miges
21.05.10,12:36
Ahojte, aky mate nazor na investicne zivotne poistenie? Financny poradca ma do toho tlaci a slubuje vynos 6 - 8 %. Podla mna je to nerealne.
Laco-monter
21.05.10,11:19
Utekaj od neho, čo najďalej !

V dnešnej dobe NEMÁ VÝZNAM dať na živ.poistenie ani CENT !

Pretože predpokladaný výnos, súčasný aj budúci je založený na špekulaciach a teda neistý !

Ja som sa tiež dal takto oklamať a počas 5 rokov, čo platim poistenie , je zhodnotená čiastka na mojom účte v sume asi 1/3 peńazí čo som do tejto poistky vložil.

HANBA takej poisťovni !!!
Xanti
21.05.10,11:39
Utekaj od neho, čo najďalej !

V dnešnej dobe NEMÁ VÝZNAM dať na živ.poistenie ani CENT !

Pretože predpokladaný výnos, súčasný aj budúci je založený na špekulaciach a teda neistý !

Ja som sa tiež dal takto oklamať a počas 5 rokov, čo platim poistenie , je zhodnotená čiastka na mojom účte v sume asi 1/3 peńazí čo som do tejto poistky vložil.

HANBA takej poisťovni !!!
Hm...
Laco prosím napíš mi do SS akú máš poistku od akej spoločnosti, a aké máš pripoistenia.

Ludia uvedomte si jedno, ak máte životné poistenie a platíte mesačne, ročne nejakú čiastku tak nejde všetko len do šporenia. Len do kapitálovej alebo investičnej časti.

Časť tých prostriedkov ide na zabezpečenie vlastného poistenia, teda to že ste poistený na úraz, na chorobu, na následky úrazu alebo aj na smrť.

Ak máte auto, dom , byt poistené tak predsa ak sa Vám nestane škodová udalosť tak tie peniaze, za ktoré Vám poisťovňa kryla chrbát mnohé roky Vám nikto nevráti.
Ale ak zaplatíte poistku 200 eur napr. za poistenie domu, a príde víchrica a odnesie vám strechu a nová strecha bude stáť 10 000 eur a poisťovňa Vám to preplatí tak vtedy nebudete hundrať, že ste stratový.

A to isté platí aj pri životných poistkách, kapitálových, či investičných. Ak raz máte kryté riziká tak za tie treba poisťovni zaplatiť.

Add zadávateľ

Ahojte, aky mate nazor na investicne zivotne poistenie? Financny poradca ma do toho tlaci a slubuje vynos 6 - 8 %. Podla mna je to nerealne.
Ja mám investičné životné poistenie, neplánujem ho zrušiť, uzatvárala som ho na obdobie cca bajočko 35 rokov. A naozaj výnosy nie sú zaručené, ale verím že ak sa trh pozbiera a kríza pominie tak budem mať na investičnom životnom poistení slušný kapitál a ked nie tak z mosta neskočím.
Laco-monter
21.05.10,11:54
Odpovedám aj bez SS , nebudem uvádzať nazov poisťovne,

no poistku si držím pre každý prípad. /Aj pre ten najhorší. /

Asi tak .

Mesačne platím 66 €.
maurbelora
21.05.10,14:47
Moja sestra robí finančnú maklérku vraj podla nového zákona Agent-ku a taktiež som bola voči poistkám skeptická ale nechala som si to poriadne vysvetliť a pýtala som sa, ako napríklad načo vlastne je investičné poistenie: je to dlhodobý program a najlepší teraz keď je krýza, v investičnom poistení sa za lacno nakupujú akcie, ved aj do Tesca chodíme hlavne kôli akciám a keď krýza pomynie čo bude vraj trvať ešte pár rokov potom budeme predávať za drahšie a z logického hladisla budeme v zisku. Lacno nakúpime a za drahšie budeme predávať.
Je ale podstatné v akej spoločnosti, ak vám to bude robiť človek z jednej spoločnosti ,,poisťovák,, tak ten určite nemá prehlad o finančnom trhu nemá prehlad o najsilnejších spoločnostiach na trhu, každý z nás predsa chce mať len to najlepšie....Poisťovák vám len spraví poistku a tým to skončí max každý rok ju príde navýšiť, ale nepomôže vám pri hypotéhe, alebo pri zabezpečení štúdia detí....
Xanti
21.05.10,14:49
Moja sestra robí finančnú maklérku vraj podla nového zákona Agent-ku a taktiež som bola voči poistkám skeptická ale nechala som si to poriadne vysvetliť a pýtala som sa, ako napríklad načo vlastne je investičné poistenie: je to dlhodobý program a najlepší teraz keď je krýza, v investičnom poistení sa za lacno nakupujú akcie, ved aj do Tesca chodíme hlavne kôli akciám a keď krýza pomynie čo bude vraj trvať ešte pár rokov potom budeme predávať za drahšie a z logického hladisla budeme v zisku. Lacno nakúpime a za drahšie budeme predávať.
Je ale podstatné v akej spoločnosti, ak vám to bude robiť človek z jednej spoločnosti ,,poisťovák,, tak ten určite nemá prehlad o finančnom trhu nemá prehlad o najsilnejších spoločnostiach na trhu, každý z nás predsa chce mať len to najlepšie....Poisťovák vám len spraví poistku a tým to skončí max každý rok ju príde navýšiť, ale nepomôže vám pri hypotéhe, alebo pri zabezpečení štúdia detí....mimotemy Hm... sestra je tou finančnou maklerkou alebo ty?
Lebo to čo píšeš to bežne tlačia finančné spoločnosti do hlavy svojím novým ovečkám.
profesional
21.05.10,15:16
Investicne zivotne poistenie spaja poistenie a pokus o investovanie.

Avsak ide o extremne drahy produkt. Je totalne nezmyselne spajat poistenie s investovanim.

Ak uz clovek chce oboje, tak nech si da zivotnu poistku cisto rizikovu a na investicie nech si najde nejaky vhodny spobob zhodnotenia prostriedkov. Urcite nie dat ich do ruk poistovni.
miges
21.05.10,19:08
dakujem vsetkym za prispevky, ale mudrejsi z toho nie som :-)
Xanti
21.05.10,19:10
dakujem vsetkym za prispevky, ale mudrejsi z toho nie som :-)
No to je jasné, lebo sa nedá jednoznačne povedať či je dobré alebo nie je dobré investičné poistenie.

Ja som inú voľbu nemala, ak som chcela mať akú takú poistnú ochranu. Ty si môžeš vybrať investičko alebo kapitálovku alebo len obyčajné rizikové poistenie bez šporenia.

Ale určite sa nedaj natlačiť do niečoho čo nechceš. Lebo pri zrušení akejkoľvek poistnej zmluvy prídeš o kopec peňazí takže treba si naozaj zvážiť veľmi dobre, či to je to čo chceš. Či budeš platiť dohodnuté obdobie a či nájdeš tie peniaze aj v horších časoch.
Chobot
22.05.10,19:04
dakujem vsetkym za prispevky, ale mudrejsi z toho nie som :-)

Prečítaj si tento príspevok:

http://www.porada.sk/971938-post24.html

Takže ak sú to tvoje jediné úspory, tak do toho nechoď. Ak máš ešte iné formy úspor a toto sú prostriedky navyše, ktoré chceš inak diverzifikovať a prípadná čiastočná strata by ťa nezruinovala, tak to môžeš skúsiť.
estoklasova
08.06.10,14:58
Dobry den. Ak potrebujete este info k zivotnym poisteniam ,piste prosim na moj mail estoklasovazavinacyahoo.com
poslem Vam veci, ktore Vas zaujimaju tak,aby Ste z toho trosku mudrejsi bol :) pekny den.Eva
mona091
08.06.10,15:19
Dobry den. Ak potrebujete este info k zivotnym poisteniam ,piste prosim na moj mail estoklasovazavinacyahoo.com
poslem Vam veci, ktore Vas zaujimaju tak,aby Ste z toho trosku mudrejsi bol :) pekny den.Eva


mam otazku:

ktore poistovne ponukaju zivotne poistenie na smrt, trvale nasledky, pripadne choroby bez sporenia? a o kolko je to percentualne drahsie/lacnejsie oproti poistke s investovanim?
arizona
08.06.10,15:22
Dobry den. Ak potrebujete este info k zivotnym poisteniam ,piste prosim na moj mail estoklasovazavinacyahoo.com
poslem Vam veci, ktore Vas zaujimaju tak,aby Ste z toho trosku mudrejsi bol :) pekny den.Eva
Ty nevieš, že na Porade sa radí verejne? :confused:
Napíš to sem , nech to vidia všetci a môžu sa prípadne vyjadriť...
Xanti
08.06.10,15:22
Dobry den. Ak potrebujete este info k zivotnym poisteniam ,piste prosim na moj mail estoklasovazavinacyahoo.com
poslem Vam veci, ktore Vas zaujimaju tak,aby Ste z toho trosku mudrejsi bol :) pekny den.Eva
Milá estoklasová,
závažne porušuješ etiketu porady. Aj my chceme vedieť o možnostiach poistenia presne ako píše mona091. O podmienkach aj my chceme byť múdrejší.

Tvoja samoreklama je nevhodná na tejto stránke.
doktor01
08.06.10,18:13
Ja som v roku 2009 zrušil IŽP (nechal som sa na poistku nahovoriť od mojej finančnej poradkyne). Poistenie som platil 3 roky po 600€/ rok. Po troch rokoch platenia bola odkupná hodnota 250 € (ak by som platil 4 roky odkupná cena by bola 315€). Návratnosť vložených prostriedkov je až po 25 rokoch platenia a aj to je otázne. Svoje peniaze si zabetónujete na 30- 40 rokov. Keď si budete chcieť kúpiť napr. byt, tak si vezmete úver, ktorý poriadne preplatíte a pritom máte vlastné peniaze v poistke, ktoré ale bohužiaľ v tom čase budú nedostupné. Taktiež je faktom, že po 30- 40 rokoch si za tie ušetrené eurá kúpite oveľa menej ako dnes (ceny stúpajú oveľa rýchlejšie ako úroky z poistenia).:eek:
Preto je na zváženie či uzavrieť poistnú zmluvu alebo nie, pretože pre klienta je to jednoznačne nevýhodné. Ja osobne mám dnes len samostatné úrazové poistenie ktoré ma kryje pre prípad úrazu alebo choroby.
PS: Pozrite sa na správanie poisťovní po povodniach. Pokiaľ máte poistený dom (poistku platíte x rokov) a nemáte žiadnu škodovú udalosť ste pre poisťovňu ideálny klient. Pokiaľ vás postihnú záplavy poisťovňa vám síce škodu zaplatí ale v ďalšom roku už nepočítajte že vás niektorá poisťovňa poisti. A ďalšie záplavy si škody hradíte sami.
profesional
08.06.10,18:43
mam otazku:

ktore poistovne ponukaju zivotne poistenie na smrt, trvale nasledky, pripadne choroby bez sporenia? a o kolko je to percentualne drahsie/lacnejsie oproti poistke s investovanim?
Kazda poistovna ma take poistenie. Resp. kazda ktora ma licenciu na zivotne poistenie. Nakolko IZP je kmbinaciou rizikoveho zivotneho poistenia a investicnej casti a poistenia pre pripad dozitia. Bez toho aby mali takyto produkt, nemohli by mat IZP. Oni to len verejne nevytrubuju do sveta, lebo oni chcu tvoje peniaze. Ale ak si poziadas vyslovene iba o rizikovku plus pripoistenia, urcite ti to urobis v kazdej poistovni co ma licenciu na zivotne poistenie.
Xanti
08.06.10,18:46
Profesional,
my tieto veci čo píšeš vieme. Len sme sa snažili dať najavo danej panej morálny aspekt porady a tiež etiketu. Aby si tu nenaháňala takto okato klientov. ;)
Laco-monter
09.06.10,03:42
Skorej by som povedal,že motívom na oháňanie sa Etiketou porady je okatá závisť.
Vyskyt a množstvo reklamy totiž automaticky nezaručuje nárast klientov nikomu.
Ja žasnem nad naivitou ľudí, čo majú kontrolovať poradu. (!)
Xanti
09.06.10,04:46
Laco,
poradu máme kontrolovať všetci, a za reklamu platíš v každom médiu, tak prečo ona by ju mala mať zadarmo. Ak by svoje komentáre zahrnula do všeobecných rád a pomoci tak nepoviem pol slova. Ale človek vidí, kt. ludia sa tomu rozumejú aj ked sa neprezentujú štýlom ako daná pani.
A ak by som potrebovala poistku, alebo pomoc s poistkou tak by som už vedela na koho sa obrátiť. A dotyčná pani by to nebola aj ked svoj kontakt vycapila verejne.
hujer1
09.06.10,05:44
ale pokiaľ máš uzavreté iba úrazové poistenie tak zaplatené poistné z tejto poistky nepatrí do nezdan.časti ZD? ja myslím že nepatrí ale nie som si istý. Myslím tak preto, lebo sám mám 2 poistky, jednu ižp a druhú iba úrazovú. Posťovňa mi pravidelne začiatkom roka posielalpotvrdenie podľa§11 ZDP o zaplatenom poistnom iba z ižp ale z úrazovej poistky som ešte také potvrdenie nikdy nedostal.
Xanti
09.06.10,05:48
ale pokiaľ máš uzavreté iba úrazové poistenie tak zaplatené poistné z tejto poistky nepatrí do nezdan.časti ZD? ja myslím že nepatrí ale nie som si istý. Myslím tak preto, lebo sám mám 2 poistky, jednu ižp a druhú iba úrazovú. Posťovňa mi pravidelne začiatkom roka posielalpotvrdenie podľa§11 ZDP o zaplatenom poistnom iba z ižp ale z úrazovej poistky som ešte také potvrdenie nikdy nedostal.
Ano dobrý postreh máš,
naozaj čisto úrazové poistenie ak tam nie je šporiaca časť nesplňa podmienky stanovené zákonom.
Ale pokiaľ máš pri IZP aj úrazové, tak poisťovňa ti posiela potvrdenie na celú zaplatenú poistnú sumu, lebo tam sú už splnené podmienky.
hujer1
09.06.10,06:26
díky za odpoveď, už v tom mám jasno
lenka46
23.07.10,06:25
dobry investicne zivotne poistenie ma viacero vyhod tiez zalezi aka spolocnost to ponuka a je tam vynos 6-8 percent da sa to uplatnit na daniach a mate momentalne moznost aby vam prispieval aj zamestnavatel este ak budete mat nieake otazky tak xxxxxxxx hocikedy
lenka46
23.07.10,06:27
ak sa mozem opytat o aku poistovnu islo???ked mate take zle skusenosti??
stewo
23.07.10,09:00
Mam tiez investicne poistenie po necelych 2,5 rokoch som v pluse cca 300Eur co je asi velmi dobre.Nieje jedno aka poistovna a aka poistka.Kazda poistovna moze investovat do inych fondov ktore maju roznu vykonnost , no ja som s tym mojim zatial spokojny a neplanujem to menit.Tiez je tam vyhoda odratat rozne z dani 12.000 Sk co je podla mna tiez nejaky + .Kazdy ma na to iny nazor a vela zalezi na danych Financnych Konzultantoch ako to vsetko vysvetlia.Ak tomu tiez neveri tak tak vyzera aj oslovovanie zakaznikov ,ze maju v tom vsetkom chaos.
Chobot
23.07.10,10:55
dobry investicne zivotne poistenie ma viacero vyhod tiez zalezi aka spolocnost to ponuka a je tam vynos 6-8 percent da sa to uplatnit na daniach a mate momentalne moznost aby vam prispieval aj zamestnavatel este ak budete mat nieake otazky tak xxxxxxxxx hocikedy

Lenka, je pekné, že máš záujem radiť, ale nenaháňaj si tu svoje vlastné kšefty!! Porada je na to, aby sa tu radilo verejne a bezplatne a nie aby si tu niekto zháňal klientov a robil si tu reklamu na svoju firmu alebo živnosť. Takže poprosím ťa, neuvádzaj tu svoje tel. číslo, ani neodkazuj ľudí, aby ťa oslovili súkromne, že im poradíš. Ak vieš poradiť tak, aby bo nebola reklama na tvoju poisťovňu, tak poraď verejne, inak radšej nepíš, lebo ti to aj tak zmažem.
peter977
24.07.10,13:36
Lenka, je pekné, že máš záujem radiť, ale nenaháňaj si tu svoje vlastné kšefty!! Porada je na to, aby sa tu radilo verejne a bezplatne a nie aby si tu niekto zháňal klientov a robil si tu reklamu na svoju firmu alebo živnosť. Takže poprosím ťa, neuvádzaj tu svoje tel. číslo, ani neodkazuj ľudí, aby ťa oslovili súkromne, že im poradíš. Ak vieš poradiť tak, aby bo nebola reklama na tvoju poisťovňu, tak poraď verejne, inak radšej nepíš, lebo ti to aj tak zmažem.

Dovoľ mi reagovať na tento príspevok :
Poradenstvo a zadarmo?
Spýtaj sa sám seba, či si dostal v živote niečo kvalitné naozaj zadarmo?
Vieš čo je to kvalitné poradenstvo? Vieš čo všetko to obnáša?
Zdarmo Ti to nik neurobí, nikdy!
Takže reklama, nereklama, buď sa zruší tento portál, alebo sa s tým zmieriš, že vždy budú ľudia, ktorý prezentujú svoju prácu!
Na takýchto portáloch budú vždy len všeobecné informácia, ktoré nevyriešia Váš problém!!!(ak ide o financie)
Ak chce niekto riešiť konkrétny problém potrebuje individuálny prístup!
peter977
24.07.10,13:41
Ahojte, aky mate nazor na investicne zivotne poistenie? Financny poradca ma do toho tlaci a slubuje vynos 6 - 8 %. Podla mna je to nerealne.

No takže mám pár otázok.
1) podľa čoho súdiš, že ťa poradca tlačil?
2) ak sa bojíš investícií, žiadaj si kapitálové životné poistenie s garantovaným výnosom 2,5 %
3) 6 % ročný výnos je reálny výnos pre investičné poistenie!
Dow Jones index je najstarší investičný index (viac ako 100 rokov) a zažil aj veľkú hospodársku krízu. Napriek tomu je jeho priemerný výnos pri mesačnom investovaní 8 % a môžeš si to overiť na ktorejkoľvek internetovej stránke, ktorá sa zaoberá týmto indexom!

Takže po Slovensky - ukazuje to to, že ak budeš pravidelne každý mesiac sporiť a nevyberieš peniaze minimálne 15 rokov, tak ti to zarobí!

Ak to porušíš, tak prerobíš!!!
doktor01
23.12.10,16:39
No takže mám pár otázok.
1) podľa čoho súdiš, že ťa poradca tlačil?
2) ak sa bojíš investícií, žiadaj si kapitálové životné poistenie s garantovaným výnosom 2,5 %
3) 6 % ročný výnos je reálny výnos pre investičné poistenie!
Dow Jones index je najstarší investičný index (viac ako 100 rokov) a zažil aj veľkú hospodársku krízu. Napriek tomu je jeho priemerný výnos pri mesačnom investovaní 8 % a môžeš si to overiť na ktorejkoľvek internetovej stránke, ktorá sa zaoberá týmto indexom!

Takže po Slovensky - ukazuje to to, že ak budeš pravidelne každý mesiac sporiť a nevyberieš peniaze minimálne 15 rokov, tak ti to zarobí!

Ak to porušíš, tak prerobíš!!!
Máš pravdu ak berieš len holé čísla, tak sa to môže zdať že zarobíš. Ak tam vložíš za 15 rokov cca. 10000 € a dostaneš 12000€ po 15 rokoch môže sa to zdať ako super. Zabudol si však uviesť, že po 15 rokoch si za 12000€ kúpiš oveľa menej ako dnes za 10000€. Ach to zdražovanie, bohužiaľ je vyššie ako zhodnotenie v poisťovniach.
doktor01
23.12.10,16:50
dobry investicne zivotne poistenie ma viacero vyhod tiez zalezi aka spolocnost to ponuka a je tam vynos 6-8 percent da sa to uplatnit na daniach a mate momentalne moznost aby vam prispieval aj zamestnavatel este ak budete mat nieake otazky tak xxxxxxxx hocikedy
Nuž zaujímavé tvrdenie. Prečo potom poisťovne tvrdia, že ak vláda zruší daňové zvýhodnenie tohto druhu poistenia, tak to bude pre nich likvidačné? Asi preto, že to bola základná výhoda tohto poistenia. Plne chápem poisťovne, pretože si plne uvedomujú a tým nepriamo priznávajú, že takéto poistky nie sú výhodné pre klientov. Tak aké sú výhody?
doktor01
23.12.10,16:57
dobry investicne zivotne poistenie ma viacero vyhod tiez zalezi aka spolocnost to ponuka a je tam vynos 6-8 percent da sa to uplatnit na daniach a mate momentalne moznost aby vam prispieval aj zamestnavatel este ak budete mat nieake otazky tak xxxxxxxx hocikedy
A ešte ma napadlo, že sa nikde neuvádza, že z toho zhodnotenia budeš musieť zaplatiť daň.
220870
23.12.10,17:25
Pokúsim sa to vysvetliť.V prvom rade musíte odeliť životné poistenie od neživotného (úrazového).To je numero uno.Býva to cca polovica celkového poistenia.Takže ak platíte 1000€ ročne polovica je 500€ .Poistné z úrazovej poistky je len na pokrytie poistných rizík.
LEN.Poistenie tzv životnej poistky sa zúročuje (v tomto poisťováci najviac klamú) TAKŽE.Poisťovňe zúročujú LEN životnú piostku tj tých 500€.Na to aby to mohli nejako zúročiť musia tieto peniaze nejakým spôsobom investovať.Možnosti investovania u životných poistiek sú veľmi obmedzované slovenskými zákonmi(je to na dobro veci).napríklad sa vôbec nemôžu investovať do akcií .Navyše poisťovne nemôžu investovať celú čiastku 500€ ale len určité percento (neviem koľko percent z tej čiastky).musia tvoriť rezervy.To je jeden z dôvodov prečo nemôže poisťovňa vyplatiť celú čiastku ktorú ste do poistky investovali,v okamžitom čase.Musíte si uvedomiť,že.Poistné vyplácané na konci poistenia je len niečo ako nadprodukt poisťovne.Niečo ako bonus.V tomto poisťováci klamú, zavádzajú,nepovedia celú pravdu.
bubkoch
23.12.10,18:01
Pokúsim sa to vysvetliť.V prvom rade musíte odeliť životné poistenie od neživotného (úrazového).To je numero uno.Býva to cca polovica celkového poistenia.Takže ak platíte 1000€ ročne polovica je 500€ .Poistné z úrazovej poistky je len na pokrytie poistných rizík.
LEN.Poistenie tzv životnej poistky sa zúročuje (v tomto poisťováci najviac klamú) TAKŽE.Poisťovňe zúročujú LEN životnú piostku tj tých 500€.Na to aby to mohli nejako zúročiť musia tieto peniaze nejakým spôsobom investovať.Možnosti investovania u životných poistiek sú veľmi obmedzované slovenskými zákonmi(je to na dobro veci).napríklad sa vôbec nemôžu investovať do akcií .Navyše poisťovne nemôžu investovať celú čiastku 500€ ale len určité percento (neviem koľko percent z tej čiastky).musia tvoriť rezervy.To je jeden z dôvodov prečo nemôže poisťovňa vyplatiť celú čiastku ktorú ste do poistky investovali,v okamžitom čase.Musíte si uvedomiť,že.Poistné vyplácané na konci poistenia je len niečo ako nadprodukt poisťovne.Niečo ako bonus.V tomto poisťováci klamú, zavádzajú,nepovedia celú pravdu.

trochu v tom plavas ... celu sporivu zlozku poistneho (t.j. v tvojom priklade 500€) poistovna uklada do rezervy a tato rezerva sa cela investuje ...
ani s tymi akcimi nemas pravdu, poistovne MOZU investovat do akci:

Zakon o poistovnictve
§ 32

Spôsob umiestnenia prostriedkov technických rezerv
(1) Prostriedky technických rezerv môže poisťovňa, zaisťovňa, pobočka zahraničnej poisťovne, pobočka zahraničnej zaisťovne a Slovenská kancelária poisťovateľov umiestniť len takto:

a) kúpiť dlhopisy vydané Slovenskou republikou alebo Národnou bankou Slovenska, dlhopisy, za ktoré prevzala záruku Slovenská republika, dlhopisy, ktorých emitentmi sú členské štáty alebo centrálne banky týchto štátov alebo za ktoré prevzali záruku členské štáty, a dlhopisy vydané Európskou investičnou bankou, Európskou bankou pre obnovu a rozvoj alebo Medzinárodnou bankou pre obnovu a rozvoj,
b) kúpiť dlhopisy vydané bankami alebo zahraničnými bankami so sídlom v členskom štáte,
c) kúpiť pokladničné poukážky alebo pokladničné poukážky, ktorých emitentmi sú členské štáty,
d) kúpiť dlhopisy prijaté na regulovaný trh,
e) kúpiť akcie prijaté na regulovaný trh burzy alebo také akcie upísať,
f) kúpiť podielové listy uzavretých podielových fondov prijatých na regulovaný trh,
g) kúpiť podielové listy otvorených podielových fondov alebo cenné papiere zahraničných otvorených subjektov kolektívneho investovania,31)
h) uložiť na termínované účty v bankách14) alebo v zahraničných bankách so sídlom v členskom štáte,
i) kúpiť hypotekárne záložné listy alebo zahraničné hypotekárne záložné listy,
j) kúpiť vkladové listy alebo zahraničné vkladové listy,
k) kúpiť nehnuteľnosti na území Slovenskej republiky alebo na území iných členských štátov,
l) poskytnúť pôžičky poisteným, ktorí uzavreli s poisťovňou poistné zmluvy v životnom poistení,
m) poskytnúť pôžičky alebo úvery zabezpečené bankovou zárukou alebo bankovou zárukou zahraničnej banky so sídlom v členskom štáte,
n) kúpiť zmenky zabezpečené bankovou zárukou a zmenky vydané bankou,
o) kúpiť iné cenné papiere, ako sú uvedené v písmenách a) až g), i), j) a n), s ktorými sa obchoduje na zahraničnej burze cenných papierov alebo na inom zahraničnom regulovanom verejnom trhu cenných papierov v členskom štáte alebo v členskom štáte Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj,
p) kúpiť dlhové cenné papiere vydané špeciálnym účelovým nástrojom,
q) vo forme pohľadávok a iných obdobných aktív voči zaisťovni alebo zaisťovni z iného členského štátu a voči zahraničnej zaisťovni,
r) kúpiť iné prevoditeľné cenné papiere a nástroje peňažného trhu, ako sú uvedené v písmenách a) až g), i), j), n) až p).

(2) Poisťovňa, zaisťovňa, pobočka zahraničnej poisťovne, pobočka zahraničnej zaisťovne a Slovenská kancelária poisťovateľov sú povinné umiestňovať prostriedky technických rezerv podľa odseku 1 len v limitoch ustanovených pre jednotlivé spôsoby ich umiestnenia. Limity umiestnenia prostriedkov technických rezerv ustanoví Národná banka Slovenska opatrením vyhláseným v zbierke zákonov.
Katy a R
23.12.10,18:07
A ešte ma napadlo, že sa nikde neuvádza, že z toho zhodnotenia budeš musieť zaplatiť daň.

... aále uvádza ... v zákone o dani z príjmov ;)
bubkoch
23.12.10,18:15
dan sa neplati zo zhodnotenia, ale z rozdielu medzi vyplatenym poistnym plnenim (nasporena cast + zhodnotenie) a zaplatenym poistnym (celym, vratene rizikovej casti poistenia a pripoistení)
doktor01
23.12.10,18:39
... aále uvádza ... v zákone o dani z príjmov ;)
Veď práve, 99% osôb si to pri podpise neuvedomí, a poisťovák alebo poradca vám to samozrejme nespomenie.
PS: Ja mám čerstvú skúsenosť v zmluve bola uvedená suma ktorú dostanem v prípade dožitia. Realita bola taká, že som dostal menej z dôvodu zdanenia. Poučenie -ani zmluvne dohodnutá suma vám nemusí byť vyplatená. Pozor na to!!!
PS2: Tiež poisťovňa pristúpila k zníženiu dohodnutej sumy, nakoľko som údajné nezaplatil pred 17 rokmi poistné za 4 mesiace. Nuž dokazovať zaplatenie 17 rokov dozadu je značne problematické. Za celých 17 rokov mi neprišla ani jedna upomienka a na 99% som si istý, že som to zaplatil. Ale dnes to už neviem dokázať. Tak ak máte poistenie na 30-40 rokov, odkladajte si doklady o úhrade poistného minimálne po celu dobu poistenia.
Jednoducho správanie sa poisťovní považujem mierne povedané za neseriózne.
Stefan Ríz
10.06.13,08:06
Dobrý deň ja každemu odporučam v tejto dobe dobré poistenie a už na samotnom človeku závisí či si chce aj šporiť a hlavne neplatiť poistné 40 rokov a nevedieť za čo ,lebo najväčší problém je ,že ludia ani nevedia čo podpíšu a je to velakrát pre nich nevýhodné ale chcem povedať že je vela dobrých poistiek ktoré človeka dostatočne kryjú a pritom šporení tiež vela zaleží aký typ si človek zvolí a na akého poradcu natrafí napr.ja mám kapitalku na 32 rokov našporím tam 5000€ a pri dožití mi vyplatia 8000€ takže rozdiel je 3000€ a to neviem v ktorej banke vám dajú tolko penazí ale vravím je to od každeho invidualne a o štastí .V prípade dákych otazok rád odpoviem a poradím ohladom poistenia .Keby niečo píšte na mail stefan.riz@generali.sk
Z.E.Ú.S.
15.06.13,10:03
Poistenie rozhodne pokiaľ je to možné tak bez sporiacej zložky ! Sporiť ani investovať sa cez žiaden produkt, ktorý má v názve slovo poistenie neoplatí. Na trhu je pár kvalitných produktov poisťovní, ktoré netlačia klientov do sporenia. V prípade záujmu poprosím súkromnú správu alebo e-mail a môžem spraviť prepočet resp. vysvetliť detaily, pre tých ktorí to riešia, resp. si nie sú istí výhodnosťou svojich poistiek.