bajabaja
21.05.10,10:20
V roku 1996 som ukončila vysokoškolské vzdelanie na Technickej univerzite, Strojníckej fakulte v Košiciach. Vysokolšké vzdelanie som ukončila v odbore strojárska technológia so zameraním inovácie strojárskej výroby. Štátne skúšky mám z predmetov technická kybernetika, projektovanie výrobných procesov a riadenie inovácií. V roku 2002 som ukončila doplňujúce pedagogickeé vzdelanie.
Obraciam sa na Vás s otázkou: Som odborne pedagogicky spôsobilá na výučbu predmetu informatika - výpočtová technika na stredných školách?
Sabadka
21.05.10,10:55
V roku 1996 som ukončila vysokoškolské vzdelanie na Technickej univerzite, Strojníckej fakulte v Košiciach. Vysokolšké vzdelanie som ukončila v odbore strojárska technológia so zameraním inovácie strojárskej výroby. Štátne skúšky mám z predmetov technická kybernetika, projektovanie výrobných procesov a riadenie inovácií. V roku 2002 som ukončila doplňujúce pedagogickeé vzdelanie.
Obraciam sa na Vás s otázkou: Som odborne pedagogicky spôsobilá na výučbu predmetu informatika - výpočtová technika na stredných školách?

Nájdeš to vo vyhláške 437/2009 Časť VII. - A bod 19 - sú kvalifikačné predpoklady pre výučbu informatiky na stredných školách

19. len na vyučovanie predmetov informatika, programovanie a ďalších informatických predmetov - vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa univerzitného, ekonomického, technického smeru príslušného študijného odboru a doplňujúce pedagogické štúdium alebo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v študijnom odbore učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov alebo v študijnom odbore učiteľstvo pre školy II. cyklu alebo učiteľstvo pre špeciálne školy s aprobačným predmetom, alebo učiteľstvo odborných predmetov alebo neučiteľské vysokoškolské vzdelanie druhé stupňa a doplňujúce pedagogické štúdium a dvojročné špecializačné kvalifikačné štúdium informatiky v metodicko-pedagogickom centre skončené do 31. augusta 2010.
bajabaja
24.05.10,09:15
Ďakujem. No vo vyhláške nie je jednoznačné napísané, či to spĺňam. Je tam len napísané, že príslušného odboru.
pomapa
26.05.10,11:23
Na vyučovanie informatiky si nekvalifikovana.
bajabaja
26.05.10,12:10
Je to 100%? Z akého zdroja si vychádzal?
marika111
01.06.10,07:19
Na vyučovanie predmetov informatika - výpočtová technika je nutné vzdelanie vysokoškolské II. stupňa, zameranie - elektro / študijný odbor elektrotechnika - výpočtová technika, elektro-oznamovacia technika, elektro-automatizačná technika, riadiace systémy v elektrotechnike, a pod. To znamená, že vzdelanie strojárskeho odboru nie je kvalifikácia na vyučovanie informatiky a výpočtovej techniky. Je mi ľúto, Marika
Jozef Trvalec
22.02.11,10:33
Podľa môjho subjektívneho názoru a na základe výkladu vyhlášky MŠ SR č. 41/1996 Z. z. možno aj plníte podmienky vzdelania na vyučovanie informatiky. môj mobil 0904182703
pe.pe
22.02.11,10:47
Podľa môjho subjektívneho názoru a na základe výkladu vyhlášky MŠ SR č. 41/1996 Z. z. možno aj plníte podmienky vzdelania na vyučovanie informatiky. môj mobil 0904182703

Zdravim,

1. tema je takmer 3/4 roka stara, takze zadavatelka sem asi nenazrie
2. uvedena vyhlaska od r. 2009 neplati, co by ste mali vediet, ak ste ucitel
3. ked si zadam t.cislo do vyhladavaca, veru vselico mi to vyhodi, takze mi tento prispevok pride ako reklama...nonono
Jozef Trvalec
22.02.11,11:18
Vyhláška 437/2009 Z. z. účinná od 1.11.2009 ktorá len prevzala vyhlášku MŠ SR č. 41/1996 a doplnila o nové študijné odbory a z toho dôvodu zmena právneho predpisu neovplyvnila kvalifikačné predpoklady vzdelania pedagogických zamestnancov. K vyhláške 41/1996 mám k dispozícii výklad MŠ SR ale k vyhláške 437/2009 nemám, lebo ju MŠ SR nerobilo. T. číslo si nedávajte do vyhladávača, ale jednoducho zavolajte. Ak zadávateľka nenazrie, tak jej to prípadne napíšte e-mailom, že jej dávam nádej ak to ešte potrebuje.
pavlinka
19.04.11,05:26
Učiteľka na SŠ vyštudovala odbor psychologia, učí psychologiu.Absolvovala adaptačne vzdelávanie bola zaradená zo začínajúceho PZ na samostatného PZ.Ešte pred štúdiom psychológie vyštudovala učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy.
Spĺňa pedag. spôsobilosť pre vyučovanie na SŠ alebo si musí dorobiť DPŠ ?
Jozef Trvalec
19.04.11,09:09
Predpokladám, že DPŠ požaduje Váš zametnávateľ. Ja byť na Vašom mieste požiadam o písomné stanovisko Osobný úrad MŠ SR. Môj subjektívny názor je taký, nakoľko ste vyštudovala okrem odboru psychológie aj odbor učiteľstvo aj keď pre 1. stupeň základnej školy, nemusíte robiť DPŠ, nakoľko máte vzdelanie v odbore učiteľstvo pre akademické predmety. Podľa môjho názoru odbor učiteľstva pre základné a stredné školy sa nelíši nakoľko ste študovali pedagogiku aj psychológiu, ktorá je rovnaká pre ZŠ aj SŠ, lebo učiteľstvo pre ZŠ alebo SŠ posudzujeme podľa aprobačného predmetu čo do obsahu a rozsahu. Tento názor berte ako môj subjektívny, pretože vo väzbe k odboru psychológie som to nikdy nepátral, aj keď som tiež pedagogický zamestnanec.
pavlinka
03.05.11,06:55
Odobri mi ešte niekto tento názor či treba naozaj pre istotu písať na MŠ? Ďakujem.
pavlinka
24.08.11,06:03
Písali sme na MŠ , odpoveď sme nedostali, teraz nevieme či musí začať študovať DPŠ alebo netreba.
Jozef Trvalec
24.08.11,15:05
Opätovne napíšte na MŠ SR, je potrebné uviesť, kedy ste požiadali o pomomc a právny názor a upozornite ich, ak Vám obratom nezašlú stanovisko, podáte sťažnosť priamo na Úrad vlády, že su poruševované Vaše práva. Garantujem Vám, že odpoveď obdržíte do dvoch dní. Ešte im napíšte, že nevylučujete medializáciu vo Vašej veci ako sú porušované Vaše práva, keď žiadate o pomoc. Držím Vám palce pri vytrvalosti J.T.
promises
29.08.11,15:43
Dobrý deň,

prosím o radu. Mám VŠ vzdelanie II. stupňa v odbore Andragogika a taktiež DPŠ absolvované na tej istej VŠ. Má pre mňa význam kvalifikačné štúdium slovenského jazyka, príp. iného predmetu? Budem po jeho ukončení kvalifikovaná učiteľka SLJ? Ďakujem za odpoveď!