak som pochopila pracovníčku za prepážkou )
Vpodstate stačí ak chceš len šporiť, tak stačí len takáto cielová suma. Nakoľko pre plnú štátnu prémiu napr. na tento rok potrebuješ vložiť 531,10 e. Ak chceš úver, tak potrebuješ zrejme vyššiu CS.
Erika-ežka
27.09.10,10:43
Ak uzavrieš sporenie na 10 000 eur, tak zaplatíš poplatok 50 e namiesto 100 e. Vždy ušporíš tých 50 e.
Vpodstate stačí ak chceš len šporiť, tak stačí len takáto cielová suma. Nakoľko pre plnú štátnu prémiu napr. na tento rok potrebuješ vložiť 531,10 e. Ak chceš úver, tak potrebuješ zrejme vyššiu CS.

Aha.... tak takto to je. Chcem len vlastne šporiť deťom, veď tá cieľová suma sa dá zmeniť aj potom, keď by chceli brať úver.
Ďakujem za vysvetlenie.
Xanti
27.09.10,10:49
Ano s cieľovou sumou sa dá manipulovať.

Vždy sa potom platí 1% z navýšenia CS ako poplatok za zmluvu. Preto je fajn teraz urobiť zmluvu na tých 5000 e a ak bude treba, tak sa navýši. :D
Katy a R
27.09.10,10:56
Erika pozor! ... teraz len na 5000 € .. ak budeš potrebovať viac, zvýšiš potom!
Erika-ežka
27.09.10,11:02
Ďakujem krásne za rady... zajtra mám mať s poisťováčkou stretko... tak budem aspoň kus pripravená :cool:
Xanti
27.09.10,11:04
Poisťováčkou?
Wau, vbehla som do sporiteľne a za 10 min. som vybehla vonku so zmluvou. :D
oriesok
27.09.10,11:08
Treba si všetko dobre premyslieť, chcem len upozorniť, že treba myslieť nielen na poplatky pri uzatváraní zmluvy, pri zmene ( navýšení alebo znížení CS), ale aj na poplatky v prípade zrušenia zmluvy počas doby 5-tich rokov( čiže pred ukončením) a vybratia nasporených peňazí.Aj tu sú poplatky vo výške 1,5% z CS, pri zmluve do 3 rokov a 1% pri výpovedi od 3-4 rokov, preto ak je tá cieľová suma dosť vysoká, aj ten poplatok pri výpovedi je vysoký.A človek nikdy nevie, čo ho zastihne a bude chcieť nasporené peniaze použiť.
AdelkaS
02.12.10,10:56
Dobrý deň. Mám starú zmluvu v PSS od 2001, CS 16600€, úrok 3%, nasporené cca 70%. Plánujem tieto kroky:
1. navýšiť CS na 26000€
2. ešte v tomto roku moju starú zmluvu rozdeliť pomerne na 4 po 25%
3. urobiť prevod na manžela a dve deti, čím vzniknú 4 zmluvy I-moja, II-manžel, III a IV - 2 deti.
Cieľom je založiť zmluvy pre celú rodinu s pôvodnými podmienkami ako má moja stará t.j. úrok 3%. Sporiť min. 3 roky, potom sa uvidí, či sa bude stavať.
Chcem si ujasniť poplatky, aby som sa dopracovala k potrebným vkladom pre rok 2010 na max. št. prémiu.
Z pôvodnej zmluvy mi stiahnu 1% z 26000-16600 za navýšenie CS.
Potom nasleduje delenie 4x6,6€ z pôvodnej zmluvy?
Potom vedenie účtu 4x16€ na každej novej zmluve?
Potom prevod zmlúv:
25% zostáva mne, 25% prevod na manžela-bez poplatku, po 25% prevod na dve deti ... 0,2% z CS 6300€ - 2x13€?
Potom ešte vedenie účtov 3x16€ (manžel a 2 deti)?
Teraz otázka, či som to dobre pochopila s tými poplatkami, alebo som urobila niekde chybu?
Ktoré poplatky sa odpočítavajú zo sumy vkladov? Chcem si vypočítať, koľko budem musieť vložiť na jednotlivé zmluvy, aby sme získali na všetkých št. prémie. Na mojej starej zmluve som toho roku už vložila cca 3000€. Takže nárok na št. prémiu mi vznikne na nej. Na novú po rozdelení už vkladať netreba. Ale koľko vložiť na manželovu ... 532+16? A koľko na deti ... 2x(532+16+13)? Ďakujem.
Adela
stavebne sporenie
04.12.10,17:37
Do 31.12.2010 je možné uzatvoriť dvojročné zmluvy o stavebnom sporení bez poplatku za uzatvorenie zmluvy a bez poplatku za výpoveď po 2 rokoch.
Oliwa
06.12.10,12:43
Do 31.12.2010 je možné uzatvoriť dvojročné zmluvy o stavebnom sporení bez poplatku za uzatvorenie zmluvy a bez poplatku za výpoveď po 2 rokoch.
O aký typ produktu sa jedná? Myslím názov, na čo sa treba v PSS informovať.

Má niekto osobnú skúsenosť s prechodom hypotekárneho úveru inej banky do PSS?
Ďakujem za prípadné odpovede.
Jana3
28.03.11,10:02
Mozno mi niekto poradi. Chcem dat stavebne sporenie pre 3-rocnu dceru na 6 rokov, potom by som vybrala peniaze. Teraz ma akciu do 31.3. aj PSS aj CSOB - nejaky urokovy bonus. Nemam cas chodit po pobockach a neviem, ktore by bolo pre mna vyhodnejsie. Sporit chcem presne tolko, aby som dostala max. statnu premiu.
Chobot
28.03.11,13:30
Mozno mi niekto poradi. Chcem dat stavebne sporenie pre 3-rocnu dceru na 6 rokov, potom by som vybrala peniaze. Teraz ma akciu do 31.3. aj PSS aj CSOB - nejaky urokovy bonus. Nemam cas chodit po pobockach a neviem, ktore by bolo pre mna vyhodnejsie. Sporit chcem presne tolko, aby som dostala max. statnu premiu.

Nemusíš vôbec chodiť po pobočkách, všetko nájdeš na nete. Aj podmienky úr. bonusu v PSS:

http://www.pss.sk/files/pdf/novinky/urokovy_bonus.pdf

aj príklady výpočtov:

http://www.pss.sk/files/pdf/novinky/1-priklady_ub_mim-vklad.pdf

aj podmienky v CSOB SS:

http://www.csobsp.sk/sporenie-rizika-specialny-urokovy-bonus.aspx.

Nie je bonus ako bonus. Každý z nich má svoje "ale", v PSS ak chceš dosiahnuť max. bunus, tak sa musíš zaviazať sporiť 10 rokov. V tvojom prípade, na 6 rokov, by si mala bonus len 12%. Najviac získaš, ak vložíš jednorazovo väčšiu sumu v roku 2011. Tu sa bonusom úročia len vklady v roku 2011, zvyšok doby bude štandardný.

V CSOB SS to majú nejako prekombinované, že sa v tom ani divá sviňa nevyzná. Údajne tam musíš pravidelne mesačne sporiť, pričom pri vklade napr. 65 EUR mesačne sa ti z toho 30 EUR úročí len štandardne 2%.

Spoločné majú to, že klient nesmie predčasne zrušiť sporenie, nesmie čerpať stav. úver ani medziúver, nesmie rozdeliť zmluvu a iné menej významné obmedzenia.

V podstate to máš jedno, ktorú si vyberieš. Niečo na tom zarobíš, ale nebude to žiadne terno. PSS sa mi zdá dobrá, ak na začiatku vložíš väčšiu sumu. Ak má dcéra len 3 roky, tak netreba dávať sporenie len na 6 rokov, kľudne môžeš sporiť pre ňu aj 10 rokov, či dlhšie. Po 6 rokoch (pokiaľ sa nezaviažeš na dlhšiu dobu) môžeš zmluvu ukončiť a peniaze vybrať kedykoľvek.
Jana3
28.03.11,14:04
Dakujem velmi pekne za odpoved.