zk24
21.05.10,13:41
Ahojte,

mate niekto skusenosti so sprostredkovanymi produktami spolocnosti Partners Group? Hlavne co sa tyka hypotek, sporeni....

Dakujem za kazdu referenciu.
maurbelora
21.05.10,15:13
To sú klamári najhrubšieho zrna..................robia zmluvy len kôli svojej provízií nehladia na klienta...Ak poznáš niekoho známeho kto u nich pracuje tak nech odíde...Ja som sa popálila ale naštastie som stretla človeka z OVB čo mi pomohol
profesional
21.05.10,15:15
predavaju presne to co dostanes aj sama ked pojdes do tej ktorej financnej institucie..
Xanti
21.05.10,15:16
To sú klamári najhrubšieho zrna..................robia zmluvy len kôli svojej provízií nehladia na klienta...Ak poznáš niekoho známeho kto u nich pracuje tak nech odíde...Ja som sa popálila ale naštastie som stretla človeka z OVB čo mi pomohol
Presne som si myslela , že OVB je zdroj tvojich rečí. Všetci to robia kvôli peniazom z provízii. Každý a jeden, ved musia z čohosi žiť. mimotemy
zk24
21.05.10,17:06
No slubila som znamej popytat sa na tuto spolocnost. Uvazuje o hypoteke ktoru sprostredkovava tato firma. PG ponukne klientovi niekolko bank, ktore vyjdu najlepsie a klient si vyberie ktoru banku chce, ale zmluvu ma s PG, nie s bankou... PG dokaze dat lepsie percento ako banka, lebo medzi PG a bankou je nejaka dohoda za dohadzovanie klientov...

S takymto niecim nemate niekto skusenost?
profesional
21.05.10,17:21
Celkom urcite nie je zmluva o hypotekarnom uvere medzi PG a konecnym klientom.
PG iba sprostredkuva. A teda zmluva je medzi klientom a bankou. Pricom predbezny navrh zmluvy alebo nieco podobne moze podpisat niekto z PG za banku na zaklade plnej moci. Avsak banka si urcite vyhradzuje pravo zmluvu definitivne potvrdit alebo zamietnut.

V ZIADNOM PRIPADE NEDOCHADZA K UZATVORENIU ZMLUVY O HYPOTEKARNOM UVERE MEDZI PG A KONECNYM KLIENTOM.

PG totiz nema bankovu licenciu a preto nemoze poskytovat hypotekarne uvery. Ak taketo nieco niekto z PG tvrdi, tak odporucam podat na neho trestne oznamenie pre podozrenie zo spachania trestneho cinu podvodu podla § 211 ods. 1 Trestneho zakona v stadiu pripravy a pokusu.
zk24
21.05.10,17:33
v takom pripade by sa takejto hypoteky neobavali? Ak by to boli iba mylne informacie? Ked by to tak bolo, tak vlastne mate tu istu hypoteku ako z bakny len s vyhodnejsim urokom?
Xanti
21.05.10,17:35
v takom pripade by sa takejto hypoteky neobavali? Ak by to boli iba mylne informacie? Ked by to tak bolo, tak vlastne mate tu istu hypoteku ako z bakny len s vyhodnejsim urokom?
Tú hypo ti len PG spotredkuje, oni zhrabnú províziu ale tebe povedia, že TI vybavili skvelý úrok.
A ty po roku zistíš, že to tak nie je a budeš sama obehávať banky a hladať normálnu kde ti prefinancujú tú druhú hypo.

Tak konajú lživo všetci "poradcovia". Je to štýl predaja, šak scú zarobiť.
zk24
21.05.10,17:39
no ten urok si vie clovek porovnat.... mat par ponuk z bank a potom to co mi ponukne PG. a ked je to lepsi urok od PG mozu byt v niecom este uskalia? ked je to ta ista zmluva ako keby to bolo priamo s bankou?

co tam moze byt take zradne? Ked banka mi da 5 percent urok a oni mi na to iste povedia ze mi daju 4,5 napriklad, tak je nieco na co si dat pozor? Povodne som sa bala toho ze je to uver z PG a teda bude treba riadne citat zmluvu, nieco ako "rychle pozicky", ale ked vravite ze su len sprostredkovatelia, tak sa mi to zda este menej nebezpecne ako na zaciatku..
Xanti
21.05.10,17:49
no ten urok si vie clovek porovnat.... mat par ponuk z bank a potom to co mi ponukne PG. a ked je to lepsi urok od PG mozu byt v niecom este uskalia? ked je to ta ista zmluva ako keby to bolo priamo s bankou? PG ti ponúkne len to čo Ti dá banka. Už to písal aj profesionál. Oni len sprostredkujú nič iné.

co tam moze byt take zradne? Ked banka mi da 5 percent urok a oni mi na to iste povedia ze mi daju 4,5 napriklad, tak je nieco na co si dat pozor? Ani v banke Ti nepovedia aký budeš mať úrok, zvyčajne sa ho dozvieš pri podpise zmluvy, lebo úroky sa menia denno denne a denno denne sa prehodnocujú pravidlá poskytovania úverov. Preto už to je lživé, že Ti zabezpečia lepší úrok.
Lebo čo urobia nje len to, že dajú tvoje papiere banke s ktorou spolupracujú, kt. im dá najvyššie provízie a banka Ti vypracuje ponuku na hypo. To je všetko .
Povodne som sa bala toho ze je to uver z PG a teda bude treba riadne citat zmluvu, nieco ako "rychle pozicky", ale ked vravite ze su len sprostredkovatelia, tak sa mi to zda este menej nebezpecne ako na zaciatku..obehaj si banky, nie je to taký problém alebo využí stránku www.totalmoney.sk a porovnaj si tam hypotekárne produkty od rôznych bánk a hlavne úroky od akej výšky ponúkajú. To sú základné úroky pri optimálnom klientovi, ale každý sme nejaký iný takže tie úroky budú rozdielne.
zk24
21.05.10,17:56
Oni davaju argument na ich nizsie uroky taky, ze kvoli tomu ze donasaju bankam velke mnozstvo klientov, tak maju dohodu ze cez nich to bude lacnejsie... banky si nemusia sami nahanat klientov... a tvrdia ze ked pridem do banky priamo a dostanem nejaky urok, oni vedia dat vyhodnejsi...

ja si to predstavujem asi tak, ze ked ja ako obycajny zakaznik pridem do predajne Rajo kupit si mlieko tak mi liter predaju mozno za 70 centov, ale ked pojem do Tesca kde to iste mlieko maju tiez, tak tam ho kupim za 60 centov.. prave preto ze tesco je velkoodberatel a dostava ovela nizsie ceny ako pri osobnom odbere priamo u vyrobcu.

ja nevravim ze PG doverujem, len sa snazim ziskat o nich co najviac informacii. Osobne som skor proti takymto nebankovym instituciam, len som zvedava ci ma niekto osobnu skusenost a ci to naozaj tak je, alebo casom narazili na problemy...

Mozno by som to riesila tak, ze dat si vypracovat ponuku od PG a ist priamo do konkretnej banky s ponukou a skusala ten urok dostat priamo od nich ..... neviem.... su to len uvahy.
profesional
21.05.10,17:56
PG ti nikdy nezariadi vyhodnejsi urok na tej baze, ze by sa s tebou delili o ich proviziu.

PG urobi to co mozes aj ty. Oslovia banky. Urok bude ten isty ako ked oslovis banku priamo. Az na to ze v tomto pripade oni este aj z toho zhrabnu proviziu.

V pripade ak uzatvoris zmluvu bez sprostredkovatela, tak v pripade reklamacii a problemov to riesis priamo s bankou a je to pomerne rychle. Ak to uzatvoris cez PG, tak to budes musiet riesit cez nich a moze sa to tahaaaat.

Osobne by som si hypoteku cez sprostredkovatela nikdy nezobral. Bez ohladu na to ci ide o PG alebo o niekoho ineho.
Ice dive
21.05.10,18:49
PG ti nikdy nezariadi vyhodnejsi urok na tej baze, ze by sa s tebou delili o ich proviziu.

PG urobi to co mozes aj ty. Oslovia banky. Urok bude ten isty ako ked oslovis banku priamo. Az na to ze v tomto pripade oni este aj z toho zhrabnu proviziu.

No či ju zhrabne ujo z PG alebo teta za prepážkou v banke môže byť zadávateľke témy jedno... jediný rozdiel bude v tom, že ak pôjde cez PG tak zhruba cca 1 % z úveru bude provízia pre PG, a keď pojde cez konkrétnu banku tak pracovník banky nedostane províziu v takej výške ako PG, ale konečná cena hypotéky bude rovnaká...

V pripade ak uzatvoris zmluvu bez sprostredkovatela, tak v pripade reklamacii a problemov to riesis priamo s bankou a je to pomerne rychle. Ak to uzatvoris cez PG, tak to budes musiet riesit cez nich a moze sa to tahaaaat.

Toto nie je celkom pravda, nakoľko takto sa môže zachovať sprostredkovateľ poisťovne, keď príde za ním klient z maklérskej spoločnosti, avšak pracovník za prepážkou v banke si takéto niečo nebude môcť dovoliť, keď za ním klient príde... spravidla aj tak na prepážke alebo u pracovníka PG nič nevybavý, môže len odovzdať požiadavku, ktorú postúpia na úverové oddelenie, ktoré sa v lehote vyjadrí...

Osobne by som si hypoteku cez sprostredkovatela nikdy nezobral. Bez ohladu na to ci ide o PG alebo o niekoho ineho.


Partnersgrop sa môže hrdiť, že vybavý lepšie podmienky na základe sprostredkovaných úverov, avšak aj keď klienta zoženú tak posudzovaný z hľadiska rizika bude ako každý iný t.j. podmienky nebudú rozdielne... žiadna banka neposkytne úver, len na základe toho, že klienta dohodilo PG...

ak môžem odporučiť tak treba si zistiť podmienky jednotlivých bánk na ich webstránkach, poprípade ponavštevovať jednu dve, nechať si spraviť ponuky potom skúsiť s najlepšou ponukou z banky A získať najlepšiu v banke B a dostať tak najlepšie podmienky aké sú možné:D a kašlať na sprostredkovateľov:rolleyes:
websterko
11.08.10,11:14
narovinu: ja osobne som zacal pracovat pre PG... amm skusenosti s OVb mam skusenosti s OUR group a inymi group....
1. partners ma uzasny eticky kodex ktory je zavezkom spolocnosti ku klientovi
2. proklientska orientovanost je na prvom rade
3. samozrejme ze su tam provizie z coho by sme zili - no provizie su jednotne na rovnake druhy produktov: tzn: sprostredkovatel vyberie s kleintom najlepsi produkt... dostane aj tak rovnaku proviziu takze radsej klientovi pomoze.... kdezto OVb ma na vsteko rozne provizie a ic sprostredkovatelia nepozeraju na potrebu klienta ale na to ako si naplnit vrecka.. z ktoreho produktu maju viac... nevravim ze OVB je zle... mnohy ludia v dobrom cerpaju z ich produktov a rad doteraz....
4. statistiky hovoria svoje
websterko
11.08.10,11:19
pre profesionala: co sa tyka PG ... oproti ypoteke v banke a cez nase sprostredkovanie = 20% usetrene minimalne na poplatkoch
lienocka001
29.01.11,18:50
velmi negativna skusenost.... manipulacne techniky, citove vydieranie neustale otravovanie podmienenie vybavenia uveru v banke tym ze uzavrieme na 46 rokov investicne zivotne poistenie absolutne nevyhodne, velka neprofesionalita mladej štandy, nemala potuchy o mnohych postupoch vybavovania hypoteky... mam pocit ze mi sme ju to ucili... len nas zbytocne natahovali aj so svojim managerom... ked sme sa rozhodli / po znicenych nervoch a stratenom case / vyuzit sluzby ineho financneho poradcu / nie z PG/ tak chodili sms ze sme nezodpovedny a ze ked sa nam nieco stane tak nech sa necudujeme ze zle skoncime atd...

/ pritom to zivotne investicne poistenie by nam pokryvalo len polku hypoteky pre pripad smrti a po 46 rokoch by sme nedostali ani to co by sme tam vlozili/

s druhym poradcom / nezavisly/ absolutna spokojnost.... rychly spolahlivy netlacil nas do nicoho...