Silvernola
22.05.10,04:26
Aké máte skúsenosti s veľkosťou skiel? Osobne ma vytáča, že slnečné okuliare robia cez polovicu tváre, ale ja všade nachádzam len také "líščie". Akoby človek potrebujúci dioptrie nemusel chrániť zrak pred slnkom. Pri niektorých rámoch je pokrytá snáď ani nie polovica zorného poľa. To aby som si nasadila ešte aj slnečné okuliare! Skúšala som aj pripnúť klip, ale našla som len jeden typ, ktorý súkromne nazývam „americký policajt“:o a ten mi naozaj nesedí. Ako to riešite vy?
Zdenka 0705
22.05.10,03:53
Ja to riešim tak, že do slnečných si dám urobiť dioptrické farebné sklá, môžem si vybrať aj zafarbenie, čo ma teší, lebo mám veľmi citlivé oči na slnečné svetlo a v lete si neviem predstaviť šoférovať bez nich. Dávam si len dioptrie do diaľky, aj keď normálne okuliare mám multifokále.
Silvernola
22.05.10,04:14
Mňa v optikách presviedčajú, že pri mojich sklách sa to nedá:mee:
arizona
22.05.10,06:50
Ja tiež pomýšľam dať si do dioptrických okuliarov nasadiť héliové sklá.
Síce mám iba "polky",až tak súrne ich nepotrebujem, ale prudké slnko a osvecovanie náprotivných vozidiel mi vadí pri šoférovaní.
Skúšala som tie héliovky a fakt sa cez ne výborne pozerá.

Tie héliové sklá si môžeš dať osadiť aj do rámov, ktoré používaš, nemusíš ich dávať do slnečných, ked ti vadia široké rámy.
Silvernola
22.05.10,11:57
Ja tiež pomýšľam dať si do dioptrických okuliarov nasadiť héliové sklá.
Síce mám iba "polky",až tak súrne ich nepotrebujem, ale prudké slnko a osvecovanie náprotivných vozidiel mi vadí pri šoférovaní.Pozor, nemýľ sa! Héliovky fungujú iba na slnečnom svetle neodfiltrovanom sklom. Takže v aute sú ti nanič.
Skúšala som tie héliovky a fakt sa cez ne výborne pozerá.Ja ich použivam už roky

Tie héliové sklá si môžeš dať osadiť aj do rámov, ktoré používaš, nemusíš ich dávať do slnečných, ked ti vadia široké rámy.Mne vadí práve malý rozmer "očníc" u dioptrických rámov a svetlo, ktoré prechádza okolo nich.
Odpoveď v texte