aura
21.10.05,11:37
Som začínajúci živnostník, nakupujem tovar (doplnky výživy) a predávam ho klientom. Keďže nemám reg.pokladňu, vystavujem PPD, ktorý opečiatkujem a podpíšem. Musím vystavovať aj VPD pre toho, komu to predávam alebo do JÚ mi stačí len PPD? Mám v tom chaos.

Ďakujem za ujasnenie.
DušanČ
21.10.05,09:48
VPD vystavuješ pri nákupe, originál si necháš, kópiu ak predávajúci vyžaduje, dáš jemu.
Pri predaji vystavuješ PPD, zase tým istým princípom. Originál pre Teba, kópia pre kupujúceho. Ale pozor ! Hotovostné platby bez ERP sú prípustné len v prípde, že sa hradí faktúra !!!
Palino
21.10.05,09:56
Podľa mňa zo zákona o reg. pokladniach si povinný mať registračnú pokladňu. Teda je úplne jedno aký doklad vypisuješ, je to nesprávne. Ak sa chceš vyhnúť problémom, tak vystav vždy faktúru a k nej príjmový doklad. Výdavkový doklad nemáš prečo vystavovať, veď neplatíš nič.
Ja som včera pridal do Dokumentov kompletné znenie Vyhlášky č. 55/1994 Z. z.
o spôsobe vedenia evidencie tržieb elektronickou registračnou pokladnicou, ale ešte tam nie je vložená. Teda ju vložím aj sem. Uvidíš, že podľa nej by si mal používať ERP.:mee:
Johanka
21.10.05,10:02
Pri predaji tovaru si povinný používať ERP. Ak nepoužívaš, musíš vystavovať faktúry a k tomu PPD.
aura
21.10.05,10:03
Ďakujem po vyjasnenie, moja hlavná činnosť spočíva v službách, kedy vystavujem faktúry, tovar predávam príležitostne, preto sa mi zdá dosť nákladné kvôli tomu kupovať reg.pokladňu. Stačí teda, keď budem vystavovať len PPD k faktúre.

Ďakujem za radu ešte raz.
lenkak
21.10.05,16:24
Áno, k faktúre vypíšeš PPD, 2x, jeden si necháš, druhý odovzdáš.
Edith
21.10.05,16:38
Môže byť dátum vyhotovenia faktúry rovnaký s dátumom vzniku daňovej povinnosti a dátumom na PPD t.z. prijatie v hotovosti? Nie som platca DPH.Ďakujem.