misomiso
21.05.10,21:09
Zdravim vsetkych vsimavych Poradakov.

Nevsimol si niekto, kde sa tento rok vysiali hojne vlcie maky? Najlepsie v okoli BA, diky.
misoft
22.05.10,13:39
Niekto chce narezávať makovičky
misomiso
24.05.10,07:23
Ja len posuvam, - ziaden macik tento rok, nikde? Vcera som prejazdil cele Zahorie, lebo tam toho zvyklo byt pozehnane a teraz nic.

Nevsimli ste si niekto, ci nahodou Zitny ostrov, alebo niekde okolo Trnavy co Senca??
JarkaL
24.05.10,07:25
U nás v poli v Z.Bystrici bývalo veľa vlčieho maku, kým tam nezačali výstavbu (smer Mariánka). Ale pošlem dnes synov na bicykloch, nech sa idú mrknúť.
Chobot
24.05.10,07:29
Ja len posuvam, - ziaden macik tento rok, nikde? Vcera som prejazdil cele Zahorie, lebo tam toho zvyklo byt pozehnane a teraz nic.

Nevsimli ste si niekto, ci nahodou Zitny ostrov, alebo niekde okolo Trnavy co Senca??

Neviem ako tento rok, ale po minulé roky som ho videl hojne popri hlavnom ťahu medzi Dunajskou Stredou a Dolným Barom.
JarkaL
24.05.10,07:36
A čo ich ideš maľovať, alebo čo?
misomiso
24.05.10,16:43
Diky moc zatial vsetkym. Zahorsku aj Marianku som uz presiel a nic. Ja mam obavy, ze to bude vsade viac-menej rovnake.

Pozrite sa, co som nafotil pred par rokmi prave v Zahorskej Bystrici. Teraz ani macik. Asi tie polia striekaju nejakou chemiou proti burine.

Takze diky za kazdy tip, ak by niekto predsa nieco videl, budem vdacny. No vyskyty z minulych rokov mi ako vidno velmi nepomozu, jedine ak by ste si vsimli nejake maky teraz. Potreboval by som opat taku peknu rozkvitnutu luku, nie oba nejake tri - styri maky pri ceste...
Rozalka
24.05.10,16:53
Podľa mňa je ešte zavčasu ... bola zima a teraz stále prší. Buď trpezlivý, ešte vyčkaj trochu.
Tweety
24.05.10,16:54
Podľa mňa je ešte zavčasu ... bola zima a teraz stále prší. Buď trpezlivý, ešte vyčkaj trochu.
U nás v okolí KE už súúú.
Rozalka
24.05.10,16:55
Fakt? asi máte protekciu.
Tweety
24.05.10,16:56
Fakt? asi máte protekciu.
Včera som sa nimi kochala na vlastné oči, bolo ich len zopár, ale boli krásne.:)
misomiso
24.05.10,16:56
Podľa mňa je ešte zavčasu ... bola zima a teraz stále prší. Buď trpezlivý, ešte vyčkaj trochu.

To nie je tym. Jazdil som po celom zahori, ked som jeden macik uvidel rozkvitnuty, tak som zastavil a isiel som sa pozriet, ci su tam dalsie este nerozviute. Nie su, takze nie je na co cakat.
JarkaL
24.05.10,16:56
Tak takúto lúku si pamätám z prechádzok so psom pred asi 4 rokmi.
misomiso
24.05.10,16:58
U nás v okolí KE už súúú.

Joj - to je teda dialka. No keby som vdedel, ze tam rastu naozaj husto, tak tam skocim.
Tweety
24.05.10,16:59
Joj - to je teda dialka. No keby som vdedel, ze tam rastu naozaj husto, tak tam skocim.
A viem aj o jednom poli, tam ich teda ale je, ale ešte toho roku som nebola pozrieť, či už sú.
Kazu
24.05.10,17:00
O takomto čase už zvyčajné kvitnú, ale tento rok je dosť zima. Možno neskôr ak sa oteplí. U nás som ich ešte ani kvitnúť nevidela. Ak ich chceš zberať, teraz nie je vhodná doba, musí byť pekné počasie.
misomiso
26.05.10,08:20
Malicko posuvam - zatial som dostal spolahlivy tip iba na Rakusko, obavam sa, ze sa tam vyteperime a ze s nami tam nejaky majitel vybehne, ked uvidi slovenske auta.

Keby ste niekto este nieco videli, budem vdacny.
Tara1
26.05.10,19:23
Chodím okolo nich každý deň, vždy pozerám aké sú krásne a koľko ich je, majú veľmi veľa púčkov a čo je zvláštne, sú v centre Trenčína-smer od BA do centra TN pri schádzaní z mosta po pravej strane vedľa Váhu je pomerne veľký breh a je ich tam mimoriadne veľa.
misomiso
26.05.10,19:31
Diky moc, ja by som ale potreboval vacsiu plochu, odhadom aspon tak 40 x 100 m. Dnes som jazdil v dazdi poZitnom ostrove a tiez nic moc. Vsade to striekaju tou chemiou...
willma
26.05.10,20:48
neviem či ti bude veľkosťou postačovať, ale dnes som išla od Prístavného mostu smerom k Slovnaftu teda po Slovnaftskej ceste .a po pravej strany na poli sa niečo červenalo
misomiso
27.05.10,06:34
neviem či ti bude veľkosťou postačovať, ale dnes som išla od Prístavného mostu smerom k Slovnaftu teda po Slovnaftskej ceste .a po pravej strany na poli sa niečo červenalo

Diky, skocim tam pozriet.
milláčikk
30.05.10,07:00
Prečo nie sú vidieť za plotom
Rozalka
30.05.10,11:50
Cestou z NR do LV ich je zopár - ale ozaj len zopár - pri ceste. Ak trochu počkáš, vo Veľkom Ďúre, časť Rohožnica, v záhrade pri krčme budú, no nie divé, ale riadne maky, už začínajú kvitnúť.

Nafoť si pár a v nejakom "fotošope" namnož alebo uprav z tej v príspevku 7.
To Rakúsko je asi reálne, pred 2 rokmi som videla celé lúky makov.
milláčikk
30.05.10,12:03
Cestou z NR do LV ich je zopár - ale ozaj len zopár - pri ceste. Ak trochu počkáš, vo Veľkom Ďúre, časť Rohožnica, v záhrade pri krčme budú, no nie divé, ale riadne maky, už začínajú kvitnúť.

Nafoť si pár a v nejakom "fotošope" namnož alebo uprav z tej v príspevku 7.
To Rakúsko je asi reálne, pred 2 rokmi som videla celé lúky makov.

Rozka.

Myslíš, že v Rakúsko nepršalo :D ??
Rozalka
30.05.10,12:07
A myslíš, že u nás nie sú len kvôli dažďu?
Ivana Š
30.05.10,12:54
Nech sa páči :) dnes odfotené v našom vinohrade
Rozalka
30.05.10,16:45
Ivanka, Mišomišo chce celé lány ..... ;)
misomiso
30.05.10,18:39
Cestou z NR do LV ich je zopár - ale ozaj len zopár - pri ceste. Ak trochu počkáš, vo Veľkom Ďúre, časť Rohožnica, v záhrade pri krčme budú, no nie divé, ale riadne maky, už začínajú kvitnúť.

Nafoť si pár a v nejakom "fotošope" namnož alebo uprav z tej v príspevku 7.
To Rakúsko je asi reálne, pred 2 rokmi som videla celé lúky makov.
To by sa photoshop namakal. My sme potrebovali cele pole na velky format. Ale uz sme nieco nafotili, uvidime, diky moc vsetkym za pomoc.
220870
30.05.10,19:00
U nás ich je ,chcel som aj odfotiť ale kvety sú skryté ,pršalo.
willma
30.05.10,19:26
Diky, skocim tam pozriet. nie je zač, ďalšia lokalita smer Rovinka po ľavej strane od BA.
willma
31.05.10,10:32
a keď je potrebné tak za Hrubou Boršou smer Trnava :) dnešná jazda
2009
31.05.10,10:45
Nech sa páči :) dnes odfotené v našom vinohrade

Nádherný záber:).
P.s. Drzo a bez opýtania som si ho uložila :rolleyes:
Oliwa
03.06.10,15:41
Zdravim vsetkych vsimavych Poradakov.

Nevsimol si niekto, kde sa tento rok vysiali hojne vlcie maky? Najlepsie v okoli BA, diky.

U nás v záhrade. Vlani sa objavili prvý raz - neviem, kde sa vzali v takom množstve. Ak ich neprivial vietor, tak asi to na nejakého vtáka /zrejme riadne veľkého/ alebo rovno celý kŕdeľ, prišlo práve nad našou záhradou :D a nestihol doletieť do cieľa. Keďže sme ich nezlikvidovali, toho roku ich je ešte viac. :confused: Lenže nie sme v BA, takže Ti to asi nepomôže. :rolleyes: