Leninkaa
22.05.10,19:08
Milí pohodáci..prosím Vás o radu, chcela by som si dať do nákladov osobné auto do 1700 ktoré som kúpila od inej osoby,stačí mi ako doklad použiť iba zmluvu o kúpe motorového vozidla, alebo treba tam aj nejaky pokladničný doklad alebo faktúru...Vopred ďakujem za odpoveď
jeso
23.05.10,18:24
ak si auto kupila od občana - stačí kúpno predajná zmluva na ktorej sú uvedené obe strany- predávajúci /občan / - kupujúci / uviesť IČO, DIČ / , suma za ktorú sa automobil kupuje a dátum prebratia uvedenej sumy... ja prikladám aj PPD a VPD
nezabudni prihlásiť auto na DU
Leninkaa
25.05.10,13:58
Ak som to auto kupila od fyzickej osoby ale ako od podnikateľa lebo auto bolo napisane na firmu musi mi ona vystavit asi aj fakturu vsak? A načo ho treba prihlásiť na DU?
Johanka
25.05.10,14:03
Milí pohodáci..prosím Vás o radu, chcela by som si dať do nákladov osobné auto do 1700 ktoré som kúpila od inej osoby,stačí mi ako doklad použiť iba zmluvu o kúpe motorového vozidla, alebo treba tam aj nejaky pokladničný doklad alebo faktúru...Vopred ďakujem za odpoveď

To do 1700 - myslíš obstarávaciu cenu do 1700 € ?

Ak som to auto kupila od fyzickej osoby ale ako od podnikateľa lebo auto bolo napisane na firmu musi mi ona vystavit asi aj fakturu vsak? A načo ho treba prihlásiť na DU?

Na daň z motorového vozidla - predpokladám, že ho budeš využívať na podnikanie.
Leninkaa
25.05.10,15:51
Ak som to auto kupila od fyzickej osoby ale ako od podnikateľa lebo auto bolo napisane na firmu musi mi ona vystavit asi aj fakturu vsak? A načo ho treba prihlásiť na DU?
Tweety
25.05.10,15:54
Ak som to auto kupila od fyzickej osoby ale ako od podnikateľa lebo auto bolo napisane na firmu musi mi ona vystavit asi aj fakturu vsak? A načo ho treba prihlásiť na DU?
Doklad o kúpe mať musíš( ak ho chceš zaradiť do podnikania) , a musíš si splniť oznamovaciu povinnosť k dani z motorových vozidiel.
Leninkaa
25.05.10,15:54
To 1700 musi byt uz so vsetkych výdavkami vsak? To znamená že sa do tej obstarávacej ceny zahrnie aj poistenie, značky atď mám pravdu?A tá daň z toho motorového vozidla býva približne koľko eur? Prepáčte za asi smiešne otázky ale som fakt začiatočník v tejto oblasti:)
zk24
25.05.10,16:33
To 1700 musi byt uz so vsetkych výdavkami vsak? To znamená že sa do tej obstarávacej ceny zahrnie aj poistenie, značky atď mám pravdu?A tá daň z toho motorového vozidla býva približne koľko eur? Prepáčte za asi smiešne otázky ale som fakt začiatočník v tejto oblasti:)

Predpokladam ze je to osobny automobil, typ M.

57472
gasdiv
25.05.10,17:03
Do obstarávacej ceny motorového vozidla sa zákonné poistenie neuvádza. Prepis MV na Polícií sa vykoná po podpísaní kúpnej zmluvy, čiže aj poplatok za prepis nemusí byť v obstarávacej cene MV. Na daňový úrad je potrebné do 30 dní predložiť oznámenie o vzniku daňovej povinnosti za MV. Tlačivo sa dá vytlačiť na stránke: www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) v položke daňové tlačiva.