Panji
21.05.10,13:54
Zdravím,

neviem ci mi niekto s týmto pomoze ale skusit mozem. Viem ze prispevok na zivnost mozem obdrzat az po minimalne trojmesacnej evidencii na urade prace a naslednom spracovani podnikatelskeho planu, avsak ja mam trosku specefickejsie podmienky. V juni koncim stupen studia Bc. chcel by som vsak pokracovat v dalsom studii ale popri tom vykonavat aj zivnost a ziskat dotaciu od statu. Je mozne "oficialne" ukoncit studium koncom juna nasledne sa prihlsit na urad prace ako nezamestnany a po ziskani prispevku dalej studovat denne na vysokej skole? Ak niekto ma s takym niecim skusenosti budem velmi vdacny :)
veronikasad
21.05.10,12:37
Môj názor : príspevok nevybavíš za 3 mesiace, ak chceš pokračovať v štúdiu hneď v nasl. školskom roku je to technicky nemožné. Lebo ako študent denného štúdia nemôžeš byť evidovaný ako uchádzač o zamestnanie. Ak by si štúdium prerušil a nastúpil až v nasl. školskom roku, nemal by byť problém.
dragoboarder
02.06.10,17:42
ospravedlnujem sa ze sa miesom do prispevku, ale mam podobnu otazku.

Som student vysokej skoly - denna forma, dajme tomu ze 31.7.2010 ukoncim semester(napriklad druhy rocnik) nasledne poziadam o prestup na externe studium a budem mat doklad ze uz som externym studentom, mozem sa zaevidovat na urade prace a naslede ziadat o prispevok? Ty padom by sa vyriesil aj problem uzivatela Panji nie?

Dakujem
Xanti
02.06.10,17:58
ospravedlnujem sa ze sa miesom do prispevku, ale mam podobnu otazku.

Som student vysokej skoly - denna forma, dajme tomu ze 31.7.2010 ukoncim semester(napriklad druhy rocnik) nasledne poziadam o prestup na externe studium a budem mat doklad ze uz som externym studentom, mozem sa zaevidovat na urade prace a naslede ziadat o prispevok? Ty padom by sa vyriesil aj problem uzivatela Panji nie?

Dakujem
No ale prestupy sa dajú robiť k 1.9. daného roka? Či nie?

A ak sa zaeviduješ od 2.9. na UP, tak o dotáciu môžeš po splnenení náležitostí požiadať až po troch mesiacoch. A z tvojho príspevku som pochopila, že ty to externé chceš len na oko. Ale škola neumožní prestup v priebehu roka.
dragoboarder
02.06.10,18:02
to presne neviem od kedy to skola vie zaevidovat, zistim napisem.

Dakujem za odpoved