hubatá
23.05.10,06:33
Chcela by som sa pridať k niekomu kto potrebuje pomoc v záhradke a to z dôvodu, že mi zomrel kamarát s ktorým sme boli záhradkári 10 rokov a teraz mi je smutno nielen za ním, ale aj za záhradou.
JarkaL
23.05.10,14:18
A kde by mala byť tá záhradka? (Odkiaľ si?)
hubatá
23.05.10,19:17
Blava - smer Pezinok a okolie. Ja trubka, veď to som zabudla napísať. Ďakujem že ste sa mi ozvali.
brinza
21.06.10,15:19
mozes mi prist pomoct okopavat :) ale som zadleka okolie LM
Samir
21.06.10,17:01
No ja mám záhradu smerom na myjavské kopanice, čo je od BA trochu ďaleko. Ale je to krásna myšlienka k niekomu sa takto pridať a pomôcť, tak držím palce a nech sa darí.
Valcake
21.06.10,21:58
:) Díky, prijímam, ale som z opačného konca republiky:confused::D;)
ajka-26
13.07.10,19:33
Ja mam peknu zahradku,len trochu malo casu.Som pri NZ.Z BA je sem priame spojenie vlakom.Trva to asi hodinu.Takze ak mas chut,si srdecne vitana
Oliwa
14.07.10,19:42
Chcela by som sa pridať k niekomu kto potrebuje pomoc v záhradke a to z dôvodu, že mi zomrel kamarát s ktorým sme boli záhradkári 10 rokov a teraz mi je smutno nielen za ním, ale aj za záhradou.
Neviem, či som to pochopila správne: Ty si chodila pracovať a robiť mu spoločnosť na jeho záhradku? Neboli ste záhradkári - susedia?
A aký osud čaká jeho záhradku? Nemôžeš alebo nechceš sa pokúsiť ju získať?
bettylou
15.07.10,09:42
super , len som trošku ďaleko - KE
VieraPopluharova
15.07.10,09:53
A aku mas predstavu, ze to malo fungovat, opatrovat zahradku, alebo chodit tam na vikendy , skratka napis ako si to predstavujes.
hubatá
21.07.10,15:19
Neviem, či som to pochopila správne: Ty si chodila pracovať a robiť mu spoločnosť na jeho záhradku? Neboli ste záhradkári - susedia?
A aký osud čaká jeho záhradku? Nemôžeš alebo nechceš sa pokúsiť ju získať?

ááách .... záhradu zdedí jeho syn a ten tam nechce mať záhradu, ale trávnik, bazén, gril....No a mňa tiež samozrejme že nechce.
hubatá
21.07.10,15:27
A aku mas predstavu, ze to malo fungovat, opatrovat zahradku, alebo chodit tam na vikendy , skratka napis ako si to predstavujes.

:oPridať sa k niekomu kto chodí do záhrady sám, alebo aj prenajať ak sám o ňu nemá záujem (len až na rok, teraz je už neskoro), ale to by som tam zasa bola sama ja. Pestujem balkónové rajčiny, ale bola som zvyknutá na 20 á záhradu a tak mi to príde smiešne......:o
ludmila12
22.07.10,05:53
škoda, že si od Pezinka, deti zdedili v Stupave 15 árovú záhradu a nemáme čas to obrábať, ale nie je tam žiaden strom ani krík v podstate len rola na sadenie
Stanislav 1975
22.07.10,05:57
škoda, že si od Pezinka, deti zdedili v Stupave 15 árovú záhradu a nemáme čas to obrábať, ale nie je tam žiaden strom ani krík v podstate len rola na sadenie

Ludmillka, ty radšej nič neobrábaj...:D:D:D
Stanislav 1975
22.07.10,05:58
Chcela by som sa pridať k niekomu kto potrebuje pomoc v záhradke a to z dôvodu, že mi zomrel kamarát s ktorým sme boli záhradkári 10 rokov a teraz mi je smutno nielen za ním, ale aj za záhradou.

Hubatá, ešte sa ti neozval nejaký plantážnik? Ten by ťa zapriahol do roboty, niekde 14 hodín denne zbierať na plantáži bavlnu...:D:D:D
Oliwa
22.07.10,07:08
ááách .... záhradu zdedí jeho syn a ten tam nechce mať záhradu, ale trávnik, bazén, gril....No a mňa tiež samozrejme že nechce.
Bazén a gril na 20 ároch? To tam bude mať pobočku Mountfieldu??? :D:D:D
Pán syn nevie, o čo prichádza... :):D;)
Asi nechodil nielen do záhrady, ale ani na poradu... ;)
ludmila12
22.07.10,09:12
aj keď mám pomaly 52 rokov zvládnem obrábať všeličo nezabŕdaj mlaďoch
hubatá
23.07.10,16:17
Bazén a gril na 20 ároch? To tam bude mať pobočku Mountfieldu??? :D:D:D
Pán syn nevie, o čo prichádza... :):D;)
Asi nechodil nielen do záhrady, ale ani na poradu... ;)

Môžem vám ľudkovia povedať, že sa tam už nemôžem ísť ani prejsť, lebo mám traumu do konca života: ........... vyťal zdravý orech, 5 rodiacich jabloní (jedna bola vynikajúca odroda - letné jablká rodila, zelené, šťavnaté...). Bola tam dula, 2 moruše, samozrejme aj slivky, ríbezle biele, červené, čierne, egreš, jahody a samozrejme plno kvetín. Je to bagrom splanírované. Suseda plakala so mnou, odhovárala ho aby nechal aspoň tie stromy.... ani sa s ňou nebavil, on si bude robiť veľký bazén so zimnou záhradou! Má dve deti, ktoré budú jesť jablká z Lidla.
Oliwa
25.07.10,19:40
A namiesto ovocných stromov nasadí kol-dokola tuje... A keďže tie nevrhajú tieň, postaví si na tú planinu asi altánok...
hubatá
26.07.10,06:05
presne tak Olivka. A ešte sa bude diviť že mu to každý rok zatopí pivnicu lebo to bol svahovitý pozemok a tie stromy, kríky a aj pestovaná zelenina vypili veľa vody. Niekedy sme dokonca museli robiť aj rigol keď sa spustilo naraz veľa snehu. Radšej už na to nemyslieť ........
sisima
26.07.10,12:47
otec sa musí v hrobe obracat... je to smutné...
hubatá
26.07.10,13:06
škoda, že si od Pezinka, deti zdedili v Stupave 15 árovú záhradu a nemáme čas to obrábať, ale nie je tam žiaden strom ani krík v podstate len rola na sadenie


ježišíííí .... to by bolo voľačo pre kozy !!!!
hubatá
07.08.10,11:55
Ale Ludmilka 12, ja som to fakt myslela dobre:
veľkú zaburinenú záhradu najlepšie ti vyplejú a pohnoja kozy alebo husi a ešte aj bez elektriky a ľudskej práce.
Deniska1985
18.08.10,06:24
No my sme z LC, nebola by som proti kedy mi niekto hlavne poradil okolo pestovania a osetrovnia plodín. Sme mlada rodinka ( mam 24 rokov) a rok mame zahradku s chatkou. A veru tento rok, sa nám aj darilo aj nie. Mame 4á záhradku, polovica travnik, polovica na sadenie. Pre nás troch nám to stačí. Prajem vela šťastia v hľadaní, nakolko aj u nas v ZO je veľa záhradiek o ktoré sa nik nestará a iba zarastajú burinou.
hubatá
18.08.10,16:15
Myslím že všade na svete si ľudia pestujú zeleninu pre vlastnú potrebu, lebo z obchodných reťazcov zelenina a ovocie nemôže byť nikdy tak zdravá a mať takú dobrú chuť. Ak si raz človek zvykne na vlastnoručne dopestované, už mu z OD ani nechutí a hneď zbadá ten rozdiel.

Prečo u nás sa ľuďom nechce a nechávajú pôdu zarásť burinou?
durisovad
18.08.10,17:49
Mas pravdu, paradajky z mojej zahrady maju celkom inu chut ako z obchodu.
Stanislav 1975
18.08.10,17:52
Myslím že všade na svete si ľudia pestujú zeleninu pre vlastnú potrebu, lebo z obchodných reťazcov zelenina a ovocie nemôže byť nikdy tak zdravá a mať takú dobrú chuť. Ak si raz človek zvykne na vlastnoručne dopestované, už mu z OD ani nechutí a hneď zbadá ten rozdiel.

Prečo u nás sa ľuďom nechce a nechávajú pôdu zarásť burinou?

hubatá, preto lebo v dnešnej dobe ak chce človek prežiť,tak musí makať a nie sa plahočiť niekde v záhradke- akože máš pravdu síce, ale nieje na to čas...
Aj ja keď potrebujem napr. v bye niečo porobiť,tak si radšej nájdem niekoho kto to za mňa urobí, ja mu síce zaplatím za to, ale ja zatial ten čas zarobím 3 krát toľko po klientoch mojích...
durisovad
18.08.10,17:59
Stanislav, clovek potrebuje aj trochu relaxu a radosti. A praca na zahrade toto poskytne. Neda sa stale len makat a robota na zahrade nie je plahocenie. Uz Komensky povedal : Veskere kvaltovani toliko pro hovado dobre jest. Takze vsetkeho s mierou, aj praca v zamestnani aj relax na zahrade.
A praca na zahrade uplne nahradi drahe FITKA.
hubatá
20.08.10,15:40
Hypermarketové rajče
Rajče se sklízí ještě zelené. Pak je uloženo do velkoskladů, kde je podchlazeno při teplotě do deseti stupňů. Cílem je zpomalit proces dozrávání o zhruba dva týdny a tím oddálit krajní termín ideální
konzumace. Jenže následný osud rajčete je mnohem závažnější a také méně známý.
Aby byla rajčata zbavena eventuelních bakterií, projdou chlorovou koupelí. I když v ní pobudou jenom dvě minuty, přesto část této tekutiny vstřebají. Absorpce se usnadňuje zejména tehdy, je-li na některém místě porušena slupka. Pak přichází dvou až třítýdenní pobyt v komoře pro dozrávání. A právě v tomto ovzduší naplněném etylénovým plynem nabírá rajče, podobně jako mnohé
další plody,charakteristickou barvu. Doporučuje se, aby tato fáze zrání nepřesáhla 72 hodin, protože pak by se na plodech mohly objevit houby.
Jenomže toto doporučení je velmi často porušováno, protože je třeba dosáhnout přijatelné barvy u plodů sklízených ve stále ranější fázi vývoje, čili zelenější a zelenější.
Nyní začíná kosmetická fáze celého procesu. Aby rajče vypadalo lépe a lákavěji, využívá se umělého barviva. Než se rajčata vydají na pulty obchodů, je jim do kůže vstříknuto barvivo, které jim dodá jednotný vzhled. Ještě než se rajče dostane na náš stůl a dřív než je položeno na pult, musí projít další procedurou, voskováním. Tím se zabrání vypařování vody, scvrkávání a vráskám a dužina rajčete se uchová tak dlouho, jak je to jen možné. Některé deriváty vosků jsou z petroleje a další mohou být pro zjemnění obohaceny mýdlem.
O tom, co jíme, rozhodujeme sami.
Fuj - a to nám dávají bez ostychu. Já věděl, proč se plahočím, proč ohýbám hřbet na zahrádce ... ať žije zlatý venkov !!!!!!! a domácí zahrádky !!!!!!! Tak " dobrou chuť " .......
brrrrr