Jančovičová
22.05.10,19:16
Dobrý večer,
chcela by som poprosiť o radu, čo robiť. Mám 34 ročného syna po autohavárii, užíva veľa liekov ako Helicid, Hydrocortone, Euthyrox, Citalopram, Lexaurin, Pirabene, pichá si denne rastový hormón, má nasadenú interferónovú liečbu.
Cez to všetko niekoľko krát do týždňa príde domov opitý. Dohováram mu, ale nič nepomáha, v júli bude rok čo je PN.
Rada by som sa opýtala jeho ošetrujúceho lekára čo robiť, ale bojím sa že mu zoberú PN, pravdepodobne pôjde do invalidného dôchodku, nie je schopný pracovať. Na protialkoholické liečenie nechce ísť.
Ďakujem, ostávam s pozdravom
VieraPopluharova
22.05.10,18:52
Nuz, tu je kazda rada draha, ak pojdes za jeho osetrujucim lekarom, tak na invalidny mozes rovno zabudnut, ak nepojdes budes musiet strpiet jeho alkoholizmus, dovtedy dokial sam dobrovolne nepojde na liecenie, ale i tak nemas vyhrate, moze sa k tomu vratit, tu by som Ti radila zajst za nejakym serioznym psychiatrom a poprosit o konzultaciu a prebrat to s nim.
Zelam vela sily a drzim palce.
Tu by som este dodala, ze by bolo dobre keby si ho dostala aspon k psychiatrovi, ak uz nie na protialkoholicke, co by nestranne vysvetlil co ho vsetko caka, moze prist o liecbu interferonmi, lenze tu je podstatne,taktiez musi tam ist dobrovolne.
Jančovičová
23.05.10,15:26
Dobrý večer, ďakujem aspoň za názor. On chodí k psychiatričke kvôli následkom po autonehode, máva depresie, mám dojem že berie aj drogy. Ale nemôžem to tejto psychiatričke ani povedať, lebo by sa asi celá liečba ukončila a neviem ako by to celé dopadlo. Už som zúfalá, neviem čo robiť, som ako v začarovanom kruhu.. Muž to nechce nijak riešiť, počkám kým mu schvália invalidný a potom uvidím čo ďalej. Dúfam, že nebude neskoro.
Prajem pekný večer a ostávam s pozdravom
ludex
23.05.10,15:59
Dobrý večer, ďakujem aspoň za názor. On chodí k psychiatričke kvôli následkom po autonehode, máva depresie, mám dojem že berie aj drogy. Ale nemôžem to tejto psychiatričke ani povedať, lebo by sa asi celá liečba ukončila a neviem ako by to celé dopadlo. Už som zúfalá, neviem čo robiť, som ako v začarovanom kruhu.. Muž to nechce nijak riešiť, počkám kým mu schvália invalidný a potom uvidím čo ďalej. Dúfam, že nebude neskoro.
Prajem pekný večer a ostávam s pozdravom


Tak si to zhrňme! Tvoj syn je rozbitý po búračke,berie milión liekov,
droguje a chlastá,chodí psychiatričke,ale Ty jej nechceš povedať pravdu,
lebo by sa liečba ukončila a čakáš kým mu schvália invalidný!A potom uvidíš čo ďalej!

Možno že ďalej nebude nič,pretože pri takomto spôsobe života,sa
Tvoj syn,nemusí toho dôchodku dožiť!!!!

Mala by si skutočne začať svojmu synovi pomáhať a nie čakať na peniaze od štátu!:mad: Tvoj syn potrebuje okamžitú odbornú pomoc!
Psychiatrička nemôže Tvojho syna poriadne liečiť,keď jej zatajuješ dosť podstatné informácie!Treba jej všetko,ale všetko povedať,aby vedela v akom stave je pacient naozaj!

O invalidnom sa tu radšej rozpisovať ani nebudem!

Radšej mať doma zdravého syna bez invalidného,ako zdrogovaného
alkoholika z invalidným dôchodkom!!!!

Pomôž svojmu synovi,aj za cenu,že to bude bolieť!!! ;)
buchač
23.05.10,16:10
Dobrý večer,
chcela by som poprosiť o radu, čo robiť. Mám 34 ročného syna po autohavárii, užíva veľa liekov ako Helicid, Hydrocortone, Euthyrox, Citalopram, Lexaurin, Pirabene, pichá si denne rastový hormón, má nasadenú interferónovú liečbu.
Cez to všetko niekoľko krát do týždňa príde domov opitý. Dohováram mu, ale nič nepomáha, v júli bude rok čo je PN.
Rada by som sa opýtala jeho ošetrujúceho lekára čo robiť, ale bojím sa že mu zoberú PN, pravdepodobne pôjde do invalidného dôchodku, nie je schopný pracovať. Na protialkoholické liečenie nechce ísť.
Ďakujem, ostávam s pozdravom

Helicid

Helicid 20 sa užíva na prevenciu a liečbu vredov žalúdka a dvanástnika, refluxnej ezofagitídy (chronický zápal pažeráka vyvolaný kyslou žalúdkovou šťavou), na liečbu Zollingerov-Ellisonovho syndrómu (trvalá nadmerná tvorba žalúdkovej kyseliny bez závislosti od príjmu potravy).
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detail/helicid-20-9920.html
Hydrocortone - hydrokortizón
Tiež sa používa na nahradenie steroidy v podmienkach nedostatočnosti nadobličiek (nízka výroba potrebných steroidy vyrába nadobličiek).
http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=en&u=http://www.chemocare.com/bio/hydrocortone_phosphate.asp&ei=zl35S5PSCIGKON6nyZUM&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=6&ved=0CDUQ7gEwBQ&prev=/search%3Fq%3DHydrocortone%26hl%3Dsk%26safe%3Doff%2 6client%3Dopera%26hs%3DHPu%26rls%3Dsk
Lexaurin

Použitie: Úzkosť, napätie, podráždenosť, poruchy spánku. Funkčné poruchy srdcovo-cievneho systému, dýchacieho, tráviaceho a močovopohlavného systému vyvolané stresom, úzkosťou a napätím. Ostatné psychosomatické poruchy ako sú bolesti hlavy alebo ochorenia kože psychického pôvodu. Úzkosť a napätie pri chronických organických ochoreniach. Abstinenčný syndróm ( príznaky po vysadení alkoholu u závislých osôb).
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detail/lexaurin-13954.html
Pirabene

Chronické zmeny duševnej výkonnosti, podmienené organickými poruchami mozgu, ako je napr. zhoršená koncentrácia, pamäť, rýchla unaviteľnosť a pod. V rámci celkovej liečby pri stavoch po bezvedomí, ktoré sú spôsobené postihnutím mozgového tkaniva, napr. pri poranení alebo operácii mozgu, po cievnej mozgovej príhode, pri svalových kŕčoch ako následku mozgovej hypoxie (nedostatku kyslíka), pri závratoch, pri liečbe abstinenčných príznakov alkoholizmu, najmä pri delíriu tremens a ako podpora učenia a pamäťových funkcií pri vývojovej dyslexii (poruchy čítania).
Euthyrox

Liečba nezhubného hrvoľa (nezhubnej strumy) pri normálnej funkcii štítnej žľazy, najmä u dospelých v prípade, že liečba jódom nie je vhodná. Zabránenie novému vývoju hrvoľa po operácii (profylaxia recidivujúcej strumy) pri normálnej funkcii štítnej žľazy, v závislosti od pooperačného hormonálneho stavu. Náhrada hormónu štítnej žľazy (doplnenie chýbajúceho hormónu) pri zníženej funkcii štítnej žľazy. Pri zhubných nádoroch (malignómoch) štítnej žľazy na potlačenie nového rastu nádoru. Ako sprievodná liečba pri tyreostatickej liečbe zvýšenej činnosti štítnej žľazy, po dosiahnutí normálneho stavu látkovej výmeny. Diagnostické použitie pri vyšetrení supresie funkcie štítnej žľazy
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detail/euthyrox-50-µg-6778.html
Citalopram
Citalopram je takzvaný selektívny inhibítor spätného vychytávania serotonínu (SSRI), ktorý zvyšuje koncentrácie serotonínu v mozgu. Serotonín je prenášač centrálnej nervovej sústavy. Poruchy serotonínového systému boli zistené napríklad u depresií a úzkosti.
http://www.orionpharma.cz/sk/psychiatrie-neurologie/citalopram-orion.html

...hm , len taký letmý náhľad do charakteristík jednotlivých liekov ...
Ono , v podstate by sa ani Acylpirín nemal s "" pivom zapíjať "" ....;)

ale toto ???

a niekoľkokrát do týždňa ????

Dohováranie nepomáha ???...

Čistý koniec ....zem vyťahá ...oheň spáli nakoniec ...pomôže ...

SORRY ...
Jančovičová
23.05.10,17:33
Dakujem za všetky rady,pôjdem určite za psychiatričkou a poviem ako to je.Manžel s tým nesúhlasí,ale poradiť nevie,nechce nič riešiť.Ja som už zúfalá,so synom sa dá aj porozprávať,všetko som mu vysvetlila,ale je veľmi ovplyvniteľný kamarátmi.Má priateľku,ale tam je aj sexuálny problém,užíva veľa liekov,pichá si aj rastový hormon,pichajú mu Nebido,lekári vedia na čo to je.Aj on vie čo ho čaká,ked neprestane,ja už niekedy neviem ako dalej.
Danila
23.05.10,17:40
Tak si to zhrňme! Tvoj syn je rozbitý po búračke,berie milión liekov,
droguje a chlastá,chodí psychiatričke,ale Ty jej nechceš povedať pravdu,
lebo by sa liečba ukončila a čakáš kým mu schvália invalidný!A potom uvidíš čo ďalej!

Možno že ďalej nebude nič,pretože pri takomto spôsobe života,sa
Tvoj syn,nemusí toho dôchodku dožiť!!!!

Mala by si skutočne začať svojmu synovi pomáhať a nie čakať na peniaze od štátu!:mad: Tvoj syn potrebuje okamžitú odbornú pomoc!
Psychiatrička nemôže Tvojho syna poriadne liečiť,keď jej zatajuješ dosť podstatné informácie!Treba jej všetko,ale všetko povedať,aby vedela v akom stave je pacient naozaj!

O invalidnom sa tu radšej rozpisovať ani nebudem!

Radšej mať doma zdravého syna bez invalidného,ako zdrogovaného
alkoholika z invalidným dôchodkom!!!!

Pomôž svojmu synovi,aj za cenu,že to bude bolieť!!! ;)Uf, ja budem s tebou po prvý raz hlboko nesúhlasiť. Syn je polymorfný pacient, interferónova liečba čosi tiež napovedá, takže ja asi tak, radšej invalidného dôchodcu, lebo ním dávno pravdepodobne už je, ako urnu s poplčekom, ku ktorej veľmi razantne kráča. A rada by som poznala dotyčnú psychiatričku, ktorá by v tomto pacientovi nevidela oproti sebe sediacu trosku. Ale psychiatrička to pravdepodobne vidí, lebo on nie je na PN takmer rok z rozmaru, ale asi mamine uniklo zopár súvislostí. A ak, ja sa ani nečudujem.:mee:
ludex
23.05.10,18:21
Uf, ja budem s tebou po prvý raz hlboko nesúhlasiť. Syn je polymorfný pacient, interferónova liečba čosi tiež napovedá, takže ja asi tak, radšej invalidného dôchodcu, lebo ním dávno pravdepodobne už je, ako urnu s poplčekom, ku ktorej veľmi razantne kráča. A rada by som poznala dotyčnú psychiatričku, ktorá by v tomto pacientovi nevidela oproti sebe sediacu trosku. Ale psychiatrička to pravdepodobne vidí, lebo on nie je na PN takmer rok z rozmaru, ale asi mamine uniklo zopár súvislostí. A ak, ja sa ani nečudujem.:mee:

Napísal som to tvrdo úmyselne,aby sa zadávatelka sústredila v prvom
rade na pomoc synovi. Veta typu " počkám,kým dostane invalidný a potom
uvidím čo ďalej" si myslím nie je riešenie!

Ak to psychiatrička nevidí,tak jej treba otvoriť oči tým,že sa jej podajú všetky informácie.

Treba zabojovať aj keď to bude stáť vela,veľmi vela síl,aby si si raz nemusela vyčítať,že si mohla spraviť viac!
jozka56
23.05.10,18:56
A tatko by mal tiež reagovať, sedieť a čakať so založenými rukami nie je nič chlapského:cool:
Ale danú situáciu, veru neviem ako by som riešila.
ludex
23.05.10,19:03
Dakujem za všetky rady,pôjdem určite za psychiatričkou a poviem ako to je.Manžel s tým nesúhlasí,ale poradiť nevie,nechce nič riešiť.Ja som už zúfalá,so synom sa dá aj porozprávať,všetko som mu vysvetlila,ale je veľmi ovplyvniteľný kamarátmi.Má priateľku,ale tam je aj sexuálny problém,užíva veľa liekov,pichá si aj rastový hormon,pichajú mu Nebido,lekári vedia na čo to je.Aj on vie čo ho čaká,ked neprestane,ja už niekedy neviem ako dalej.

Na tomto sa dá velmi stavať!

Ja viem,že to je a bude ťažké a že život vie byť sviňa,ale všetko
čo spravíš pre svojho syna,bude stáť za to!!!! Držím palce! :);)
arizona
23.05.10,19:21
Dakujem za všetky rady,pôjdem určite za psychiatričkou a poviem ako to je.Manžel s tým nesúhlasí,ale poradiť nevie,nechce nič riešiť.Ja som už zúfalá,so synom sa dá aj porozprávať,všetko som mu vysvetlila,ale je veľmi ovplyvniteľný kamarátmi.Má priateľku,ale tam je aj sexuálny problém,užíva veľa liekov,pichá si aj rastový hormon,pichajú mu Nebido,lekári vedia na čo to je.Aj on vie čo ho čaká,ked neprestane,ja už niekedy neviem ako dalej.
Asi by bolo potrebné, aby sa aj tatko pridal a dohovoril synovi.
Ty sa trápiš, syn kašle na to a otec nechce nič riešiť? To mu nezáleží na svojom dieťati? Alebo na čo čaká...?:rolleyes::confused:
VieraPopluharova
23.05.10,19:36
Suhlasim s predchadzajucimi prispevkami, rozhodne by si mala ist za psychiatrickou, ale asi novou.Je vela dobrych psychiatrov, ktorí dokažu človeku pomôcť , alebo aspoň poradiť čo v takychto chvílach, ale jedno je iste, terajsia psychiatricka je bud slepa, alebo to nechce vidiet, alebo caka ci jej nieco povies.Ja by som na Tvojom mieste nezaväzne isla aspon za dvoma nezainteresovanymi psychiatrami a poradila sa s nimi a urobila si sama nazor, ci je Tvoj syn u dobreho psychiatra, alebo nie to ako prve.
2/ak aj najdes dobreho psychiatra, pokial Tvoj syn nebude chciet sa liecit, nebude chciet prestat pit a prip. brat drogy, tak vsetka Tvoja snaha zbytocna.
3/ a este najskor by bolo si treba urobit poriadok s manzelom, bud mu na synovi zalezi a aj na tebe a pomoze Ti s tymto problemom, ci uz synovi dohovorit, alebo hocico, len , aby si v tom nebola sama.
Drzim Ti palce, ale ako tu uz dnes odznelo, Tvoj syn je asi naozaj , teraz prepac nevdacny sebec, ktory Ta zneuziva.Som tvrda, ale mam vo svojom okoli par takychto pripadov.Tak viem o com pisem.
Danila
24.05.10,06:09
A tatko by mal tiež reagovať, sedieť a čakať so založenými rukami nie je nič chlapského:cool:
Ale danú situáciu, veru neviem ako by som riešila.Toto je asi to najvecnejšie, čo pacient potrebuje. Obidvoch rodičov. Lebo je stále ich dieťaťom. V dobrom aj zlom a droga si nevyberá. To sa však musí prežiť, aby ostatní pochopili. Raz však sedí so založenými rukami tatko, raz mamka. Ale poznám aj takých, čo problém riešia spoločne, ruka v ruke. Tak, ako kedysi spoločne dieťa splodili. Ale takých je málo, žalostne málo. Uvedomujúc si, že je to často boj márny pre jednu aj druhú stranu. Ale veriť treba až do konca. A do akého je už vecou osudu, náhody, šťastia, pevnej vôle a zázrakov.;)
Danila
25.05.10,13:08
Suhlasim s predchadzajucimi prispevkami, rozhodne by si mala ist za psychiatrickou, ale asi novou.Je vela dobrych psychiatrov, ktorí dokažu človeku pomôcť , alebo aspoň poradiť čo v takychto chvílach, ale jedno je iste, terajsia psychiatricka je bud slepa, alebo to nechce vidiet, alebo caka ci jej nieco povies.Ja by som na Tvojom mieste nezaväzne isla aspon za dvoma nezainteresovanymi psychiatrami a poradila sa s nimi a urobila si sama nazor, ci je Tvoj syn u dobreho psychiatra, alebo nie to ako prve.
2/ak aj najdes dobreho psychiatra, pokial Tvoj syn nebude chciet sa liecit, nebude chciet prestat pit a prip. brat drogy, tak vsetka Tvoja snaha zbytocna.
3/ a este najskor by bolo si treba urobit poriadok s manzelom, bud mu na synovi zalezi a aj na tebe a pomoze Ti s tymto problemom, ci uz synovi dohovorit, alebo hocico, len , aby si v tom nebola sama.
Drzim Ti palce, ale ako tu uz dnes odznelo, Tvoj syn je asi naozaj , teraz prepac nevdacny sebec, ktory Ta zneuziva.Som tvrda, ale mam vo svojom okoli par takychto pripadov.Tak viem o com pisem.Vážim si tvoje príspevky!!!
Tento Tvoj príspevok však nemôžem ponechať bez komentára. Tvrdíš, že poznáš prípady z okolia. To nie sú prípady, to sú konkretni ľudia so svojimi konkrétnymi príbehmi. Žalostnými. A vidieť spozďaleka je pramálo ako argument pre tvrdosť. V tomto prípade platí, stačí raz prežiť, ako tisíckrát vidieť, aby si pochopila. A syn zadávateľky? Obávam sa, že etapa, kedy bol možno surový, možno zneužíval je už dávno za ním, a dnes, zdá sa, nevie ani kde je sever. A možno už dávno všetko vzdal. A rozhodnúť sa medzi životom a smrťou tiež asi nie je pre neho jednoduché. A také rozhodnutia nerobia len narkomani. Život je jednoducho taký.
A psychiatri? Navštíviš tridsiatich a obdržíš tridsať odlišných odborných, jediných správnych a neomylných názorov. A liečebne? Bývaš v blízkosti niektorej z nich? Tak skús chvíľku postáť a uvidíš kto na nich profituje. Najviac.
A partneri? Akože sa oni prerobia na tých lepších? Chápajúcejších? Poznáš ten zázračný recept? Tak to budeš asi jediná. Pošlem adresu a obratom preplatím RECOMANDO! Závislosť nie je trestný čin, je to diagnóza. Pre mnohých pochopiť také jednoduché veci je nad ľudské sily.
A drogová pandémia? Je to BIZNIS!!! Pre všetkých! Nemusím menovať.
Boh ochraňuj tento svet pred ňou. A len ten vie, čo raz prežil. Nestačí ani tisíckrát vidieť! Jednoducho nestačí!
VieraPopluharova
25.05.10,19:09
Vážim si tvoje príspevky!!!
Tento Tvoj príspevok však nemôžem ponechať bez komentára. Tvrdíš, že poznáš prípady z okolia. To nie sú prípady, to sú konkretni ľudia so svojimi konkrétnymi príbehmi. Žalostnými. A vidieť spozďaleka je pramálo ako argument pre tvrdosť. V tomto prípade platí, stačí raz prežiť, ako tisíckrát vidieť, aby si pochopila. A syn zadávateľky? Obávam sa, že etapa, kedy bol možno surový, možno zneužíval je už dávno za ním, a dnes, zdá sa, nevie ani kde je sever. A možno už dávno všetko vzdal. A rozhodnúť sa medzi životom a smrťou tiež asi nie je pre neho jednoduché. A také rozhodnutia nerobia len narkomani. Život je jednoducho taký.
A psychiatri? Navštíviš tridsiatich a obdržíš tridsať odlišných odborných, jediných správnych a neomylných názorov. A liečebne? Bývaš v blízkosti niektorej z nich? Tak skús chvíľku postáť a uvidíš kto na nich profituje. Najviac.
A partneri? Akože sa oni prerobia na tých lepších? Chápajúcejších? Poznáš ten zázračný recept? Tak to budeš asi jediná. Pošlem adresu a obratom preplatím RECOMANDO! Závislosť nie je trestný čin, je to diagnóza. Pre mnohých pochopiť také jednoduché veci je nad ľudské sily.
A drogová pandémia? Je to BIZNIS!!! Pre všetkých! Nemusím menovať.
Boh ochraňuj tento svet pred ňou. A len ten vie, čo raz prežil. Nestačí ani tisíckrát vidieť! Jednoducho nestačí!

Danila nechcela som to napisat otvorene, ale prosim, ano hovorim z vlastnej skusenosti a predstav si, ze ak mam napisane bydlisko Pezinok, tak asi vies, ze tam ps.klinika je, nemala som moznost este byt jej pacientom, v co dufam, ze sa ani nestane, ale v rukach psychiatra som, a ano mozno je 30 ktorí Ti nevyhovujú, alebo sa netrafia do diagnózy, ale nie vzdy su za tym chybní len lekári, ale aj my pacienti, pretoze nepovieme lekarovi uplnu pravdu a vtedy , kedze nie je vestec nema moznost nic ine len skusat, tak ako napr, pri rakovine ked Ti ju nemozu najst.Ano hranica medzi zivotom a smrtou je tenka, krehka a niekedy stací malickost a ....., ale nemozes odsudzovat vsetkych lekarov - psychiatrov pretože sú aj skvelí lekári, ale zasa to záleží aj na nas pacientoch, neviem co si prezila, ale mozno ani 1000-inu z toho co ja , ale stale sa pokusam bojovat, padnem na same dno a znova vstávam, dokedy? To je otázka, ale na tú odpovedat neviem, snazila som sa len podla svojho najlepsieho svedomia a vedomia poradit, i ked odsúdit svoje vlastne dieta to je pre rodica to najtazsie v zivote, ale nehnevaj sa aj Tí rodicia maju právo na život, aj ten syn im musí trosku pomôcť,ak nebude chciet tak sa rodicia mozu postavit i na hlavu, a kvoli nemu maju oni zivorit a nicit si zivot, alebo resp. iba tá matka? Prezila som to, nie je mi lahko, ale zachranila som seba a nakoniec i toho blizkeho, spamätal sa.
Danila
26.05.10,09:42
Danila nechcela som to napisat otvorene, ale prosim, ano hovorim z vlastnej skusenosti a predstav si, ze ak mam napisane bydlisko Pezinok, tak asi vies, ze tam ps.klinika je, nemala som moznost este byt jej pacientom, v co dufam, ze sa ani nestane, ale v rukach psychiatra som, a ano mozno je 30 ktorí Ti nevyhovujú, alebo sa netrafia do diagnózy, ale nie vzdy su za tym chybní len lekári, ale aj my pacienti, pretoze nepovieme lekarovi uplnu pravdu a vtedy , kedze nie je vestec nema moznost nic ine len skusat, tak ako napr, pri rakovine ked Ti ju nemozu najst.Ano hranica medzi zivotom a smrtou je tenka, krehka a niekedy stací malickost a ....., ale nemozes odsudzovat vsetkych lekarov - psychiatrov pretože sú aj skvelí lekári, ale zasa to záleží aj na nas pacientoch, neviem co si prezila, ale mozno ani 1000-inu z toho co ja , ale stale sa pokusam bojovat, padnem na same dno a znova vstávam, dokedy? To je otázka, ale na tú odpovedat neviem, snazila som sa len podla svojho najlepsieho svedomia a vedomia poradit, i ked odsúdit svoje vlastne dieta to je pre rodica to najtazsie v zivote, ale nehnevaj sa aj Tí rodicia maju právo na život, aj ten syn im musí trosku pomôcť,ak nebude chciet tak sa rodicia mozu postavit i na hlavu, a kvoli nemu maju oni zivorit a nicit si zivot, alebo resp. iba tá matka? Prezila som to, nie je mi lahko, ale zachranila som seba a nakoniec i toho blizkeho, spamätal sa.
Ja, chválabohu psychiatrov poznám len ako mojich priateľov, alebo lekárov mojich príbuzných. A oceňujem, že píšeš otvorene. Ja lekárov poznám natoľko, že ak chcem dlho žiť, tak sa ich, a aj ich nemocnice snažím zďaleka obchádzať. Z prírody som vzišla, v nej hľadám aj mastičky na bolesti.:) A nepodceňujem, ani nevyzdvihujem lekárov. Ja píšem o závislosti. Ako o diagnóze, a je mi ľúto, že ten problém poznáš. Písala som, píšem a budem o nej písať. Lebo je jednou z NAJ.... a môže si každý doplniť. Venovať sa závislému pacientovi, neopľuť ho, neodvrhnúť, ale držať jeho ruku, keď sa hrabe zo zabahneného dňa si vyžaduje veľa síl, pokory, lásky, úsilia a pochopenia. A toto už len na margo partnerov, ktorí sa otočia v najhoršom chrbtom... S takým partnerom strácať čas na jeho zmenu je kontraproduktívne. S ním to je ako s láskou. Tá je, alebo nie je. Nedá sa ani vyprosiť, ani vyhroziť.Teším sa s Tebou, že si nás mnohé s podobným osudom predbehla.....Ja sa skutočne teším a nezávidím...Ja ešte stále verím. A za príspevok Ti ďakujem. Je pre mňa pozitívny, je pre mňa nádejou. A tá zomiera posledná......
Ako vidíš, my to horúce peklo poznáme, tak mi prepáč, ak som nepochopila.
VieraPopluharova
26.05.10,13:46
Ja, chválabohu psychiatrov poznám len ako mojich priateľov, alebo lekárov mojich príbuzných. A oceňujem, že píšeš otvorene. Ja lekárov poznám natoľko, že ak chcem dlho žiť, tak sa ich, a aj ich nemocnice snažím zďaleka obchádzať. Z prírody som vzišla, v nej hľadám aj mastičky na bolesti.:) A nepodceňujem, ani nevyzdvihujem lekárov. Ja píšem o závislosti. Ako o diagnóze, a je mi ľúto, že ten problém poznáš. Písala som, píšem a budem o nej písať. Lebo je jednou z NAJ.... a môže si každý doplniť. Venovať sa závislému pacientovi, neopľuť ho, neodvrhnúť, ale držať jeho ruku, keď sa hrabe zo zabahneného dňa si vyžaduje veľa síl, pokory, lásky, úsilia a pochopenia. A toto už len na margo partnerov, ktorí sa otočia v najhoršom chrbtom... S takým partnerom strácať čas na jeho zmenu je kontraproduktívne. S ním to je ako s láskou. Tá je, alebo nie je. Nedá sa ani vyprosiť, ani vyhroziť.Teším sa s Tebou, že si nás mnohé s podobným osudom predbehla.....Ja sa skutočne teším a nezávidím...Ja ešte stále verím. A za príspevok Ti ďakujem. Je pre mňa pozitívny, je pre mňa nádejou. A tá zomiera posledná......
Ako vidíš, my to horúce peklo poznáme, tak mi prepáč, ak som nepochopila.

Plne suhlasim s Tvojim prispevkom, jednoznacne treba pomahat vo vsetkom ako sa len da, len je tazko jednemu , ktorý chce pomocť a vidí, ze partner, ktorý by mal stat pri nom a pomahat zachranit svoje dieta sa nato len diva, alebo to ofrfle. Co sa tyka pomoci na prírodnej báze, od tej sa tiez neodtahujem, podla mna treba spojit vsetko, hlavne je , ale verit v seba a i ked padnem dolu pusou az na same dno, su okolo mna ludia, kvoli ktorím sa postavím a skúsam to znova, ale hlavne v prvom rade kvôli sebe, ze chcem sebe dokazat svoju vnutornu silu a ta niekedy robi zázraky.Mam jedneho skveleho lekára,ktorý mi hned na zaciatku povedal ja urobim pre Vas vsetko, ale je to len cca 30%, tych zvysnych 70% je Vasa sila a Vasa viera v zivot.