tina.mm
21.05.10,08:23
Dobrý deň.
SRO teraz podáva DP na daň z príjmov PO za rok 2009. V poznámkach v účtovnej závierke uvádza stav, ktorý bol k 31.12.2009.
SRO mala 2 spoločníkov a zároveň konateľov, teraz ale jeden spoločník končí (21. 5. 2010) a SRO bude len s jednoosobová s jedným konateľom.
Účtovnú závierku -konkrétne poznámky musia podpísať ešte obidvaja spoločníci alebo stačí ak ju podpíše iba zostavajúci konateľ ? Účtovná závierka bude zostavená až po zmene konateľov. Musí sa táto zmena uviesť v poznámkach za rok 2009?
Ďakujem.
promont maja
21.05.10,06:35
Nakoľko ide o účtovnú závierku ku 31. 12. 2009, tak zmenu, čo sa týka spoločníkov by som v poznámkach, v časti Štatutárne a dozorné orgány neuvádzala... a dátum zostavenia účtovnej závierky by som uviedla korektný, t. j. ešte pred uskutočnením predmetnej zmeny týchto konateľov.

A čo sa týka podpisovania, tak presne v takom istom duchu = podpisovanie účtovnej závierky ku 31.12.2009 by som nechala na obidvoch konateľov.

... asi takto by som postupovala ja osobne.
JankaO
21.05.10,06:44
Pozrite do spoločenskej zmluvy, ako je upravené podpisovanie konateľov. Ak konajú samostatne, stačí podpis jedného. Poznámky sú zostavované k 31.12.2009, tak podľa stavu k tomuto dátumu. Zmena sa objaví v poznámkach za rok 2010.
promont maja
21.05.10,06:54
Pozrite do spoločenskej zmluvy, ako je upravené podpisovanie konateľov. Ak konajú samostatne, stačí podpis jedného. Poznámky sú zostavované k 31.12.2009, tak podľa stavu k tomuto dátumu. Zmena sa objaví v poznámkach za rok 2010.
... aj na tejto webstránke www.orsr.sk nájdeš túto informáciu.
liba2
21.05.10,07:03
Dobrý deň.
SRO teraz podáva DP na daň z príjmov PO za rok 2009. V poznámkach v účtovnej závierke uvádza stav, ktorý bol k 31.12.2009.
SRO mala 2 spoločníkov a zároveň konateľov, teraz ale jeden spoločník končí (21. 5. 2010) a SRO bude len s jednoosobová s jedným konateľom.
Účtovnú závierku -konkrétne poznámky musia podpísať ešte obidvaja spoločníci alebo stačí ak ju podpíše iba zostavajúci konateľ ? Účtovná závierka bude zostavená až po zmene konateľov. Musí sa táto zmena uviesť v poznámkach za rok 2009?
Ďakujem.Keďže v čase podania DP je sro len 1-osobová, výkazy podpíše už len 1 konateľ.
Do poznámok sa táto zmena môže uviesť.
KEJKA
21.05.10,16:37
V poznámkach je kapitola o významných skutočnostiach po dátume Súvahy. takže tam by som uviedla tieto zmeny s uvedením dátumu zápisu do OR - ak už budu zapísané, alebo s dátumom konania VZ.
podpisuje väčšinou 1 konateľ, zvykne byť v SZ uvedené, že konajú samostatne. Ale sú prípady, ked musia podpisovať spoločne, tak potom oba podpisy.
Ak výkazy aj poznámky budu mať dátum zostavenia neskorší -teda zmeny budu už zapísané v OR - podpíše len zostávajúci konateľ.