slr55amg
21.05.10,11:07
Ahojte!
Prosím Vás vie mi niekto poradiť, ktorý osobitný právny predpis určuje exekútorovi predbežné trovy exekúcie? Lebo podľa § 201 ods. 1 EP predbežné trovy určuje osobitný právny predpis, ale nikde sa neuvádza že aký. Potom by som potreboval poradiť podľa ktorého § resp zákona je povinný exekútor v upovedomení o začatí exekúcie rozpísať trovy exekúcie a odmenu exekútora?

Za rýchlu a presnú odpoveď vopred ďakujem!!!
slr55amg
21.05.10,09:38
Ahojte!
Prosím Vás vie mi niekto poradiť, ktorý osobitný právny predpis určuje exekútorovi predbežné trovy exekúcie? Lebo podľa § 201 ods. 1 EP predbežné trovy určuje osobitný právny predpis, ale nikde sa neuvádza že aký. Potom by som potreboval poradiť podľa ktorého § resp zákona je povinný exekútor v upovedomení o začatí exekúcie rozpísať trovy exekúcie a odmenu exekútora?

Za rýchlu a presnú odpoveď vopred ďakujem!!!
Stina
21.05.10,09:56
slr55amg
21.05.10,10:16
Ďakujem za radu !!! Je to super vystihnuté, ja som ešte potreboval poradiť v tom, že či je povinný exekútor v upovedomení o začatí exekúcie rozpísať, že v prípade uhradenia vymoženej sumy v lehote do 14 dní je trebárs 10% odmena exekútora a po tom že môže byť vyššia to je 20% odmena exekútora
iriska
21.05.10,12:25
myslím, že je to povinné, lebo odvtedy ako to vyšlo, tak to všetci exekútori do upovedomenia dávajú - neviem odkedy je to platné :(
extunc
08.06.10,11:38
ak sa nemýlim, je to platné od minulého roka, čo bol EP novelizovaný