Lulaaa
21.10.05,11:31
A hote všetci dobrí ľudia. Nevie mi niekto poradiť v oblasti stavebníctva. Dostala som nastarosť novú firmu, ktorá je s.r.o. a nastavuje nové byty, ktoré sa potom predajú. Neviem ako mám účtovať náklady, ktoré sa týkajú stavby/ odvoz odpadu, vrecia a podobné veci ako aj mandatári, ktorý pracujú na stavbe./ na 042 ako náklady spojené s týmto majetkom, alebo 501-518? ďakujem
zlatica76
21.10.05,10:02
Určite nie na 042 - lebo to nie je tvoja investícia.

Podľa mňa by si si mala naštudovať účtovanie o zákazkovej výrobe... resp. zobrať si niektoré usmernenia zo zákazkovej výroby. Predpokladám, že keď stavia byty, tak ich predáva konkrétnym ľudom, alebo je to tak, že postaví byty a potom čaká, kto si ich kúpi??
V prvom prípade - ide o zákazkovú výrobu - naštudovať § 30 postupov + predchádzajúce opatrenia, a zároveň aj na porade

V druhom prípade - hm... ale asi by išlo tiež o výrobu, účtovanie na účte 123 / 613 - tiež naštudovať príslušné paragrafy postupov.

Zároveň odporúčam používať zdravý sedliacky rozum :)
Lulaaa
21.10.05,12:13
To nie je zákazkový predaj. Ide o byty, ktoré sa postavia, ale nevieme mená ľudí, ktorí si ich kúpia-je to tak, že postaví byty a potom čaká, kto si ich kúpi.
Ale aj tak Ti ďakujem a skúsim to naštudovať.