Betina2
21.05.10,14:59
Dobrý deň, hladala som, no nenašla. Som poistencom VšZP a chcem si dať na recept predpísať okuliare. Mám pomerne silné dioptrie do diaľky a na jedno oko cylinder. Kde by som našla nejaký zoznam, koľko na ktorú zdravotnú pomôcku poisťovňa dopláca a koľko hradí poistenec? Na stránke VšZP som to nenašla.
Ď.
Lenka*1
21.05.10,13:12
Betina neviem, ci to pomoze, no ja mam dioptrie -6,5 a -7,5 a okuliare som si hradila komplet cele ja.
Andyke
21.05.10,13:20
Dav
21.05.10,13:27
Pozri :http://zdravie.pravda.sk/na-dioptricke-okuliare-potrebujete-peniaze-kolko-poradime-vam-pb9-/sk-zpreven.asp?c=A100420_222329_sk-zpreven_p20

Na rám okolo 5 € každých 5 rokov, niečo hradia na základné sklá,raz za 3 roky. Ale protinárazové úpravy, antireflex, odľahčenie, si už platí každý sám.
stormcatcher
21.05.10,14:02
Dobrý deň, hladala som, no nenašla. Som poistencom VšZP a chcem si dať na recept predpísať okuliare. Mám pomerne silné dioptrie do diaľky a na jedno oko cylinder. Kde by som našla nejaký zoznam, koľko na ktorú zdravotnú pomôcku poisťovňa dopláca a koľko hradí poistenec? Na stránke VšZP som to nenašla.
Ď.
nadtym co ti uhradi poistovna sa len zasmejes. neoplati sa s tym ani zaoberat.
Silvernola
21.05.10,14:21
VEĽA!:mee::cool::eek:
Betina2
21.05.10,15:15
Betina neviem, ci to pomoze, no ja mam dioptrie -6,5 a -7,5 a okuliare som si hradila komplet cele ja.

No to je veľmi smutné! A pritom za tie aktívne roky sme tam toľko peňazí ponalievali, že?
Mne v istej optike povedali podobné ako v príspevku nado mnou, tie leho ty a tak, to by som splňala, ale tiež tvrdili, že na cylindrické prepláca 1/2 z ceny skla. Doteraz som využívala najmä kont.šošovky, som na ne zvyknutá a bez problémov ich znášam, ale okuliare, čo mám doma, mi už dlhodobo nevyhovujú a trebalo by nové, aj doki to odporúčal, aby ako sem-tam oddychovalo :(
linko1
21.05.10,17:44
ja mám Union a mne preplácali pred dvoma rokmi okolo 1000 korún na rám, ale pri dnešných cenách rámov a skiel je to naozaj zanedbatelná čiastka...
Zdenka 0705
22.05.10,03:58
Keď sa Ti zmenia dioptrie /skôr ako stanovená lehota na preplácanie/, tak mne dr. napísala do receptu "nová pomôcka" a to znamenalo, že mi ZP preplatí časť skiel. Mám multifokále.
Kvaka
23.05.10,17:31
Je to tak, príspevky poisťovne sú zanedbateľné pri cene skiel a rámikov. Ja mám tiež multifokálne, +6 na +9,0, každé tri roky potrebujem zvýšiť dioptrie o 0,5 a keďže také ťažké šošovky by som ťažko znášala, musela som voliť špeciálne šošovky z plastu, ktoré ma vyšli na cca 15 tis. Sk (2008), rámik cca 2500. Sú tenšie, ľahšie a že vraj tvrdené, no po roku sa mi urobil miniškrabanec od konára stromu, ktorý som pred sebou nevidela a tak už len čakám, kedy prejdú tri roky. Keby to bolo lacnejšie, aj by som ich skôr vymenila, ale čo už, nejako to do najbližšej výmeny vydržím.