vmsux
21.05.10,16:16
Ahojte.
Existujuca sro s 2 spolocnikmi ma ZI 5 000 EUR. Rozhodli sa, ze k nej pristupi novy spolocnik a vlozi dalsich 5 000 EUR. Budu teda traja spolocnici a ZI bude 10 000 EUR. Aky je postup? Ake dokumenty k tomu treba?
Potom, po zvyseni ZI, odstupia zo spolocnosti dvaja povodni spolocnici, vyberu svoj vklad a ZI sa tym znizi naspat na 5 000 EUR a v spolocnosti teda ostane jeden spolocnik (novy). Aky je postup v tomto pripade?
Je to take zvlastne, ale predajom a ani ziadnym prevodom to nechcu riesit.
Diky moc.
zalobaba
21.05.10,14:51
Ahojte.
Existujuca sro s 2 spolocnikmi ma ZI 5 000 EUR. Rozhodli sa, ze k nej pristupi novy spolocnik a vlozi dalsich 5 000 EUR. Budu teda traja spolocnici a ZI bude 10 000 EUR. Aky je postup? Ake dokumenty k tomu treba?
Potom, po zvyseni ZI, odstupia zo spolocnosti dvaja povodni spolocnici, vyberu svoj vklad a ZI sa tym znizi naspat na 5 000 EUR a v spolocnosti teda ostane jeden spolocnik (novy). Aky je postup v tomto pripade?
Je to take zvlastne, ale predajom a ani ziadnym prevodom to nechcu riesit.
Diky moc.



Iba si to zbytočne komplikujú. zvýšenie ZI urobia pomerne jednoducho a rýchlo, zníženie ZI je však komplikovanejšie, drahšie (zverejňovanie v Obchodnom vestníku) a nie rýchlejšie (samozrejme za splnenia určitých podmienok - prihlásia alebo neprihlásia sa veritelia) ako 3 - 4 mesiace.
Economic
21.05.10,16:42
Už komplikovanejší spôsob ste si nevedeli vybrať. Ja by som doporučila prevod obchodného podielu, nie navýšenie. Potom netreba robiť znižovanie, čo je náročné, nákladné a dlhodobé.
vmsux
21.05.10,18:19
Ja viem, ze je to zlozite, ale aky je postup? Ak os ato robi, nevie niekto?
KEJKA
21.05.10,18:25
postup je taky ako bolo napísané v prvej odpovedi. Zvýšenie ZI, uplné znenie SZ, zápis do OR so všetkým čo s tým súvisí.
Potom zverejnenie zníženia ZI, vyčkať tri mesiace, či sa neohlási veriteľ.
Zníženie a všetky zmeny zapísať do OR.
Odhadujem minimálne 4 mesiace a viac.
Economic
21.05.10,18:27
Ja viem, ze je to zlozite, ale aky je postup? Ak os ato robi, nevie niekto?

1. Zvolať VZ, kde sa schváli prevod obchodného podielu a zvýšení ZI- k tomuto treba zápisnicu z VZ, vyhlásenie nového spoločníka o prijatí záväzku, vyhlásenie konateľa o zmene splatenia a rozsahu vkladov, úplné znenie spoločenskej zmluvy.

2. VZ, kde sa rozhodne o znížení ZI, oznámenie v obchodnom vestníku podľa ustanovení Obch. zákonníka 2x opakovať. Po dodržaní tohto podať návrh do OR o znížení ZI. Opäť Zápisnica z VZ, úplné znenie, vyhlásenie konateľa a doloženie o zverejnení v OV. V týchto prípadoch sa platí súdny poplatok 2x. No a poplatky v Obchodnom vestníku podľa cenníka.